Asociatyvi nuotr.

Buvusių Stragnų kultūros namų patalpas Priekulės seniūnijoje ruošiamasi paversti gamybinėmis – gaminti sėmenų traškučius. Žinia, kad sovietmečiu iškilęs pastatas ne vieną dešimtmetį stovėjo tuščias ir nyko, o dabar bus atgaivintas, ne tik nudžiugino priekuliškius, bet ir privertė sunerimti.

Nuo Šilutės pusės įvažiuojant į Priekulę, Stragnų kaime, pasitinka žirgo skulptūra, už jos – seniai nenaudojamas buvusių kultūros namų pastatas. Jį įsigijęs naujasis savininkas buvusį kultūros paskirties pastatą pertvarko į gamybinį – ruošiasi įkurti sėmenų traškučių gamybos įmonę. Planuojama, jog buvusioje salėje vyks gamyba, bus įrengta produktų kaitinimo ir džiovinimo technologijos linija, o kitose patalpose – žaliavų sandėliai.

Pasikeitus pastato paskirčiai, jo fasadas liks toks pat. Projektas jau pateiktas svarstyti visuomenei.

„Oficialios informacijos apie šio apleisto, nenaudojamo pastato gaivinimą, paskirties keitimą neturiu, bet žinau gyventojų nuogąstavimus dėl galimo transporto padidėjimo pradėjus gamybą, dėl galimų kvapų, – „Bangai“ kalbėjo Priekulės seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė. – Pasikalbėjusi su projekto rengėju sužinojau, jog šiuo metu švarinamos patalpos, ruošiami dokumentai jų paskirties keitimui. Turėtų būti sukurtos dvi darbo vietos – gamyba nebus didelė, be to, traškučius gamins kaitinimo būdu, todėl nemalonūs kvapai neturėtų varginti. Visgi raginu gyventojus aktyviai dalyvauti visose svarstymo procedūrose, domėtis visomis aplinkybėmis, detalėmis.“

Pasak seniūnės, anksčiau buvo kilusi iniciatyva šį pastatą pritaikyti sporto reikmėms – įrengti treniruoklius, bet nebeliko entuziastų.

Virginija AUKŠTUOLYTĖ