Ir vėl pažliugę žvyrkeliai

„Rinkos aikštės“ redakciją, kaip ir kiekvieną rudenį, šiemet ir vėl pasiekė neapsikentusių kraštiečių skambučiai dėl pažliugusių rajono žvyrkelių.

Šį kartą sunkia kelione į namus skundėsi Josvainių seniūnijos Plaktinių kaimo gyventoja Larisa. Moteris bėdojo, kad gyventojų prašymai bent kiek aptvarkyti sunkiai pravažiuojamą kelią nuėjo perniek – žmonės ir toliau priversti link savo sodybų bildėti per duobes.

Šis Josvainių seniūnijos Plaktinių kaimo kelias šiemet, anot seniūno, greideriu buvo lygintas jau maždaug keturis kartus. / Skaitytojos nuotr.

Šis Josvainių seniūnijos Plaktinių kaimo kelias šiemet, anot seniūno, greideriu buvo lygintas jau maždaug keturis kartus. / Skaitytojos nuotr.

Neapsikentė„Žinokit jau neįmanoma! Žinau, kad žmonės skundžiasi prastai tvarkomai žvyrkeliais, bet tokio kelio kaip pas mus, Plaktinių kaime, manau, dar reikėtų gerai paieškoti. Tai yra kažkoks siaubas!

Aš neatsimenu, kada šis žvyrkelis greiderį yra matęs. Per Plaktinius einantis kelias, vedantis iš Vainikų kaimo Josvainių link, galima sakyti, praktiškai nėra prižiūrimas.

Jis beveik visada yra prastos būklės, o dabar, kai palijo, jis tapo apskritai tragiškos būklės – duobė ant duobės ir nieko daugiau. Baisu jau net ir su mašina važiuoti tokiu keliu – didžiulėse ir giliose balose stovi vanduo, juokaujame, kad jau turbūt reikės valtis įsigyti.

Suprantu, kad Plaktinių kaimas maža gyvenvietė, sodybų čia vos kelios ir galbūt dėl to į mūsų prašymus tvarkyti kelią nėra atsižvelgiama. Tačiau noriu pastebėti, kad šiuo keliu važinėjame ne tik mes, plaktiniečiai, bet  ir josvainiečiai, Vainikų kaimo gyventojai bei kiti.

Ir jei tik orai sausesni, eismas šiuo keliu kaipmat atgyja, nes į Vainikų kaimo gyventojams Josvainius šiuo keliu pasiekti yra kur kas arčiau.

Dar viena bėda su šiuo keliu yra ta, kad juo zuja nemažai sunkiasvorio transporto. Dėl ūkininkų ir jų technikos viskas aišku, jie čia dirba, jie čia ir važinėja, retkarčiais prabraukia kelią, kad tos duobės bent kiek užsilygintų.

Žmonės, norintys gerokai trumpesniu keliu nukakti iš Josvainių į Vainikus, turi įveikti nemenkomis balomis bei duobėmis nusėtą žvyrkelį. / Larisos Jarašūnienės nuotr.

Žmonės, norintys gerokai trumpesniu keliu nukakti iš Josvainių į Vainikus, turi įveikti nemenkomis balomis bei duobėmis nusėtą žvyrkelį. / Larisos Jarašūnienės nuotr.

Tačiau problema dar ir tame, kad iš netoliese esančio Paliepių žvyro karjero šiuo keliu nuolat važinėja 30 tonų sunkvežimiai, kurie dar labiau išmala kelią ir pablogina jo būklę.Daugybę kartų seniūno prašėme, kad tvarkytų šitą kelią, kad pakeltų, kad papiltų žvyro. Jis mums vis aiškina, kad nėra lėšų. Prašėm, kad pastatytų ženklą neleidžiantį važinėti daugiatonėm mašinom, jis sako, kad negali išsikovoti tokio ženklo pastatymo.

Šis žvyrkelis visada yra prastos būklės, tačiau koks jis yra dabar – jau yra visiškai nenormalu. Kodėl nėra nieko daroma jo būklei bent kiek pagerinti? Jau nusibodo prašyti, kentėti ir kasdien baisiu keliu važinėti“, – emocingai pasakoja ponia Larisa.

Greideriuoja 

Dėl Plaktinių kaimo gyventojos bėdos komentaro kreipėmės į Josvainių seniūnijos seniūną. Vos išgirdęs problemą jis pabrėžė, kad ne visi moters teiginiai atitinka tikrovę.

„Tikiu, kad šis žvyrkelis šiuo metu nėra geros būklės. Dabar daug žvyrkelių pažliugę, balomis nusėti, nes lijo. Tačiau, kad kelias į Plaktinius nėra greideriuojamas, tai tikrai netiesa. Šiemet jį greideriavome jau kokius 4 kartus turbūt.

Dabar praneša geresnius orus, kiek pradžius ir galėsime vėl greideriuoti žvyrkelius, ne vien šis Plaktinių žvyrkelis yra pablogėjusios būklės po lietaus.

O moters pasiūlymas, kad reikėtų uždrausti sunkiasvorių transporto priemonių judėjimą šiuo keliu, nėra taip lengvai įgyvendinamas, tai sudėtinga procedūra, be to, ir ūkininkams nemažai problemų sukeltų tokie apribojimai.

Šiaip šiuo keliu besiskundžiantys žmonės žvyrkeliu gali ir nevažiuoti, juk yra asfaltuotas kelias link Vainikų, o kad jis keletą kilometrų ilgesnis, manau, nieko tokio, geriau daugiau pavažiuoti asfaltuotu keliu nei žvyrkeliu. O pačiuose Plaktiniuose tėra pora gyventojų.

Todėl artimiausiu metu dėl minėto žvyrkelio jokių didelių permainų nenumatoma – greideriuosime jį kaip ir kasmet – po maždaug 6 kartus. O daugiau ką ten bepadarysi? Ten yra beveik 4 km žvyrkelio, reikia didelių investicijų, kad būtų sutvarkyta iš pagrindų“, – komentuoja Josvainių seniūnas Algimantas Sirvydas.

 

Kristina MIRVIENĖ