Asociatyvi nuotr.

Biržiečiai kenčia ne tik dėl karantino, didžiulių šilumos kainų. Dalis gyventojų nukentėjo ir dėl bankrutavusios duomenis apie namuose sunaudotą šilumą nuskaitančios ir perduodančios įmonės.

Kiekvieną mėnesį Biržų šilumos suvartojimo duomenis administratoriui – „Biržų butų ūkiui“ – perduodavo viena Kaune veikusi įmonė. Tačiau duomenų apie sunaudotą šilumą vasario mėnesį ji neperdavė.
UAB „Biržų butų ūkis“ projektų vadovas Rimantas Kėželis sakė, kad paaiškėjo, jog ši įmonė bankrutavo.

Kadangi nebuvo duomenų apie sunaudotą šilumą, UAB „Litesko“ filialas „Biržų šiluma“ mokesčius už vasario mėnesį gyventojams paskaičiavo pagal buto kvadratūrą. Vadinasi, nukentėjo tie gyventojai, kurietaupė – jiems teko mokėti daugiau, nei sunaudojo šilumos.

Dalis gyventojų dėl pakilusių kainų kreipėsi į „Biržų butų ūkį“. Teko paaiškinti situaciją.
R. Kėželio teigimu, dabar jau paaiškėjo, kad už kitą mėnesį duomenis apie suvartotą šilumą perduos kita įmonė arba atgaivinta senoji.
„Klausimas yra sprendžiamas. Teoriškai įmanoma netgi atkurti duomenis apie vasario mėnesį sunaudotą šilumą. Bet kol nėra duomenis skaičiuojančios įmonės, apie tai kalbėti dar anksti“, – sakė R. Kėželis.
UAB „Litesko“ filialo „Biržų šiluma“ vadovė Lina Valotkienė sakė, kad buvo atėję kelių namų bendrijų pirmininkai, jie klausė, kodėl negavo duomenų. Visi buvo nukreipti į „Biržų butų ūkio“ įmonę.
Mokesčiai už šilumą vartotojams buvo paskaičiuoti pagal būsto kvadratūrą.

Ši situacija palietė 24 gyvenamuosius namus, kuriuose yra apie 600 butų.

Saulė Vaitaitė