Scanpix nuotr.

Finansų ministerija nepritaria Seimo narių socialdemokratų Andriaus Palionio ir Artūro Skardžiaus siūlymui nuo kitų metų įvesti visuotinį gyventojų turto deklaravimą. Tačiau ministerija sutinka, kad pajamas ir turtą deklaruotų daugiau asmenų, o jų deklaracijos būtų viešos.

„Papildomos gyventojų turto deklaravimo prievolės reikšmingai nepagerintų nei mokestinės rizikos vertinimo, nei mokestinės kontrolės. Kontrolės veiksmams atlikti svarbesni ir labiau patikimi tretieji šaltiniai, o ne paties gyventojo pateikta informacija. Mokesčių administratoriaus iš trečiųjų šaltinių gali gauti pakankamai informacijos apie gyventojų turtą“, – rašoma Finansų ministerijos parengtame vyriausybės nutarimo projekte.

Pirminiais Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) skaičiavimais, dėl visuotinio gyventojų turto deklaravimo administravimo išlaidos sudarytų apie 912 tūkst. eurų, tačiau VMI turimos informacijos apie gyventojų turtą aprėptis iš esmės nepakistų.

Vis dėlto Finansų ministerija pritaria įstatymo projekto nuostatoms, kuriomis siūloma išplėsti sąrašą asmenų, kurie turėtų teikti pajamų ir turto deklaracijas bei sąrašą asmenų, kurių pajamų ir turto deklaracijos būtų skelbiamos viešai.