Ypatingų pastangų dėka, dirbant dideliame karštyje ir esant stipriam vėjui, ugniagesiams pavyko apsaugoti dar tris šalia vienas kito esančius didelio ploto ūkinius ir gamybinius pastatus.

UAB „Naradava“, užsiimančios vaisių ir uogų auginimu, supirkimu bei  džemų gamyba, savininkus skriaudžia ne tik gamta, praėjusį pavasarį iššaldžiusi didžiulius kiekius būsimojo derliaus. Bendrovės turtą sunaikinti kėsinosi ir dideliu iššūkiu ugniagesiams tapęs gaisras.

Bendrovės teritorijose – vėjo blaškoma ugnies jūra

Ankstų praėjusio šeštadienio rytą didelis gaisras įsiplieskė bendrovės „Naradava“ valdose, Pajiešmenių kaime.
Gaisras kilo nuo stoginės, kurioje saugomi konteineriai. Juodus dūmus pastebėjo  ir gelbėtojus iškvietė teritoriją saugojusi moteris.
Atvykus ugniagesiams liepsnos jau buvo išplitusios ir atvira liepsna rijo maždaug 1000 kvadratinių ploto angarą.

Liepsnas malšino didelės ugniagesių pajėgos – septynios autocisternos iš Pasvalio ir Biržų rajonų. Gesinimo darbai truko apie tris valandas.
Sudegė didžiulis kiekis medinių dėžių, skirtų laikyti obuoliams. Sudegė ir skarda dengtas metalinių kolonų angaras, kuriame buvo laikomos šios medinės dėžės.
Gaisro liepsnų buvo paveikta vaisių saugyklos išorinė siena.
Taip pat sudegė vienas prie angaro pristatytas garažas. Ugnis suniokojo jame buvusį naują elektrinį krautuvą, kompresorių, elektros stotelę.
Dalis šio turto buvo apdrausta.

Ypatingų pastangų dėka, dirbant dideliame karštyje ir esant stipriam vėjui, ugniagesiams pavyko apsaugoti dar tris šalia vienas kito esančius didelio ploto ūkinius ir gamybinius pastatus.

Vienas iš įtariamųjų – biržietis

Pasvalio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnysis inspektorius Mindaugas Motuzas sakė, kad viena iš įtariamų gaisro kilimo priežasčių –  įneštas pašalinis ugnies šaltinis. Pasak inspektoriaus, tokio didelio gaisro Pasvalio rajone jau seniai nebuvo.
Tikimasi, kad nustatant padegėjus padės vaizdo kamerų įrašai.

Policijos pareigūnai sulaikė du įtariamuosius iš Biržų rajono. Vienas yra Biržų miesto, kitas – Ripeikių kaimo gyventojas.
Ikiteisminiam tyrimui dėl tyčinio turto sunaikinimo vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.
Nusikaltimu  įtariami biržiečiai vakar turėjo būti vedami į teismą, kur turėjo būti sprendžiamas klausimas dėl jų suėmimo.

Siejamas su vagystėmis

Praėjusį šeštadienį „Šiaurės rytai“ rašė apie minėtą Biržų miesto gyventoją. Jo atžvilgiu  pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl to, kad iš policijos pareigūno reikalavo grąžinti kratos metu paimtus daiktus. Įtariama, kad tie daiktai yra vogti.
Tarp vieno iš „Naradavos“ bendrovės savininkų ir minėto biržiečio iki šiol vyksta teisminiai ginčai.

Praėjusiais metais Biržų rajone pasvaliečių bendrovės darbuotojai ir savininkai vienoje sodyboje rado pasodintus obelų sodinukus. Atpažino, kad tai neseniai iš jų pavogti medeliai, ir juos išsikasė.
Biržietis, iš kurio sodybos išvežti sodinukai, teigia, kad juos pirko, o „Naradavos“ darbuotojai sodinukus iš jo pavogė.

Didžiulius nuostolius patyręs verslininkas dėkingas ir Biržų ugniagesiams   

Bendrovės  „Naradava“ veikla sudsijusi ir su Biržų rajonu. Derliaus nuėmimo metu bendrovės soduose dirba daug biržiečių, „Naradava“ yra pagrindinių Biržuose vykstančių kultūros renginių rėmėja.
Po soduose įvykdytos vagystės „Naradavos“ istorija susijusi ir su galimai nusikalstamą veiką padariusiais biržiečiais. Po ką tik Pajiešmeniuose įvykusio gaisro Biržų rajono piliečiai gali būti susiję ir su galimu padegimu.

Tačiau nuo dar didesnio turto sunaikinimo pasvaliečių bendrovę gelbėjo ir Biržų ugniagesiai.
Po mažiausiai pusę milijono eurų nuostolio atnešusio gaisro  UAB „Naradava“ vadovas Aloyzas Grygalis prašo padėkoti Biržų ir Kirdonių komandų ugniagesiams. Pasak keturis dešimtmečius  sodininkystės verslui vadovaujančio A. Grygalio, kaimynystėje budinčių ugniagesių  gelbėtojų  profesionalumas, darnus darbas  padėjo nuo sunaikinimo išgelbėti kitus pastatus.

Apie sulaikytuosius išgirdo iš tyrėjų

Kad dėl galimo padegimo sulaikyti įtariamieji, A. Grygalis sako išgirdęs iš policijos pareigūnų.
„Aš iš karto pasakiau, kad tokia galimybė neatmestina“, – sakė pirmadienį „Šiaurės rytų“  kalbintas A. Grygalis. Anot jo, bendrovė niekada ir jokių skolų neturėjo, dėl atleidimo iš darbo nepatenkintų žmonių nebuvo – su visais atsiskaityta.
Kaip jau minėta, galimus padegėjus ir „Naradavą“ sieja sodinukų ir sodo konstrukcijų vagystės istorija, persikėlusi į teismus.

Pasak A. Grygalio, Biržų rajone radę iš sodų pavogtas konstrukcijas, o vėliau išsikasę  60 dingusių sodinukų, jis ir bendrovės agronomas atsidūrė ikiteisminio tyrimo sūkuryje.
„Aš tapau specialiuoju liudytoju, o agronomas – įtariamuoju“, – sakė nuo vagių, o dabar nuo ugnies nukentėjusios bendrovės „Naradava“ vadovas.
Verslininkas tiki, kad įmonės turtą sunaikinti besikėsinusių asmenų veikla bus įvertinta.

Jurgita Morkūnienė,
Alfreda Gudienė

Biržų krašto laikraštis „Šiaurės rytai“