Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dviem prekybos tinklams – tūkstantinės baudos už kainų ir skelbtų nuolaidų netaikymą

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) už vykdytą nesąžiningą komercinę veiklą skyrė bendrovei „Palink“, valdančiai „Iki“ parduotuvių tinklą, 10 tūkst. eurų, baudą, o bendrovei „RIMI Lietuva“, valdančiai „Rimi“ parduotuvių tinklą, – 8 tūkst. eurų baudą.

„Vartotojai dažnai skundžiasi dėl prekybos centruose ar kitose prekybos vietose nurodomų neteisingų kainų bei nepritaikomų skelbiamų akcijų kainų. Prekės, kurią renkasi pirkėjas, kaina turi didelę įtaką vartotojo ekonominiam elgesiui, todėl prekybininkai privalo laikytis profesinio atidumo reikalavimų ir kainas nurodyti neklaidindami vartotojų“, – VVTAT pranešime sako teisingumo viceministrė Irma Gudžiūnaitė.

Tyrimus dėl galimų Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams įstatymo pažeidimų pradėjusi VVTAT nustatė, kad penkiose skirtingose „Iki“ parduotuvėse vartotojams nebuvo pritaikytos nuolaidos, pritaikytos mažesnės nei skelbtos nuolaidos arba prekės kainos kasoje neatitiko kainų, nurodytų kainolapyje.

„Rimi“ atveju nustatyta, kad dviejose parduotuvėse prekių kainos lentynose neatitiko kasoje pateikiamos kainų, taip pat vartotojams nebuvo pritaikytos skelbtos nuolaidos.

„Iki“: tai – žmogiškosios klaidos 

Prekybos tinklas „Iki“ išplatino pranešimą spaudai, kuriame aiškina, kad vartotojų klaidinimas įvyko dėl žmogiškųjų klaidų.

„Mūsų įmonėje dirba daugiau nei 6,5 tūkstančių darbuotojų komanda, kuri kasdien aptarnauja apie 300 tūkstančių pirkėjų. Parduotuvės veikla, o taip pat didelis prekių asortimentas sąlygoja itin gausų kasdienių darbinių užduočių skaičių. Viena iš tokių kasdienių užduočių yra ir prekių kainolapių keitimas.

Nors prekių kainos įmonės prekių asortimento, kainodaros ir akcijų valdymo programoje  keičiamos centralizuotai, tačiau atspausdintus kainolapius prie prekių parduotuvių lentynose turi sudėlioti atsakingi kiekvienos parduotuvės darbuotojai. Vis tik, rankomis pakeičiant ne vieną šimtą kainų etikečių, deja, bet retsykiais įsivelia žmogiškųjų klaidų“, – rašoma prekybos tinklo pranešime.

Prekybos tinklo IKI komunikacijos vadovė Berta Čaikauskaitė teigė apgailestaujanti dėl atvejų, kai „vartotojai buvo suklaidinti ar patyrė nepatogumų dėl klaidų prekių kainolapiuose. Tuo pačiu mes suvokiame atsakomybę prieš savo pirkėjus ir darome viską, kad tokios situacijos nepasikartotų“.

Pranešime raginama pastebėjus tokius neatitikinus nedelsus pranešti parduotuvių darbuotojams.

„Rimi Lietuva“ pažeidimus taip pat aiškino darbuotojų klaidomis bei informavo apie veiksmus, kurių ėmėsi pažeidimams ištaisyti: pašalino kainų neatitikimus, per lojalumo kortelių informaciją identifikavo vartotojus, kurie įsigijo prekes didesne kaina, ir atlygino jų patirtas išlaidas.

VVTAT komisijos nutarimas per vieną mėnesį nuo nutarimo įteikimo dienos gali būti skundžiamas teismui Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

Šiemet „Rimi Lietuva“ ir „Palink“ jau buvo skirtos baudos po 11 tūkst. eurų.

VVTAT primena, kad bendrovės turi pareigą imtis visų įmanomų priemonių, kad parduotuvės darbuotojai atliktų visus veiksmus, susijusius su kainolapių pakeitimu ir vartotojai gautų teisingą bei neklaidinančią informaciją apie prekių kainas ir joms taikomas nuolaidas. Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatyme įtvirtinta, jog komercinė veikla yra nesąžininga, jeigu ji neatitinka profesinio atidumo reikalavimų ir iš esmės iškreipia arba gali iš esmės iškreipti vidutinio vartotojo ekonominį elgesį siūlomo produkto atžvilgiu.

Rekomenduojami video