P. Lileikio nuotr.

Stalai, nukloti mėlynėmis, braškėmis, trešnėmis ir iš miško tik ką nurinktomis voveraitėmis, skelbia, jog vasaros sezonas įpusėjo ir mėgautis gėrybėmis uostamiesčio gyventojai gali kada tik panorėję. Tiesa, prekybininkų voveraitėmis nedaug, mat vasaros pradžia lietumi neapdovanojo ir jau praėjusios karščio bangos išsausino miškus.

Klaipėdos senajame turguje ankstyvą pirmadienio rytą vos keli prekiautojai. Pirkėjų daugiau, tačiau jie piniginių su džiaugsmu neatveria, o jei ir nusiperka – vos vieną ar kelis kilogramus gėrybių.

Prekiautoja Lina iš Šilutės rajono sėdėjo vos su keliais kibirėliais pririnktų voveraičių. Pasak jos, nei grybų daug, nei pirkėjų: „Už litrą voveraičių prašau 4 eurų, pirkėjų gal ir daugiau, tačiau dažnas paklausia kainos ir nueina.“

Kita prekiautoja Ana aktyviais šūksniais kvietė pirkėjus nusipirkti šviežių braškių iš Rietavo, tačiau pro ją einanti pirkėja, paklaususi kainos, numojo ranka ir nukulniavo toliau. Ana sako, kad dabar uostamiesčio gyventojai gausiausiai perka braškes ir šilauoges. Braškių kaina po 3-3,5 euro už kilogramą, šilauogės – po 6 eurus už kilogramą.

„Pirkėjų daug, ypač savaitės viduryje ir savaitgaliais. Prekiauju ne pirmus metus ir žmonės gausiau perka braškes nei pernai“, – džiūgavo Ana.

Moksleivė Laura prekystalį nuklojusi kone gausiausiai. Ant stalo apstu ir uogų, ir grybų, o ir žmonių prie jos prekystalio netrūksta.

Už kilogramą voveraičių Laura prašo 10 eurų, už litrą – 4 eurų.

Už kilogramą mėlynių prekiautoja prašo 5 eurų. Paklausus prekiautojos, kaip pirkėjai reaguoja į kainas, ši šyptelėjo: „Kiekvienas pirkėjas reaguoja skirtingai, vieni skundžiasi ir prašo nuleisti kainą, kiti perka ir nieko nesako. Čia turbūt pagal kiekvieno galimybes.“

Laura pasakojo, jog senyvo amžiaus žmonės perka žymiai daugiau nei vidutinio.

„Dėl kainų daugiau bamba vidutinio amžiaus žmonės nei pensininkai, man net pačiai keista“, – juokėsi Laura.

 

ve.lt