Pixbay nuotr.

Aukso kainos pastaruoju metu sparčiai kyla ir jau dabar siekia neregėtas aukštumas – perkopė 2 tūkst. JAV dolerių už unciją ribą. Visgi kyla ne tik aukso, bet ir akcijų kainos. Ekonomistai sako, kad tikėtinas ir tolimesnis kainų kilimas, o laikyti pinigus rankose darosi pavojinga.
Žaliavų rinkoje aukso kaina muša naujus rekordus – uncija (31,1 g) aukso praėjusią savaitę kainavo 2,051 tūkst. JAV dolerių. Tai didžiausia aukso kaina istorijoje. Palyginti su kovo mėnesio kaina, auksas pabrango beveik 39 proc. Vieno iš pagrindinių JAV indeksų „S&P 500“ reikšmė dabar siekia 3351,28 punkto, o kad būtų pasiektas visų laikų rekordas trūksta vos 42 punktų.
Nuo didžiausio nuosmukio šių metų kovą, indekso reikšmė išaugo 49 proc. Rekordus muša ir „Nasdaq Composite“ indeksas, kurio svarią dalį sudaro aukštųjų technologijų ir su jomis susijusios bendrovės. Trečiadienį šis indeksas pirmą kartą pakilo virš 11 000 punktų. Daugiausia šį indeksą augino „Facebook“ ir „Apple“ įmonės, kurių akcijų kaina šiomis dienomis sparčiai auga. REKLAMA Palyginti su didžiausiu šio indekso kritimu per karantiną, dabar jo reikšmė išaugusi net 62 proc. Kitų JAV akcijų indeksų reikšmės taip pat kyla. „Dow Jones Industrial Average“ indeksas, atspindintis pramonės sektoriaus akcijų kursus nuo kovo išaugo 47 proc.
Europos akcijų indeksai itin stabilaus augimo nerodo, tačiau palyginti su didžiausiu nuosmukiu per karantiną, akcijų indeksas „FTSE 100“ išaugo 20 proc. Šis indeksas apskaičiuojamas įvertinus 100 didžiausių įmonių akcijų kainas, kurių akcijomis prekiaujama Londono akcijų biržoje