Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Minimalų atlyginimą nuo kitų metų siūloma didinti iki 420 eurų

Siūlymas didinti minimalią mėnesinę algą (MMA) 20-čia eurų atitinka susitarimą, kad MMA turi siekti 45-50 proc. vidutinio darbo užmokesčio dydžio, sako Trišalės tarybos pirmininkas, Lietuvos profesinių sąjungų pirmininkas Artūras Černiauskas.

Trišalėje taryboje antradienį MMA nuo kitų metų sausio pasiūlyta didinti iki 420 eurų. Tai sudarytų 47,5 proc. vidutinio darbo užmokesčio, Eltai sakė A. Černiauskas.

Tiesa, antradienį posėdžiavusi Trišalė taryba klausimą apsvarstė, bet sprendimo kol kas nepriėmė.

„Galutinis sprendimas bus priimtas per kitą tarybos posėdį birželio 12 dieną“, - patikino A. Černiauskas.

„Luminor“ banko vyriausiojo ekonomisto Žygimanto Maurico teigimu, 20-30 eurų minimalaus darbo užmokesčio kilimas būtų ekonomikai palankiausias.

„Aš manyčiau, kad 20-30 eurų padidinimas būtų ganėtinai sveikas, ypač turint omeny, kad augo vidutinis darbo užmokestis ganėtinai sparčiai, ir bendrai Lietuvos ekonomika šiek tiek atsikrato pigios darbo jėgos šalies statuso ir juda Vakarų Europos link, tai 20-30 eurų padidinimas našta nebūtų“, - Eltai sakė Ž. Mauricas.

Jis taip pat pažymėjo, kad, jei bus patvirtinta Vyriausybės mokesčių reforma, atlyginimas „į rankas“ išaugs dėl didesnio neapmokestinamųjų pajamų dydžio, todėl jis augs sparčiau nei atlyginimas „ant popieriaus“.

Tuo metu 40-50 eurų MMA kilimas, anot Ž. Maurico, turėtų būti pagrįstas.

„Reikėtų pagrįsti, kodėl tas kilimas yra daromas. Į rankas ir taip didės daugiau nei ant popieriaus ir, turėdami omeny, kad vidutinis darbo užmokestis kilo 6 proc., 50 eurų pakilimas jau būtų daugiau nei 12 proc., taigi - žymiai per didelis“, - sakė Ž. Mauricas.

Jo teigimu, tai sukeltų iššūkių tiek verslui prisitaikant, tiek ir viešajam sektoriuje. Tuo tarpu regionuose gali pakilti nedarbo lygis, o pasitikėjimas tarp verslo ir Vyriausybės sumažėtų, nes būtų manoma, jog toks pakilimas yra daromas dėl priešrinkiminių metų.

Ekonomistas akcentavo, kad viršutinė riba, iki kurios kiltų MMA, turėtų neviršyti 30 eurų.

Nuo šių metų sausio MMA padidinta 20 eurų, iki 400.

Rekomenduojami video