Kėdainiuose garsusis N. Zobovo „VIP cirkas“ išbuvo tik vos keletą valandų. Dėl nežinomų priežasčių cirkas išvažiavo net nepasirodęs. / Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Netinkamai gyvūnus laikęs „VIP cirko“ direktorius Nikolajus Zobovas net nesurengęs pasirodymo nutraukė gastroles ir paliko Kėdainių miestą. Pasak vadovo, nuo tada, kai internete pasirodė garsusis vaizdo įrašas, niekas nebeina į cirko pasirodymus. Bet ar tai tikroji priežastis, kodėl vos pusdienį Kėdainiuose pabuvęs cirkas išvažiavo net nepasirodęs?

Įsikūrė miesto pašonėje

Turbūt mažai kam žinoma, tačiau lygiai prieš savaitę N. Zobovo vadovaujamas „VIP cirkas“ buvo atvykęs į Kėdainių miestą. Dalis sunkiasvorių automobilių su gyvūnais ir visu cirko inventoriumi išsirikiavo prie prekybos centro „Norfa“, esančio Ąžuolyno gatvėje, Janušavos kaime. Pats N. Zobovas savo prašmatniu visureigiu užvažiavo ant pievos prie Respublikos gatvės automobilių stovėjimo aikštelės. Ten atvyko ir dar keli automobiliai. Netrukus dar keli „VIP cirko“ sunkvežimiai išsirikiavo gatvėje, tarp autobusų stotelės ir prekybos centro „Norfa“.

Į kalbas nesileido

„Rinkos aikštė“ mėgino pakalbinti patį N. Zobovą, tačiau šis per daug į kalbas nesileido. Vyras iš rankų neišleido mobiliojo telefono ir vis su kažkuo kalbėjosi.

„Visur trukdžiai ir trukdžiai. Nebegalima normaliai pasirodyti. Gyvūnų gynėjai įžūlūs, buvusi žmona dar čia viską užsakinėja. Žmonės pikti, į pasirodymus neina. Dar čia problemos. Tikrai nekalbėsiu ir prašau nefotografuoti“, – rėžė N. Zobovas keliaudamas nuo vieno sunkvežimio prie kito. Vyras griežtai atsisakė kalbėti su žiniasklaida.

Turėjo bėdų

Liepą N. Zobovas buvo priverstas sprukti iš Klaipėdos, kur buvo kaltintas gyvūnų kankinimu. Nuo to laiko prasidėjo jo bėdos ir kituose tiek didesniuose, tiek mažesniuose miestuose.

Gyvūnų laikymo sąlygas kartu su aplinkosaugininkais tikrinę veterinarijos specialistai tuomet nustatė nemažai trūkumų. Dėl netinkamo gyvūnų laikymo N. Zobovui tuomet skirta 15 eurų bauda. Į gastroles vežami gyvūnai buvo laikomi nepakankamo ploto narvuose ir voljeruose. Konstatuota, kad dvi meškos ir keturi šunys buvo laikomi per mažuose garduose.
Užgriuvo sunkumai

Gyvūnų gynėjai įžūlūs, buvusi žmona dar čia viską užsakinėja. Žmonės pikti, į pasirodymus neina. Dar čia problemos. N. Zobovas

Tuomet N. Zobovas su tokiu verdiktu nesutiko. Panašu, kad nuomonės jis nepakeitė iki šiol. Pareigūnų vizitas nepaskatino jo imtis jokių pokyčių. Vyras teigė, kad tai tėra tik pasakos. Jis aiškino, kad visa tai išpūsta žurnalistų ar neišmanančių žmonių.

Beje, „Rinkos aikštė“ išsiaiškino, kad cirkui tikrai striuka su pinigais, mat portale rekvizitai.lt nurodoma, kad dar pernai liepą Ąžuolyno meškučių cirke dirbo 21 darbuotojas. Nuo šių metų vasario – vos vienas. Pasak N. Zobovo, visa tai dėl staiga užgriuvusių finansinių sunkumų.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

www.rinkosaikste.lt