Statybų aikštelė jau kurį laiką – tuščia. Gedimino Nemunaičio nuotr.

Ligoninės parką ir aikštę šalia Pivonijos prekybos centro savivaldybės užsakymu tvarkantys rangovai darbus metė. Neapsikentusi savivaldybės administracija sutartį su jais nutarė nutraukti ir skelbti naują konkursą. O tai reiškia, kad pabaigtuvės bus gerokai vėliau, nei planuota.

Projektas „Ukmergės miesto viešųjų erdvių infrastruktūros sutvarkymas II: Vilniaus gatvės skvero ir ligoninės parko su prieigomis infrastruktūros įrengimas“ įgyvendinamas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą. Bendra jo vertė – per 2,1 mln. Eur.

Konkursus laimėjo Vilniuje registruota UAB „Revestus“.

„Dėl projekto prie ligoninės ir Vilniaus gatvėje su rangovu „Revestus“ turim krūvą problemų. Pažadus girdėjom, bet viskas sustojo, situacija prasta“, – padėtį įvardijo savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas.

Ligoninės parke darbai turėjo būti pabaigti balandžio pabaigoje. Tačiau šiuo metu jų atlikta tik 58 proc.

Pivonijos mikrorajone sutarties terminas pratęstas iki rugsėjo. Tačiau šiuo metu atlikta tik 40 proc. darbų.

Pasak direktoriaus, dėl darbų rangovas moka delspinigius.

Administracijos direktorius D. Varnas sako, kad nutarta laiko daugiau nebetempti – priimtas sprendimas nuo birželio 11 d. nutraukti sutartis dėl abiejų objektų.

Ligoninės parko plotas – 12,5941 ha, o Vilniaus gatvės skvero – 0,8910 ha.

Ligoninės parke suformuotos reprezentacinė, rimties, ramaus poilsio ir aktyvaus laisvalaikio zonos.

Vilniaus gatvės skvere sukurta viešoji erdvė, reprezentuojanti Ukmergės miesto įkūrimo legendą ir pristatanti administracinį rajono suskirstymą seniūnijomis.

Atnaujinamos šaligatvių dangos, tvarkoma paminklo „Vilkmergė“ aplinka, įrengiama granito mozaikos aikštės danga, apšvietimas, rekreacinės erdvės.

Taip pat numatoma erdves papuošti mažosios architektūros akcentais. Bus tvarkoma prekybinių paviljonų aikštelė, įrengiamas privažiavimas prie rekonstruojamos prekybinių paviljonų aikštelės.