Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Mažiesiems verslams bus lengviau pasirūpinti maisto sauga

Atsižvelgdama į tai, jog verslą pradedantiems mažiesiems gamintojams neretai būna sudėtinga tinkamai pasirengti reikalingus dokumentus, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) parengė aiškias rekomendacijas, kurios leis verslo naujokams paprasčiau ir greičiau įsidiegti savikontrolės sistemą, kuri būtina pradedant maisto gamybos veiklą.

Maisto kokybė ir sauga yra vienas svarbiausių prioritetų visiems verslams, gaminantiems ir tiekiantiems maisto produktus. Lietuvoje vis labiau skinasi kelią ir mažieji gamintojai, kurie tiekia aukštos kokybės produkciją ir stengiasi užtikrinti, kad ji išliktų saugi visoje maisto tiekimo grandinėje, nuo gamybos iki suvartojimo. Konsultuodama pradedančius savo verslą VMVT pastebi, jog nemažai daliai jų trūksta specifinių žinių, tad nuspręsta sumažinti tenkančią administracinę naštą ir padėti verslams lanksčiai spręsti iškylančius klausimus.

„Mūsų tikslas, kad savo norą užsiimti maisto verslu įgyvendintų kuo daugiau žmonių, o vartotojai gautų tik saugius bei kokybiškus produktus. Šiuo metu įregistruodami veiklą mažieji gamintojai turi pasirengti dokumentus, kuriems tikrai reikia specifinių žinių. Maisto saugos valdymas arba savikontrolės sistemos būtent iš tokių, kurios, beje, ilgą laiką buvo nemenkas iššūkis gamintojams. Puikiai suprantame, kad mažieji verslai dažnai gula ant kelių šeimos narių pečių, tad ne visada pakanka laiko susirasti reikalingą informaciją ir įsigilinti bei tinkamai įgyvendinti būtinuosius reikalavimus. Taigi, pasiūlėme, kaip šią procedūrą palengvinti ir savikontrolės sistemą susikurti be didelių pastangų – lengvai ir paprastai. VMVT paruoštos gairės puikiai pasitarnaus tiek užsiimantiems įvairiausių prieskonių, uogų, daržovių apdorojimu, padažų gamyba, tiek kavos, uogienių, sirupų ir kitiems augalinio maisto gamintojams. Nuo šiol vienoje vietoje mažieji gamintojai ras ir kitus veiklai reikalingus dokumentus, pavyzdžiui, neatitikčių registravimo žurnalą ir pan.”, – pabrėžė VMVT direktorius Mantas Staškevičius.

Be to, maisto saugos specialistų parengtose rekomendacijose pateikiami labai konkretūs pavyzdžiai, kaip diegti savikontrolės sistemą individualiu atveju ir kaip pasirengti būtinus dokumentus. Planuojantiems ar jau užsiimantiems šia veikla nuo šiol reikės tik užpildyti specialioje formoje esančius langelius ir šį dokumentą pateikti VMVT inspektoriams. Beje, kilus bet kokiems neaiškumams, visuomet galima susisiekti ir konsultuotis su VMVT specialistais bendruoju nemokamu telefonu 8 800 40 403 bei el. paštu klausimai@vmvt.lt.

Savikontrolės sistemos diegimo subjektuose, gaminančiuose mažus kiekius augalinio maisto, ir individualios savikontrolės sistemos dokumentų rengimo rekomendacijas VMVT viešai skelbia savo tinklalapyje https://vmvt.lt/maisto-sauga/verslui/supaprastinti-reikalavimai.

Savikontrolės sistema leidžia išvengti galimų rizikų ir padeda užtikrinti produkto kokybę bei saugą visose maisto gamybos stadijose.

Rekomenduojami video