Latvijos kiaulių auginimo bendrovė „Mikelani bekons” iš bendros Lietuvos ir Rusijos bendrovės „Sistem“ už 2 mln. eurų įsigijo neveikiantį kiaulių kompleksą Kėdainių rajone. / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Viena didžiausių Latvijos kiaulių auginimo bendrovių „Mikelani bekons” iš Ryčio Baltrušaičio valdomos bendrovės „Sistem“ už 2 mln. eurų įsigijo neveikiantį kiaulių kompleksą Kėdainių rajone, netoli Josvainių kaimo, kur praėjusią vasarą dėl kiaulių maro buvo sunaikinta beveik 900 kiaulių.

Per metus latviai žada į kompleksą investuoti dar 1 mln. eurų, kad būtų atkurta fermos veikla, ji atitiktų šiuolaikinius reikalavimus, pirmiausiai – būtų panaikinta blogo kvapo problema.

„Lietuvoje įsigytam kompleksui valdyti įkūrėme įmonę „Bekonas LT“, produkciją platinsime pažymėtą šiuo prekės ženklu“, – pranešime spaudai sakė „Bekono LT“ valdybos pirmininkas Ilvaras Strazdinis.

Anot jo, komplekse po dvejų metų planuojama auginti 26 tūkstančius kiaulių.

„Komplekse daugiausiai gali tilpti 26 tūkst. kiaulių ir mūsų tikslas – per porą metų šį skaičių pasiekti. Šiuo metu kompleksas tuščias – dezinfekuojame patalpas, ruošiame kiaulių gardus, statome tvoras ir atliekame kitus darbus, kad pradėjus veiklą įmonė atitiktų visus reikalavimus“, – sakė I. Strazdinis.

Josvainių seniūnijoje šią vasarą dėl afrikinio kiaulių maro buvo paskelbta ekstremali situacija – dėl maro protrūkio Josvainių seniūnijos Svilių kaimo ūkyje vasarą buvo sunaikinta 850 kiaulių.

Tačiau Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovė spaudai Jurgita Savickaitė patvirtino, kad kiaulių maras nepalietė „Mikelani bekons” perkamos fermos.

„Tai nėra afrikinio kiaulių maro židinio ferma, tik toje pačioje seniūnijoje. („Mikelani bekons” – BNS) reikės investuoti į biosaugą, susitvarkyti ir kiaules jie čia galės auginti po įvertinimo, kad jų ūkis atitinka biosaugos reikalavimus“, – BNS sakė J. Savickaitė.

„Bekone LT“ dirbs buvę „Sistem“ darbuotojai – pasak Registrų centrui pateiktos ataskaitos, pernai įmonė turėjo 75 darbuotojus.