Gintarė Bogdanaitė ir Edvinas Podėnas ėmėsi veiklos, kuri biržiečiams suteiks galimybę stiprinti sveikatą neišvykstant iš savojo miesto.

Jauna biržiečių pora 28 metų Gintarė Bogdanaitė ir jos gyvenimo draugas 35 metų Edvinas Podėnas surado naują verslo nišą. Džiugu, kad ji siejama su sveikatos stiprinimu. Biržuose, Žalgirio gatvėje, privačioje namų valdoje esančioje sveikatingumo studijoje jie kuria druskų kambarį. Jau greitu metu norintiems stiprinti sveikatą bei palengvinti kvėpavimo takų ligas ar tiesiog užsiimti sveiku relaksu nebereikės važiuoti į tolimas sanatorijas. Tai padaryti jie galės mūsų mieste.

Užsiėmimuose žmonių netrūksta

Biržietė kineziterapautė Gintarė Bogdanaitė sveikata besirūpinantiems biržiečiams jau gerai žinoma.
Baigusi Šiaulių valstybinės kolegijos kineziterapijos specialybę ji neilgai buvo be darbo. Trejus metus moteris dirbo viešoje įstaigoje „Nojaus arka“, vaikams vesdavo kineziterapijos užsiėmimus, kurie buvo labai noriai lankomi.

Prieš metus Gintarė baigė oro jogos mokytojų mokymus. Mintis jų imtis kilo moteriai būnant dekretinėse atostogose. Šiuo metu sveikatingumo studijoje ji pradėjo vesti užsiėmimus vaikams ir suaugusiems. Jie labai populiarūs. Šiuo metu yra suburtos keturios grupės, kuriose po devynis žmones.

Oro joga – tai harmoninga mankšta ore, teikianti neįprastus potyrius. Mankštos metu juda visas kūnas, pasikraunama pozityvios energijos. Oro joga sujungia tradicinės jogos pozas su pilatės pratimais ir aktyvia fizine veikla ore. Su specialia jogos juosta kai kurių pozų ir pratimų atlikimas yra palengvintas, o kai kurių atvirkščiai – pasunkinamas. Mankštinantis ore jaučiamas aktyvus giliųjų raumenų, ypač esančių juosmens, nugaros ir galūnių srityse, darbas. Elastinga juostos medžiaga leidžia išlaikyti lankstumą ir judrumą. Tai naujas, įdomus ir nuotaikingas būdas mankštintis.

Oro joga – tai harmoninga mankšta ore, teikianti neįprastus potyrius.

Oro joga – tai harmoninga mankšta ore, teikianti neįprastus potyrius.

Idėja kilo netikėtai

Idėja Biržuose įrengti druskų kambarį kilo netikėtai. Porą labai traukia su sveikatinimu susijusios procedūros.

Kartą jie su sužadėtiniu pasidovanojo kelionę į Druskininkus. Čia pabuvojo druskų kambaryje.
„Edvinui pasakiau – įrenkim tokį Biržuose. Jis pasijuokė, po to apie tai pradėjome rimtai galvoti“, – pasakojo Gintarė. Šia idėja jie pasidalijo su pažįstamais ir draugais. Visi labai teigiamai priėmė šią mintį.

Daugelis artimųjų sutiko, kad čia nauja verslo niša, skirta sveikatinimui. Juo labiau kai šalyje fiksuojamas didelis sergamumas kvėpavimo takų ligomis.
Šią idėją porai pavyko įgyvendinti, patekus į Užimtumo tarnybos finansuojamą projektą „Būk verslus“.
Pagal jį skiriama lėšų įkurti darbo vietą žmonėms iki 29 metų.

Darbo vietą pagal sutartį Gintarė turės išlaikyti bent trejus metus.
Tiesa, Užimtumo tarnyba finansavo tik priemonių įsigijimą. O visą pastato įrengimą, sienų bei lubų padengimą druska pora darė savo lėšoms.
Pastatą statė ir apdailą atliko dviese – Edvinas su savo tėčiu Donatu Podėnu.

Druskų kambario sienos džiūsta

Šiuo metu kambario sienos jau išpurkštos pagal specialias technologijas paruošta druska.
Sienos šiuo metu džiovinamos. Vėliau bus pastatyti patogūs foteliai, įrengta aparatūra. Vienu metu seanse galės dalyvauti aštuoni žmonės.

Vaikai seanso metu galės žiūrėti filmukus, o suaugusieji klausytis malonios muzikos ar stebėti gražius vaizdus.
Per generatorių druska smulkiomis aerozolio dalelėmis bus leidžiama į druskų kambario orą, kuriame laiką leis žmonės.
Per specialų lazerį į ekraną bus rodoma, kokia kambaryje yra druskos koncentracija. Generatorius pats reguliuos, kokį kiekį druskų į jį pūsti.

Įrangą atvežė ir pastatė, druskų kambarį išpurškė ir Gintarę apmokė Vilniuje įsikūrusios „Halomed“ firmos darbuotojai. Jie vieninteliai Lietuvoje įrengia druskų kambarius.
Gintarė su sužadėtiniu jau numatė, kad seansai truks po 30 minučių.
Kad būtų efektas, jų reikia mažiausiai dešimt. Sergantiems bronchine astma rekomenduojama iki 25 seansų, o kvėpavimo takams išvalyti užtenka 10 – 15 seansų.

Druskos kambarys netrukus atvers duris. Seanso metu vaikai galės žiūrėti filmukus, o suaugusieji - klausytis muzikos arba stebėti gražius vaizdus.

Druskos kambarys netrukus atvers duris. Seanso metu vaikai galės žiūrėti filmukus, o suaugusieji – klausytis muzikos arba stebėti gražius vaizdus.

Haloterapija

Gydymas druskų kambaryje vadinamas haloterapija. Jis ne tik atpalaiduoja bronchus, skystina gleives, bet ir mašina uždegimus bei saugo kvėpavimo takus nuo infekcijų.
Haloterapija taikoma plaučių, kvėpavimo takų ir odos patologijoms gydyti bei susirgimų profilaktikai; kvėpavimo higienai, virusinių infekcijų ir peršalimų ligų profilaktikai, prasidėjus alergijai dėl buitinių irpramoninių dirgiklių, padidėjus jautrumui cheminėms medžiagoms, kilus depresijai bei kitiems psichiniams susirgimams, širdies kraujagyslių ligoms gydyti (kartu su plaučių ligomis), odos susirgimams gydyti bei jų profilaktikai.

Pasiūlys ir daugiau procedūrų

Viską, ką pora daro sveikatinimui, sako išbandę patys ir su šeimos nariais. Procedūromis mėgausis ir judviejų dvejų metukų sūnus Amadėjus.
Gintarė ir Edvinas tuo, ką jau sukūrė, neapsiribos. Ateityje biržiečiams jie planuoja pasiūlyti daugiau sveikatinimo procedūrų.

Jurgita Morkūnienė

Biržų krašto laikraštis „Šiaurės rytai“