Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gargždų turguje ir pirkėjų, ir baimės mažiau

Antroji pandemijos banga stipresnė ir pavojingesnė, bet gyventojai drąsesni nei pavasarį per karantiną. Gargždų turguje prekiaujantys verslininkai ir ūkininkai pastebi, jog pirkėjų sumažėjo, bet vaikštinėjančių nemažai, tarp jų vyresnio amžiaus žmonių. Ne visi tinkamai užsidėję kaukes, ne visi laikosi saugaus atstumo.

Su karantinu susitaikė

Gargždų turguje daržovėmis prekiaujantis ūkininkas pastebėjo, kad, praėjusią savaitę paskelbus karantiną, pirkėjų sumažėjo, bet žmonių įpročiams jis neturi įtakos. „Pavasarį buvo tuščia, o dabar vaikštinėja lyg niekur nieko. Nemažai traukiančių, tarp jų pagyvenusių žmonių, į prekybos centrą“, – sakė pašnekovas ir pridūrė, kad pavasarį buvo daugiau baimės, o dabar žmonės apsiprato, įsidrąsino.

Žolininkė Dalia patvirtino, jog kai kurie rizikos grupės gargždiškiai ir pandemijos metu ateina į turgų paplepėti, praleisti laiką, nekreipdami dėmesio į rekomendaciją be reikalo nesilankyti viešose vietose. „Mažiau perkančiųjų, bet tiems, kuriems reikia vaistažolių, atvyksta nusipirkti“, – kalbėjo prekiautoja.

Vaisių ir daržovių pardavėjos, stovėdamos prie aptuštėjusio prekystalio, prisipažino, jog kas rytą ruošiasi į darbą turėdamos vilties, kad sulauks daugiau pirkėjų, bet kasdien vienodai nyku. „Žymiai sumažėjo pirkėjų. Atėję nusiperka šiek tiek daugiau, visai savaitei, ir nebesilanko. Tai kam vežti prekes?“ – retoriškai ištarė verslininkė.

Dėvėtų rūbų pardavėjai nusiminę

Ypač nusivylusios prekyba dėvėtais rūbais besiverčiančios moterys, įsikūrusios angare. „Išgyvename didelį nuosmukį: sėdime ir geriame kavą – pirkėjų beveik nėra. Ir kas lankysis per karantiną, jeigu į skyrių galime įleisti vidutiniškai pusantro žmogaus, kad išlaikytume saugų atstumą, – dėstė prekiautojos. – Tačiau mums reikia mokėti „Sodros“, sveikatos draudimo mokesčius, taip pat nuomos. Bet iš ko, kai prekyba taip smukusi?“

Pasak jų, po pavasario karantino perskaičiavus nuomos mokestį, šis padidėjo. Jis priklauso nuo ploto, kur įsikūrusi prekiautoja, pavyzdžiui, vienai tenka mokėti apie 130 eurų, kitai – 104 eurus per mėnesį.

Dėvėtų rūbų pardavėjos teigė, jog bandė kalbėtis su turgaus direktoriumi, kad sumažintų mokestį, bet jis nesileidęs į kalbas. „Geriau būtų uždarę kaip per pavasario karantiną, tada gavome kompensaciją. O kaip dabar gyventi?“ – retoriškai klausė moterys.

Tačiau naujų drabužių skyriaus šeimininkė Lina nenusiminė. „Šią savaitę pirkėjų sumažėjo – ne tiek, kiek anksčiau, bet perkančių yra“, – sakė ji.

Perka daugiau – lankosi rečiau

Praėjusią savaitę Gargždų turguje esančių specializuotų parduotuvėlių pardavėjos sakė didelio pokyčio nepastebėjusios. Anot jų, pirkėjų kaip įprastai, perkama kaip ir anksčiau.

Mėsos krautuvėlėje darbo laikas nepakeistas, prekių užsisako tiek pat. „Parduotuvėje vienu metu gali būti 3 pirkėjai su kaukėmis, turi laikytis nurodyto saugaus atstumo. Yra informacija, kaip elgtis karantino metu, gali dezinfekuoti rankas. Žmonės elgiasi tvarkingai – problemų nekilo“, – teigė pardavėja Gitana. Bet ir ji pastebėjusi, kad žmonės šiuo karantino laikotarpiu išdrąsėję. „Yra baimės užsikrėsti, nors dirbame su kaukėmis, pirštinėmis. Jeigu visi saugiai elgsimės, gal pavyks išsisukti nuo koronaviruso“, – vylėsi Gitana.

Pasak specializuotos pieno produktų parduotuvės „Čia“ pardavėjos Rūtos, pirkėjų srautas mažesnis, tačiau perka daugiau: anksčiau iki 5–8 eurų, o dabar iki 30 eurų, kad nereikėtų dažnai lankytis. „Pardavimai nesumažėjo, – patikino pašnekovė. – Turime saugos priemones – apsauginį stiklą, dezinfekavimo skystį, dirbame su kaukėmis.“

Obuoliai svarbiau

Šeštadienį Gargždų turguje buvo įvairus prekių pasirinkimas: nuo daržovių, vaisių iki vilnonių kojinių ir lesyklėlių. Bet prekiautojai skundėsi, jog itin sumažėjo pirkėjų. Didelio žmonių srauto nebuvo, tačiau vaikštinėjančiųjų netrūko. Ir ne visi laikėsi saugos rekomendacijų: kai kurie kaukes užsidėję panosėje, būriavosi aplink pardavėją nesilaikydami rekomenduojamo atstumo.

Stebino ir tai, kad tarp prekiautojų buvo garbaus amžiaus žmonių. Devintą dešimtmetį įpusėjusi moteris su panašaus amžiaus vyru turguje siūlė savo megztas vilnones kojines, obuolius, moliūgus. Ar nebijanti koronos? „Bus kaip bus. Kur dėsi obuolius?“ – atsakė ji.


KOMENTARAS

  • UAB „Gargždų turgus“ direktorius Remigijus Budginas:„Mielai sutikčiau visiems prekiautojams suteikti nuomos mokesčio nuolaidas, bet pastaruosius 3 metus bendrovės „Gargždų turgus“ veikla nuostolinga. Po pavasario karantino pratęsiant nuomos sutartis pastebėjau, kad kainos nebuvo didintos nuo 2007 metų, kai minimali mėnesinė alga (MMA) buvo 173–200 eurų, ir nuomos kaina skaičiuojama ne pagal realiai užimamą plotą. Su bendrovės valdyba diskutavome apie nuomos kainos koregavimo galimybes atsižvelgiant į padidėjusias įmonės sąnaudas dėl darbo užmokesčio, PVM ir kitų paslaugų brangimo per pastaruosius 13 metų. Nuspręsta kol kas kainų nedidinti dėl neapibrėžtos situacijos šalyje.

    Angare pamatavus prekiautojų dėvėtais rūbais darbo vietas, nuomos mokestis padidėjo tik dėl anksčiau neapskaityto prekybos ploto padidėjimo.

    Kita vertus, nesant apskaitos dokumentų, neaišku, ar iš tiesų nesiseka prekyba. Apsilankęs pastebiu, jog pirkėjų netrūksta. Ir praėjusį penktadienį užsukęs į angarą mačiau jų. Gargždų turgui vadovauju nuo balandžio mėnesio ir mano rūpestis, kad rajono Savivaldybei priklausanti įmonė nebeklimptų į skolas.“

Virginija LAPIENĖ

Rekomenduojami video