Gytenis Galkis, investiciju bendrovės 70V partneris.

Jau šį šeštadienį 10 val. LNK eteryje startuos naujas verslo finansavimo realybės projektas „Sėkmės tandemas“. Žiūrovai išvys rizikos ir privataus kapitalo fondų investuotojų bei įvairių verslų bendradarbiavimo užkulisius ir susipažins, kokie yra pirmieji žingsniai link sėkmingo investicijų pritraukimo ir verslo auginimo.

„Projekte pasakosime, kas yra investavimas ir rizikos kapitalo fondai, kaip jie veikia, į kokį verslą ir kurioje stadijoje kuris investuoja. Juolab kad šioje ekosistemoje dalyvauja ir valstybė, investuodama ir savo, ir ES struktūrinių fondų lėšas. Tikimės, kad konkrečiais pavyzdžiais padėsime tiek verslui, tiek investuotojams geriau suprasti ir surasti vieniems kitus“, – sakė projekto vedėja Daiva Žeimytė-Bilienė.

Televizijos projekto dalyviai – įvairių rizikos ir privataus kapitalo fondų atstovai bei verslo steigėjai. Vieni ieškos lėšų savo verslo idėjoms, kiti – į ką būtų galima investuoti. Projekto laidose matysime pačių investuotojų atrinktus verslus, kurie galėtų būti verti investicijų išsikeltiems tikslams įgyvendinti. Čia jie ne tik turės galimybę bendradarbiauti bei mokytis iš patyrusių investuotojų, bet ir pritrauks fondų investicijas.

Projekto metu bus siekiama atskleisti investavimo procesą ir svarbą tiek verslui, tiek investuotojams. Svarbi ne tik idėja ar verslą kuriantys žmonės, bet ir tai, kad investicijos pasiektų tinkamus verslininkus tinkamu metu. Rizikos ir privataus kapitalo fondai investuoja į verslus skirtingais jų vystymosi etapais, bet visus juos vienija noras investavus pinigus, laiką ir patirtį, vėliau gauti grąžą.

„Pinigų Lietuvoje, kapitalo dabar yra nemažai. Netrūksta ir talentingų žmonių su geromis idėjomis. Bet procesas vieniems kitus surasti, pasikalbėti, nebūtinai būna efektyvus“, – atskleidė „Iron Wolf Capital“ vienas įkūrėjų Viktoras Jucikas.

Neretai vienu svarbiausių aspektų rizikos ir privataus kapitalo fondo investuotojams, renkantis verslus, tampa jų kryptis ir inovacijos. „Rizikos kapitalas yra ir inovacijų šaltinis. Rizikos kapitalas reiškia, kad šie žmonės ir fondai yra pasiruošę smarkiai rizikuoti, nes kas yra inovacija? Inovacija – labai daug nesėkmių ir viena didelė sėkmė“, – sakė laidos dalyvis, „Verslo angelų fondo II“ vadovaujantysis partneris Arvydas Strumskis.

Investuotojams svarbiausia ne tik idėja, bet ir verslininko ar jo komandos gebėjimai ją įgyvendinti. „Pagrindinis kriterijus: žmonės, kurie stovi už idėjos. Mums labai svarbu, kad jie išmanytų rinką, kuriai kuria. Studentų, į kuriuos būtume investavę, matyt, nėra. Orientuojamės į žmones, turinčius septynis ir daugiau metų patirties industrijoje, kurioje jie nori kurti naujoves. Tada suprantame, kas yra jų klientas, kaip jie planuoja jį pasiekti“, – atrankos kriterijus atskleidė rizikos kapitalo fondo „70V“ partneris Gytenis Galkis.

Laidos vedėja Daiva Žeimytė.

Laidos vedėja Daiva Žeimytė.

Laidą „Sėkmės tandemas“, kurios vedėja – D.Žeimytė-Bilienė, žiūrovai matys kiekvieną šeštadienį 10 val. per LNK televiziją, o jos pakartojimą – kiekvieną sekmadienį 9.30 val. ir 16 val. per INFO TV.

pabaigoje