Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kurą žiemai pigiau pirkti vasarą

„Roges žiemai ruošk vasarą“, – byloja senolių išmintis. Senoliai sako – senoliai žino. Jiems pritaria ir UAB Kėdainių krovimo aikštelės, daugelį metų kėdainiečių ir aplinkinių rajonų gyventojus aprūpinančios kietuoju kuru namų šilumai, direktorė Jelena Maksimenko. Būtent vasarą pirkti kurą išmintingiausia, nes dabar kaina palankiausia, kokybė aukščiausia, o atvežti kurą bei jį sandėliuoti patogiausia.

Sezonas jau prasidėjo

Nors prekybos kietuoju kuru sezonas jau prasidėjo, tačiau vasaros kaitra besimėgaujantys kraštiečiai kol kas neskuba ruoštis žiemai.

„Vasara nustebino karštais orais, tad žmonės, matyt, mėgaujasi atostogomis ir apie žiemą negalvoja, – spėja J. Maksimenko. – Bet iš tikrųjų tokiu oru labai gerai pirkti kurą. Ne tik dėl to, kad jį patogu sandėliuoti – jis sausas, tvarkingas, patogu prieiti prie sandėlio, nes nėra sniego, lietaus, bet ir todėl, kad nesant žemai temperatūrai durpių bei pjuvenų briketų gamyboje nėra labai didelių užsakymų eilių ir produkcijos kokybė geresnė. Tad kurą žmonėms patariu pirkti būtent vasarą. Be to, šiuo metų laiku taikome ir nuolaidas.“

Lietinga vasara pakeitė įpročius

Lietinga pernykštė vasara apsunkino tautiečių pamėgto kuro – malkų tiekimą, bet tai padėjo atrasti modernesnę kuro alternatyvą.

„Kadangi pernai vasarą buvo daug lietaus, technikai tapo sudėtinga įvažiuoti į mišką ir malkų tiekimas buvo komplikuotas, tad daug žmonių išbandė pjuvenų briketus. Klientai pamatė, kad pjuvenų briketai kaloringesni ir juos švariau bei patogiau naudoti nei malkas. Tad šios kuro rūšies užsakymų sulaukėme labai daug.

Mes prekiaujame tik kietmedžio pjuvenų briketais. Juos mums tieka labai didelė ir aukštos kokybės produkciją ruošianti gamykla.

Kietmedžio briketų kaloringumas – 6 100 kcal, beržo – 5 000, drebulės – 2 000“, – palygina bendrovės direktorė J. Maksimenko.

UAB Kėdainių krovimo aikštelės direktorė Jelena Maksimenko kuru namams šildyti pasirūpinti kviečia nelaukiant žiemos, nes dabar kuro kainos patraukliausios, o sausas oras leidžia išsaugoti aukščiausią kuro kokybę. A. Barzdžiaus nuotr.

UAB Kėdainių krovimo aikštelės direktorė Jelena Maksimenko kuru namams šildyti pasirūpinti kviečia nelaukiant žiemos, nes dabar kuro kainos patraukliausios, o sausas oras leidžia išsaugoti aukščiausią kuro kokybę. A. Barzdžiaus nuotr.

Biokuras sulaukia vis daugiau pirkėjų

Pašnekovė pastebi, kad biokuro paklausa išaugo, tačiau šiemet gerokai šoktelėjo ir kaina.

„Tona pjuvenų briketų, palyginti su praėjusiais metais, pabrango 35 eurais. Tai yra labai daug. Kainos šuolį paskatino 15 proc. pabrangęs miškas bei pasikeitę lietuvių įpročiai – vis daugiau žmonių ima naudoti biokurą. Labai išaugo ir medžio granulių gamybos mastai“, – atskleidžia J. Maksimenko.

Drėgna vasara paskatino ruošą žiemai

Pašnekovė atkreipia dėmesį, jog lietuviai kol kas dar nėra linkę kietuoju kuru žiemai pasirūpinti iš anksto. Jų neskubina net šiuo metu esančios mažesnės kainos.

