Kėdainiuose įrengtos dvi elektromobilių įkrovimo aikštelės – miesto centre, prie „Maximos“, ir senamiestyje, prie M. Daukšos viešosios bibliotekos. / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Kėdainiuose įrengtos dvi elektromobilių įkrovimo aikštelės, kurios pradėjo veikti praėjusį ketvirtadienį. Į jas investuota per 40 tūkst. eurų.

Investavo ir ES, ir savivaldybės pinigus

Viena elektromobilių įkrovimo aikštelė įrengta miesto centre, prie prekybos centro „Maxima“, o kita – prie M. Daukšos viešosios bibliotekos.

Šių įkrovimo aikštelių įrengimas kainavo 41,7 tūkst. eurų: 27,5 tūkst. eurų – Europos Sąjungos lėšos, o 14,1 tūkst. eurų yra skirti iš Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto.

Už įkrovimą sumokės savivaldybė

Elektromobilių įkrovimas šiose aikštelėse bus nemokamas.

Įprastos galios aikštelėje elektromobilį užtruks įkrauti apie 3 valandas, o didelės galios aikštelėje – maždaug nuo pusvalandžio iki valandos.

Už elektromobilių įkrovimui sunaudotą elektros energiją sumokės Kėdainių rajono savivaldybė.

Kiek tam reikės pinigų, kol kas nežinoma. Niekas konkrečiai dar negali pasakyti, kiek elektromobilių šiose aikštelėse bus įkraunama ir kiek elektros energijos bus sunaudojama.

Planuoja įrengti ir dar tris

Netolimoje ateityje planuojama įrengti ir dar tris elektromobilių įkrovimo aikšteles.

„Kėdainių rajono savivaldybės administracija Lietuvos savivaldybių asociacijai ir LR energetikos ministerijai išsiuntė raštą, kuriame nurodyta, kad Kėdainiuose yra poreikis įrengti dar tris elektromobilių įkrovimo aikšteles. Šiuo metu Kėdainių rajono savivaldybės administracija laukia atsakymo dėl tolesnių veiksmų“, – rašoma „Rinkos aikštei“ savivaldybės mero patarėjos Jorūnės Liutkienės atsiųstame laiške.

Kaip paskaičiuota, kiek tokių aikštelių reikia ir kodėl jų reikia dar trijų, nenurodoma.

Nurodoma tik tai, kad aikštelių vietos yra parinktos atsižvelgiant į elektromobilių prieigų planą Kėdainių mieste, kurį 2017 metais patvirtino rajono savivaldybės taryba.

Pinigų nenumatyta

Kada bus pradėta įrenginėti dar tris naujas aikšteles, kol kas taip pat neaišku, nes dar nežinia, iš kur gauti pinigus tokiam projektui, atsieisiančiam per 75 tūkst. eurų.

„Šiuo metu finansavimo šaltinio nėra“, – teigia mero patarėja J. Liutkienė.

Paklausus, ar dviejų elektromobilių įkrovimo aikštelių įrengimo projektas jau įrodė, kad tikrai Kėdainiams tai reikalinga, todėl reikia investuoti ir į dar trijų tokių aikštelių įrengimą, taip pat paklausus, kodėl šis projektas svarbus ir reikalingas mūsų miestui, savivaldybės pateiktame atsakyme teigiama: „Kėdainiai – modernus miestas, kuriame siekiama mažinti taršą naudojant alternatyvias – ekologines kuro rūšis.

Šis projektas svarbus ir reikalingas todėl, kad Kėdainių rajono savivaldybės administracija vykdo strateginius planus, kurie yra patvirtinti Kėdainių rajono savivaldybės tarybos.“

 

Kristina KASPARAVIČĖ