Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuvos ekonomika susitraukė daugiau 5,1 proc.

Lietuvos ekonomikai praėję metai buvo rekordiniai. Daugelis tokių pačių ar geresnių tikėjosi ir šiemet. Tačiau COVID-19 pandemija ir jos metu įvestas karantinas ekonomikos augimą sustabdė. Smuko daugelis ekonomikos rodiklių.

2020 m. antrąjį ketvirtį šalies bendrasis vidaus produktas (BVP) to meto kainomis siekė 11,5 mlrd. eurų. Palyginti su 2020 m. pirmuoju ketvirčiu, realusis BVP pokytis, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, buvo neigiamas ir sudarė – 5,1 proc. Lietuvos bendrasis vidaus produktas šių metų antrąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu laiku pernai, smuko 3,7 proc. ir to meto kainomis siekė 11,5 mlrd. eurų.

Vertinant gamybos metodu, 2020 m. antrąjį ketvirtį neigiamos įtakos BVP pokyčiui turėjo didmeninės ir mažmeninės prekybos, transporto ir saugojimo, apgyvendinimo ir maitinimo (–2,00 proc.), pramonės (–1,01 proc.), profesinių, mokslinių ir techninių, administracinių ir aptarnavimo (–0,95 proc.) įmonių veiklos rezultatai.

Didžiausią įtaką BVP smukimui darė sumažėję didmeninės ir mažmeninės prekybos, apgyvendinimo paslaugų, tekstilės, odos, naftos ir medienos gamybos, gyvenamųjų namų statybos įmonių rezultatai. Tam didžiausią įtaką darė įvestas karantinas. REKLAMA Lietuvos statistikos departamento duomenimis šiais metais, pirmąjį ketvirtį šalies bendrasis vidaus produktas (BVP) to meto kainomis siekė 11,3 mlrd eurų.

Palyginti su 2019 m. ketvirtuoju ketvirčiu, realus BVP pokytis, pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, buvo −0,2 proc. mažesnis. Kalbėdama apie trečiąjį šių metų ketvirtį Lietuvos statistikos departamento direktorė Jūratė Petrauskienė nesiryžo įvardinti tikslių skaičių, bet teigė, kad visi rodikliai rodo, kad BVP neturėtų mažėti.

Rekomenduojami video