Lyginant su praėjusiais metais, per 2019 – ųjų metų sezoną Biržus aplankė 19 procentų daugiau užsienio turistų. Jų į Biržus iš viso užsuko 1852.

Praėjęs turizmo sezonas Biržuose buvo rekordinis ir viršijo visus lūkesčius. Taip teigia Biržų turizmo informacijos centro direktorė Raminta Indriulėnienė.

Jei 2017 metų sausio – rugsėjo laikotarpiu Biržų turizmo informacijos centrą (TIC) aplankė 7481, 2018 metais – 9891, tai 2019 metais – 11910 lankytojas.
Lyginant su praėjusių metų panašiu laikotarpiu, Turizmo informacijos centrą aplankė 17 procentų daugiau asmenų. Tuo pačiu laikotarpiu Biržus aplankė 19 procentų daugiau turistų iš užsienio šalių.
Didžiausias lankytojų augimas pastebėtas karščiausiais – liepos ir rugpjūčio – mėnesiais.

Biržų TIC direktorė Raminta Indriulėnienė mano, kad turistų padaugėjo, nes apie Biržus buvo skelbiama daug reklamos.
Be to, įtakos turėjo Mariaus Jovaišos knyga „Neregėta Lietuva“, ant kurios viršelio puikuojasi Kirkilų bokštas.
Daug naudos rajono lankymui turėjo nauji transporto kompanijos „LUX Express“ tarptautiniai maršrutai iš Rygos į Daugpilį per Biržus.
Kas savaitę TIC skelbdavo naujienas bei įdomiausius turistų klausimus. Taip pat kiekvieną pirmadienį informuojama apie planuojamus savaitės renginius, kuriuose turistai bei miesto svečiai galėtų apsilankyti.

Pasak R. Indriulėnienės, centro interneto svetainę per metus peržiūri per 100 000 lankytojų.
Šių metų sausio – rugsėjo mėnesiais Biržų turizmo informacijos centrą aplankė 1852 užsieniečiai. Daugiausia jų – turistai iš kaimyninės Latvijos (1271 asmenys), Vokietijos (149 asmenys). Keturiasdešimt asmenų atvyko iš Lenkijos, 31 – Estijos, 30 – iš JAV.

Lyginant su tuo pačiu laikotarpiu, turistų iš Latvijos padaugėjo 13 procentų.
Turizmo sezonu džiaugiasi ir Biržų kempingo savininkai. Čia lankytojų tikrai netrūko. Ypač pasiteisino pastatyti mediniai nameliai.
R. Indriulėnienė daro išvadą, kad Biržų kraštu susidomi vis daugiau žmonių ir jis tampa vis labiau patrauklesnis turistams.
Kas Biržuose labiausiai domina? Pasak R. Indriulėnienės, lankomiausi yra Kirkilų bokštas, tiltas per Širvėnos ežerą ir pilis.
Be alaus daryklų, populiarus technikos muziejus Sodeliškyje, Levandų ūkis, Eko basų kojų parkas bei Mantagailiškyje vykstantis montebolo žaidimas.

Daugiausia keliauja pavieniai asmenys ir šeimos. Daugiau žmonių apsistojo su nakvyne. Yra ir daugiau ekskursijų, kurios užsisako paketus TIC, skaičius.
Kas domina į Biržus atvykstančius poilsiautojus? TIC darbuotojams tenka atsakyti į įvairiausius klausimus. Tarkim, ar Biržuose yra striptizo klubas. Ar Meilės saloje yra viešbutis? Ar galima gerti Kirkilų karsto ežerėlių vandenį?

Praėjusio sezono naujovė – turistams pristatytas Biržų gastronominis žemėlapis. Taip pat pateiktas informacinis leidinys norintiems keliauti dviračiais.
R. Indriulėnienė džiaugiasi, kad TIC penkių darbuotojų komanda susistygavusi ir dirba operatyviai.
„Turizmu reikia gyventi. Pas mus rankinukuose visuomet yra kalendoriukų ir žemėlapių, kuriuos bet kada galime padalyti“, – sakė R. Indriulėnienė.

Jurgita Morkūnienė

Biržų krašto laikraštis „Šiaurės rytai“