„Pernykštę lietingą vasarą namai buvo drėgni, tad žmonės vasaros metu pirko gerokai daugiau kuro nei įprastai. O šiemet vasara karšta, žmonės ilsisi ir apie žiemos šalčius negalvoja, – sako J. Maksimenko. – Iš anksto – vasarą, kuru pasirūpina apie 10–15 proc. žmonių, o visi likusieji žiemai ruoštis pradeda tik atėjus rudeniui. Matyt, tai lemia ir materialinė pusė: žmonės vasarą nori pailsėti, pasisodinti daržus, vaikus išleisti į mokyklą ir taupo pinigėlius. Suprantama.

Žinoma, pasitaiko ir vadinamųjų gaisro atvejų, kai spustelėjus 25-kių laipsnių šalčiui žmonės pritrūksta kuro ir tada jo užsako skubiai.“

Vasarą patogiau ir pristatyti

Vasara palankiausias metas pasirūpinti kuru namų šildymui dar ir todėl, kad šiuo metų laiku lengviausia tiek jį pristatyti, tiek sandėliuoti. O štai žiemą šis, regis, paprastas darbas tampa ekstremalių iššūkių ruožu.

„Žiemą darbas pas mus iš tiesų yra ekstremalus, – patvirtina Kėdainių krovimo aikštelės direktorė J. Maksimenko. – Mat darbą apsunkina oro sąlygos: sniegas, šlapdriba, pašalus tarsi stiklas slidus tapęs asfaltas, kaimuose nebarstyti žvyrkeliai, be to, anksti temsta. Taigi vairuotojai dirba labai sudėtingomis sąlygomis. Deja, ir žmonės ne visada būna supratingi ir neįvertina to, kad vairuotojai pristatydami užsakymą išties patiria sunkumų.

Žinoma, užsakymus vežame bet kokiu oru, tačiau ragintume žmones kuro įsigyti dabar – kai yra sausa. Taip maloniau bei paprasčiau tiek mums, tiek patiems klientams.“

Atveža nemokamai

Kėdainių krovimo aikštelė užsakymus klientams pristato nemokamai. Nors kuro kainos kopia aukštyn, tačiau bendrovė kol kas vis tiek neketina įvesti pristatymo mokesčio.

„Kuras labai pabrango ir dabar litras dyzelino kainuoja 1,22 Eur, bet mes vis dar pristatome užsakymus nemokamai.

Nemokamai vežame ne tik Kėdainių rajono klientams, bet ir Jonavos, Kauno, Raseinių, Radviliškio. Žmonės linkę sutaupyti pinigėlių. Jie užsakymus pateikia iš anksto ir sutinka palaukti, kad mes parankiai sudėliotume pristatymų maršrutą ir galėtume atvežti nemokamai. Klientai būna labai patenkinti“, – sako J. Maksimenko.

Ilgamečiai partneriai

Kėdainių krovimo aikštelė džiaugiasi, jog kokybišką produkciją tiekiantys partneriai padėjo bendrovei pelnyti patikimos įmonės vardą ir klientų pasitikėjimą.

„Pagrindinis mūsų partneris yra Baltarusijos koncerno „Beltopgas“ Lydos gamykla, tiekianti durpių briketus. Jau ne kartą esu minėjusi, kad šios gamyklos vadovas yra didelis novatorius ir progresyvus žmogus.

Gamykla vienintelė iš visų 28-ių Baltarusijos gamyklų gamina ir juodus durpių briketus, ir durpių briketus su pjuvenomis (50/50), taip pat pernai pradėjo gaminti labai pasiteisinusius durpių briketus su antracito anglimi. Šios yra 30 proc. Ji pasižymi labai aukštu kaloringumu. Taigi antracitu papildytų briketų kaloringumas išauga tūkstančiu kalorijų ir siekia iki 5 500 kcal. O kuo didesnis kaloringumas, tuo geriau kuras sudega ir būna mažiau pelenų.

Pernai žmonės gausiai pirko šios rūšies kurą. Vis tik žiemą, kada būna gamybos įkarštis, gamykla neturi laiko gaminti kelių rūšių produkcijos ir daugiausia apsiriboja juodų durpių briketų ar briketų su pjuvenomis gamyba“, – pažymi J. Maksimenko.

Akvilė KUPČINSKAITĖ

Rekomenduojami video