Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Didieji Biržų rajono darbdaviai pernai dirbo sėkmingai

2018 metai didžiausioms Biržų rajono įmonėms buvo sėkmingi: didėjo apyvarta, buvo daromos investicijos, keliamas darbo užmokestis. Šiais metais daugiausiai darbo vietų sukuriančios bendrovės tikisi veiklos rodiklius išlaikyti stabilius arba juos gerinti.

AB „Siūlas“ - didelė ir seniausia lino gamykla Lietuvoje. 2018 metų apyvarta - 8,5 mln. eurų. Darbuotojų skaičius 390-400.

„Buvo tvarkingi metai, tikrai negaliu peikti ar kažką blogo pasakyti. Išlaikome panašaus lygio apyvartą pastaruosius porą metų. Toliau dirbome su eksportu, kuris sudaro 85 proc. mūsų pardavimų. Į vienur produkciją nustojame vežti ar vežame jos mažiau, tačiau pradedame eksportuoti kitur. Vyksta nuolatinis darbas“, - sakė bendrovės direktorius Vidmantas Gražinys.

2018 metais įmonė investavo į specialius katilus, buvo pakeista nuotekų trasa. Kaip ir kasmet, didėjo darbo užmokestis. 2018 vidutinis atlyginimas pakilo 5-7 procentais.

„Šiemet tikimasi ir toliau išlaikyti stabilią įmonės veiklą. Toks mūsų darbas“, - sakė bendrovės vadovas.

UAB „Biržų duona“ - viena didžiausių duonos, jos gaminių ir konditerijos įmonių Lietuvoje. 2018 metų apyvarta - 11,99 mln. eur. Dirbančiųjų skaičius 390-400.

„Metai buvo geri. Apyvarta paaugo 15,3 proc., taip pat šiek tiek pagerėjo pelningumo procentas. Labiausiai augome vietinėje rinkoje. Nors didėjo ir eksportas, tačiau mūsų pagrindinė rinka yra Lietuva. Prie augimo prisidėjo darbas su didžiaisiais prekybos tinklais, taip pat daug dirbame su „Lidl“, plėtėsi ir mūsų parduotuvių tinklas, kurį dabar sudaro 21 firminė parduotuvė“, - sakė „Biržų duona“ komercijos direktorius Andrius Kurganovas.

Anot A. Kurganovo, pernai ypač džiuginantis dalykas buvo sumažėjusi darbuotojų kaita, kurią lėmė nuolatos gerinamos darbo sąlygos.

„Galiu pasidžiaugti, kad darbuotojų kaita 2018 metais sumažėjo perpus. Tai įmonei svarbus rodiklis, nes jis indikuoja apie gerėjančias darbo sąlygas. Atlyginimai per metus vidutiniškai didėjo 15,8 proc. ir yra vieni didžiausių tarp didžiųjų Biržų rajono įmonių. Taip pat gerinome sąlygas ir plačiąja prasme – atnaujinome darbuotojams skirtas buitines patalpas, persirengimo kambarius“, - sakė kepyklos vadovas.

2018 metais „Biržų duonos“ investicijos siekė 1,02 mln. eurų. Investicijų šiems ir ateinantiems metams taip pat numatyta daug tiek į technologijas, tiek į infrastruktūros plėtrą.

Auganti įmonė yra svarbus rinkos žaidėjas ne tik regiono, bet ir visos šalies mastu.

„Pagal sumokėtus mokesčius į biudžetą „Biržų duona“ rajone yra trečia, o Lietuvos mastu tarp maisto pramonės įmonių patenka į trisdešimtuką. Esame daugiau nei vien rajono ar regiono įmonė. „Biržų duona“ yra augimo stadijoje, plečiasi ir tikimės tą išlaikyti ateityje“, - reziumavo A. Kurganovas.

UAB „Tyla“ - medžio apdirbimo ir medienos dirbinių produkcijos gamybos įmonė. 2018 metų apyvarta - 7,5 mln. eurų. Dirbančiųjų skaičius 200-210.

„Niekada nenaudoju žodžio „fantastiški“. Metai buvo normalūs su šiokiu tokiu nedideliu augimu ir visi rodikliai daugmaž padidėjo proporcingai. Šiek tiek, apie 6 proc., augo apyvarta, kurią didžiąja dalimi nulėmė padidėję pardavimai, truputėlį prisidėjo ir šiek tiek ūgtelėjusios kainos. Taip pat augo ir darbuotojų atlyginimai. Žinoma, ne tiek daug, kiek visi norėtų. Praėjusiais metais esame patenkinti“, - sakė vienas iš bendrovės „Tyla“ savininkų Arūnas Vaitaitis.

Anot jo, pernai buvo nemažų investicijų, kurias planuoja tęsti ir šiemet. Taip pat padidėjo įsipareigojimai.

„Investicijos daugiausiai buvo ir bus gamybinės, atnaujinamos staklės, įrengimai. Jos skirtos ne įmonės plėtrai, o gamybos našumui didinti, gaminių kokybei gerinti. Su naujesnėmis technologijomis, tačiau išlaikydami tą patį darbuotojų skaičių, tikimės padidinti gamybą ir apyvartą“, - kalbėjo A. Vaitaitis.

UAB „Agaras“ - viena didžiausių Lietuvos šviežios mėsos gamintojų ir pardavėjų. 2018 metų apyvarta - 26 mln. eurų. Dirbančiųjų skaičius 190-200.

„Praėjusiais metais bendrovės apyvarta augo, tačiau pelningumo rezultatai nebuvo džiuginantys. Įmonės pelningumui esminės įtakos turėjo brangi žaliava – ženkliai pabrangę mėsiniai galvijai. O apyvartą kėlė eksportas bei pagrindinis mūsų produktas - jautiena, kurią daugiausiai ir eksportuojame. Pagrindinės kryptys buvo Europos Sąjungos šalys, taip pat Skandinavija. Teigiamą postūmį davė partnerystė su didelėmis tarptautinėmis kompanijomis, dirbančiomis su garsiais prekiniais ženklais“, - sakė bendrovės „Agaras“ komercijos direktorė Daina Butėnė.

Bendrai praėjusius metus D. Butėnė linkusi vertinti pozityviai ir tikisi, kad šie metai bus tik geresni, o augantys pardavimai atneš įmonei apčiuopiamos naudos.

„Metai buvo nei juodi, nei balti. Tokie per vidurį – lietuviškai pilki.

Džiaugiamės ne tik didėjančiu eksportu, bet pamažu augančiu kokybiškos jautienos vartojimu ir Lietuvoje bei tikimės, kad tokia tendencija išliks. Išlaikome aukščiausią kokybę ir turime konkurencingą produktą, kurį siūlome ir užsienio, ir Lietuvos rinkai. Mumis pasitiki partneriai, o produkciją teikiame ir į tokias šalis kaip Šveicarija“, - sakė D. Butėnė.

TŪB „Rinkuškiai“ - viena didžiausių alaus ir gaiviųjų gėrimų daryklų Lietuvoje. 2018 metų apyvarta - 8,95 mln. eurų. Dirbančiųjų skaičius 100-110.

„Rinka Lietuvoje traukiasi, todėl praėjusiais metais mūsų tikslas buvo išlaikyti užpraeitų metų apyvartą. Tikslą pasiekti pavyko, o apyvartą netgi 6 proc. padidinome. Pardavimai ūgtelėjo dėl išplėstų eksporto rinkų ir naujų produktų įvedimo. Ypač sparčiai kelią skinasi nealkoholinis alus. Taip pat prisidėjo ir sėkmingas restorano darbas bei „Alaus kelio“ ekskursijos, kurių skaičius kasmet didėja, o apie mūsų produkciją sužino vis daugiau žmonių“, - sakė „Rinkuškių“ direktorius Rimantas Čygas.

Anot jo, šiemet toliau bus daug dirbama su užsienio rinkomis, nes eksportas padeda išvengti didelių pardavimų svyravimų.

„Gaminame ir parduodame ne tik alų, bet ir gaiviuosius gėrimus. Pardavimus stipriai veikia sezoniškumas. Lietuvoje labiausiai produkcija perkama vasarą, tad ieškome rinkų, į kurias ji keliautų ir žiemą. Tai padėtų sumažinti pardavimų svyravimus. Jau pradėjome vežti gaminius į Indiją, taip pat dirbame su daugeliu kitų Rytų šalių. Tikimės pardavimų geografiją ir apimtis toliau didinti“, - sakė R. Čygas.

2018 metais įmonė atliko investicijų už 130 tūkst. eurų, sumokėjo 3,2 mln. mokesčių, kurių didžiąją dalį sudarė akcizas.

Simonas Gudas

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video