Krakių kultūros centro laukia didžiulės permainos – numatoma atnaujinti tiek kultūros centro išorę, tiek vidų, sutvarkyti aplinką. / Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Krakių kultūros centro laukia didžiulės permainos – numatoma rekonstruoti didžiąją koncertų salę, įrengiant modernų apšvietimą ir įgarsinimą, apšiltinti ir atnaujinti pastato fasadą, suremontuoti kitas patalpas. Ketinama atnaujinti takus, vedančius į kultūros centrą, įrengti automobilių stovėjimo vietas, pastatyti suoliukus ir atlikti kitus aplinkos tvarkymo darbus.                

Finansuoja ES

„2018 metais galutinai patvirtintas projektas „Kėdainių rajono Krakių miestelio kultūros centro kapitalinis remontas, pritaikant jį kaimo bendruomenės poreikiams“, finansuojamas Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai programos lėšomis (250 000 Eur), prisidedant Kėdainių rajono savivaldybės lėšomis (50 000 Eur). Taip pat yra pateikta paraiška projektui „Energetinį efektyvumą didinančių priemonių diegimas Krakių kultūros centre“ pagal Vietos plėtros strategiją 2015–2023 m., kurį taip pat dalinai finansuos rajono savivaldybė“, – paaiškino Krakių kultūros centro direktorius Robertas Dubinka.

Daug darbų

„Įgyvendinus šiuos projektus bus įrengta elektros energijos saulės baterijų jėgainė ant pastato stogo ir efektyvi pastato šildymo sistema oras–oras. Numatomas kapitalinis didžiosios koncertų salės remontas, įrengiant modernų apšvietimą ir įgarsinimą, tualetų ir rūbinės įrengimas, pastato fasado šiltinimo ir remonto darbai, taip pat ir kitų patalpų remontas. Ketinama atnaujinti takus, vedančius į kultūros centrą, įrengti automobilių stovėjimo vietas, pastatyti suoliukus ir kt.“, – dėsto centro  vadovas.

Labai laukia

Šiuo metu yra baigiamas rengti numatomų darbų techninis projektas. Šią vasarą turėtų prasidėti remonto darbai. Numatomas projekto įgyvendinimo laikas – iki 2020 metų pabaigos.

„Krakių žmonės, o ypatingai kultūros darbuotojai ir mūsų jaunimas, jau seniai nekantraudami laukia, kada gi pagaliau turėsime šiltą ir jaukią salę, normalius tualetus, gražią aplinką ir puikias sąlygas, kur galėtume leisti savo laisvalaikį, nueiti į koncertą, teatrą ar kiną, ar kitaip realizuoti save. Atrodo, ši svajonė pradeda pildytis. Ledai pajudėjo“, – džiaugiasi R. Dubinka.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS