Bendrovės nuotr.

Gegužės mėnesį Lietuvoje prekių eksportuota 2,2 mlrd. vertės, importuota – 2,5 mlrd. eurų vertės prekių. Per mėnesį eksportas padidėjo 13,6 proc., importas – 7,2 proc.

Statistikos departamento duomenimis, eksporto didėjimui paskutinį pavasario mėnesį įtakos turėjo padidėjęs naftos produktų (16,8 proc.), elektros mašinų ir įrangos bei jų dalių (26,7 proc.), mašinų ir mechaninių įrenginių, jų dalių (13,3 proc.) eksportas.

Importo padidėjimą lėmė padidėjęs antžeminio transporto priemonių (22,4 proc.), mašinų ir mechaninių įrenginių, jų dalių (11,7 proc.), žalios naftos (23,9 proc.) importas.

Per metus, palyginti su praėjusių metų gegužės mėnesiu, eksportas Lietuvoje padidėjo 19,5 proc., importas – 13,4 proc.

Eksporto padidėjimui įtakos daugiausiai turėjo tų pačių sferų pardavimai: padidėjęs mašinų ir mechaninių įrenginių, antžeminio transporto priemonių, elektros mašinų ir įrangos bei jų dalių eksportas.

Importo padidėjimą lėmė išaugęs mašinų ir mechaninių įrenginių, žalios naftos, elektros mašinų ir įrangos bei jų dalių importas.

Per pirmąjį šių metų pusmetį Lietuva, kaip ir anksčiau, daugiausia eksportavo į Rusiją (13,5 proc.), toliau rikiavosi Latvija, Lenkija ir Vokietiją. Šalis daugiausiai importo taip pat sulaukė iš Rusijos (13,2 proc.), Vokietijos, Lenkijos ir Latvijos.