Autoriaus nuotr.

Kėdainių mieste yra tokių vietų, kur kadaise pasodinti medžiai kelia pavojų infrastruktūrai, gatvėms bei keliams. Su prieš daugybę metų išdygusiais pačiais arba žmonių pasodintais medžiais dabar jau tenka kovoti. Tuo rūpinasi miesto seniūnija.

Sena problema

Problema dėl medžių miestuose gana sena. Mūsų mieste dažniausiai ne vietoje auga topoliai. Medis neretai atsiduria betono, asfalto gniaužtuose, negauna drėgmės, maistingų medžiagų. Be to, jis perkaista, nes asfaltas sugeria karštį, todėl augimo sąlygos tampa ne tokios, kaip miške. Tuomet medis ima kelti pavojų žmonėms, infrastruktūrai.

Kerta be gailesčio

„Esame gavę leidimus iškirsti medžius pavojingiausiose vietose. Šiuo metu dirbame prie Respublikos gatvės 34-ojo namo. Ten augantys dideli topoliai kelia rimtą grėsmę ir žmonių saugumui. Taip pat didelių ir mažareikšmių topolių šaknys yra labai galingos ir ardo kelių dangas. Tų medžių šaknys gali net iškilti į paviršių.

Turime pavyzdžių, kai medžiai suardo pėsčiųjų takus, todėl užbėgdami įvykiams už akių Respublikos gatvėje šaliname didžiulius senus topolius. Vyrai dirba su bokšteliu, pradedama pjauti nuo viršutinės dalies ir medis po truputį virsta kaladėmis. Pavojingus medžius šalinsime ir kitose vietose, tam esame gavę visus reikalingus leidimus“, – sako Kėdainių miesto seniūnas Valentinas Tamulis.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS