Scanpix nuotr.

Pasirodžius informacijai, kad „Pieno žvaigždės“ ketina pradėti sūrio gamybą Rusijoje, pati įmonė tai atmeta. „Rokiškio sūris“ bei Vilkyškių pieninė taip pat sakosi neturinčios ketinimų produkciją gaminti Rusijoje.

„Tikrai nieko negaliu patvirtinti, nes planų jokių mes neturime. Spėju, kad kažkieno pasakymas tiesiog buvo per daug rimtai interpretuotas“, – Eltai sakė įmonės „Pieno žvaigždės“ finansų direktorius Audrius Statulevičius.

Įmonės „Rokiškio sūris“ vadovas Dalius Trumpa taip pat Eltai sakė, kad neplanuoja investuoti į pieno produktų gamybą Rusijoje.

To daryti neketina ir „Vilkyškių pieninė“, teigė jos generalinis direktorius Gintaras Bertašius.

Antradienį naujienų agentūra „Reuters“, remdamasi Rusijos žiniasklaida, paskelbė, kad kitais metais „Pieno žvaigždės“ ketina investuoti 1 milijardą rublių (apie 14 mln. eurų) į sūrio gamybą Rusijoje. Tai, anot agentūros, paskelbė ir Rusijos žemės ūkio ministerijos atstovė.

Nuo 2014 metų rugpjūčio Rusija paskelbė maisto produktų embargą Europos Sąjungai, kas skaudžiausiai paveikė Lietuvos pieno perdirbėjus. Toks produktų gamybos perkėlimas į Rusiją padėtų apeiti embargą.