Šilutiškis Vygantas pamėgo kavunukėje gaminamą maistą ir čia ateina papietauti. S. Gvildžio nuotr.

Rodos jau perpildyta Šilutės rinka valgyklomis ir kavinėmis. Tačiau verslūs žmonės atranda savo nišą ir nebijo siūlyti maitinimo paslaugų. Verslininkės Vaida Urniežienė ir Gitana Keršulienė, atnaujinusios turgavietės teritorijoje esančia kavinę, kviečia šilutiškius apsilankyti ir paskanauti jų gaminamo maisto.

Kiekvienas, bent kartą apsilankęs Šilutės turgavietėje, žino apie jos teritorijoje veikiančią kavinukę. Šiuo metu čia šeimininkauja nauji žmonės. Seserys, turinčios nevienadienės patirties maisto ruošimo ir maitinimo organizavimo srityje, pradėjo čia savo verslą. Pirmiausia jos nusprendė atsikratyti „alubario“ įvaizdžio. Suremontavo patalpas ir iš esmės pakeitė interjerą. Neliko medinių stalų su suolais, būdingų „alubariui“. Juos pakeitė lengvos ir patogios kėdės su nedideliais staliukais, prie kurių galima patogiai sutalpinti daugiau žmonių. Banketui čia talpinama iki 30 svečių.

Patiekalus kuria ir gamina Gitana, kuri yra įgijusi virėjos specialybę ir itin myli savo darbą. Nemažai šilutiškių verslininkes pažįsta kaip banketų ruošėjas, mat kavinukėje vis daugiau atsiranda norinčių švęsti gimtadienius, įmonių vakarėlius ir kitus banketus. Čia ruošiami ir gedulingi pietūs, ir metinės.

Į kavinę galima užsukti ir papusryčiauti, ir skaniai papietauti. Nors moterys dirba neseniai, tačiau pastebi, kad lankytojai labiau pamėgę tradicinius patiekalus – cepelinus, šnicelius, kepsnius. Be to šeimininkės savo klientams siūlo ir dienos pietų rinkinius, kviečia paskanauti gardžios kavos, kurią gamina itališku kavos aparatu.

Nors kavinė  pradėjo veikti visiškai neseniai, ji jau turi nuolatinių lankytojų, kurie džiaugiasi gardžiu maistu. Antai Vygantas, dažnai užsukantis papietauti, gyrė šeimininkes: „Skanu ir už prieinamą kainą“. Nors Šilutėje nemažai maitinimo įstaigų ir, rodos, jau rinka užpildyta, tačiau Vaida ir Gitana tikisi, kad jų gaminamas maistas bus pamėgtas šilutiškių tarpe.

Tiesa, čia svaigiaisiais gėrimais prekiaujama, tačiau piktnaudžiaujantys alkoholiu nepageidaujami. Kavinukės darbo laikas nuo 8.00 iki 20.00 val. kiekvieną dieną, išskyrus sekmadienius.

 

Sergėjus Gvildys