Žuvys Kapliuose auginamos jau daugiau kaip tris dešimtmečius. Nors šia veikla užsiimanti įmonė dirba pelningai, rajono Taryba ją atleido nuo dalies žemės nuomos mokesčio. / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Kiek daugiau nei 2 tūkst. 395 eurų. Tiek į rajono savivaldybės biudžetą nereikės sumokėti žemės nuomos mokesčio pelningai dirbančiai privačiai bendrovei „Kaplių žuvys“. Vadinasi, tokios sumos suplanuotų pajamų negaus rajono savivaldybė. Rajono politikai „Kaplių žuvims“ 50 procentų sumažino žemės nuomos mokestį už valstybinę žemę, kurį įmonė turėjo sumokėti už 2018 metus.

Metai buvo nepalankūs žuvininkystei

50 proc. žemės nuomos mokesčio lengvata UAB „Kaplių žuvys“ buvo suteikta dėl to, kad praėję metai buvo nepalankūs žuvies auginimui.

Prašymą atleisti nuo dalies mokesčio pateikusios įmonės atstovai nurodė, kad vandens lygis tvenkiniuose buvo nukritęs daugiau 40 procentų.

Greitai augo vandens augmenija ir dumbliai. Įšilęs vanduo ir sužėlusi augmenija labai sumažino vandenyje ištirpusio deguonies kiekį.

UAB „Kaplių žuvys“ anksti nutraukė žuvų šėrimą, kad apsaugotų jas nuo kritimo. Dėl šios priežasties ūkis neužaugino planuoto žuvies kiekio ir negavo dalies suplanuotų pajamų, todėl ir kreipėsi į savivaldybę, kad ši jai sumažintų dalį žemės nuomos mokesčio už daugiau kaip 337 ha užimantį sklypą, esantį Aukštųjų Kaplių kaime.

Pelnas – per 282 tūkst. eurų

Gruodžio mėnesį posėdžiavę rajono Tarybos nariai patenkino UAB „Kaplių žuvys“ prašymą perpus sumažinti žemės nuomos mokestį, nors ir buvo dvejojančių, ar tikrai reikia atleisti nuo dalies mokesčio pelningai dirbančią įmonę.

Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Jolanta Sakavičienė patvirtino, kad nuo mokesčio dalinai atleidžiama įmonė neskursta.

Pasak J. Sakavičienės, metinė šios įmonės apyvarta – apie 2 mln. eurų, o per praėjusį ataskaitinį laikotarpį šios įmonės pelnas siekė daugiau kaip 282 tūkst. eurų.

Siūlymą padėti krakiškiams – ignoravo

Išgirdęs tokius skaičius rajono Tarybos narys Algimantas Kižauskas priminė, kad rajone yra ir kitų įmonių, patyrusių kur kas didesnius nuostolius nei „Kaplių žuvys“.

„Ši vasara visiems buvo sunki, ne tik žuvininkystės ūkiui. Rajone yra tokių įmonių, kurios patyrė milžiniškus nuostolius dėl gaisrų, afrikinio kiaulių maro protrūkio. Viena iš tokių įmonių – Krakių žemės ūkio bendrovė. Tai gal galime ją atleisti nuo tokių mokesčių?“ – siūlė A. Kižauskas.

Tačiau valdantieji tokį A. Kižausko siūlymą atmetė, meras patikino, kad jie to negali padaryti porcedūriškai, o liberalas Virmantas Pikelis paaiškino, kad „Kaplių žuvis“ nutarta nuo žemės nuomos mokesčio atleisti todėl, kad ji augina tik žuvis ir savo nuostolių kitomis veiklomis ar auginamomis kultūromis negali padengti.

Dirba daugiau kaip trisdešimt metų

UAB „Kaplių žuvys“ savo veiklą vykdo nuo 1986 metų ir užsiima ekologine tvenkinine žuvininkyste bei uždarų recirkuliacinių sistemų žuvininkyste.

Įmonė tvenkiniuose augina karpius, baltuosius amūrus, baltuosius plačiakakčius, lynus, karosus, lydekas, ešerius, europinius šamus, sibirinius eršketus.

Uždarose recirkuliacinėse sistemose inkubuoja bei augina vaivorykštinius upėtakius.

 

Kristina KASPARAVIČĖ