Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Socialinis dialogas svarbus kiekvienam

Socialinės ir ekonominės sąlygos yra kintantis procesas, todėl svarbu, kad tiek darbdaviai, tiek darbuotojai turėtų galimybę ir instrumentą, kuris leistų reaguoti į pokyčius ir pasiekti bendrą susitarimą vykdant pakeitimus, užtikrinančius tiek darbuotojų, tiek darbdavių teises ir interesus. Tokio instrumento vaidmenį atlieka socialinis dialogas, leidžiantis darbdaviams, darbuotojams bei jų organizacijoms ginti ir apsaugoti savo interesus bei derinti juos su įstatymų leidėju, siekiant susitarimo darnos darbo santykiuose.

Taip pat galima paminėti, jog Valstybės interesas yra išreikštas ne tik paverčiant socialinių partnerių susitarimą teisės normomis, bet ir gerų sąlygų socialinio dialogo dalyviams efektyviai ir greitai paversti per socialinio dialogą pasiektus susitarimus įstatymais. Todėl Valstybei svarbu sudaryti geras sąlygas tokiems susitarimams pasiekti.

Socialinis dialogas darbo rinkos, darbo teisinių santykių ir su jais susijusių visuomeninių santykių srityje sudaro sąlygas naujų darbo vietų steigimui ir jau įsteigtų išlaikymui, padeda įgyvendinti socialinį teisingumą, mažinti socialinę atskirtį ir skurdą, sudaro prielaidas  darbo santykių stabilumui, regionų plėtrai, ekonomikos augimui, darbuotojų darbo užmokesčio didėjimui, taupo viešuosius finansus, sudaro sąlygas teisėkūros proceso skaidrinimui, padeda spręsti socialinius konfliktus arba juos sušvelninti, ugdo pilietiškus aktyvius visuomenės narius, stiprina darbdavių ir darbuotojų organizacijas.

Darbo santykiuose itin aktuali yra lyčių lygybė bei vienodomis sąlygomis dirbančių darbuotojų darbo užmokesčio suvienodinimas ir tai įtvirtinta LR DK 26 str., kuris vadinasi Darbuotojų lyčių lygybė ir nediskriminavimas kitais pagrindais. Ši darbo kodekso norma atspindi valstybės interesą sudaryti lygias sąlygas visiems darbuotojams dalyvauti darbo rinkoje. Valstybė suinteresuota, kad lygių galimybių principų įgyvendinimas būtų garantuotas socialinio dialogo partneriams ir kiekvienas jų turėtų atitinkamas teises ir pareigas, aiškiai apibrėžtas teisės aktuose.

Taigi, apibendrinant, akivaizdu, kad socialinis dialogo svarba ir reikšmė pasiekia ne tik kiekvieną asmenį individualiai, bet apima ir visos valstybės tikslus ir interesus, juk ne be reikalo socialinio dialogo dalyviai vadinami partneriais.

Daugiau informacijos galima rasti www.socdialogas.lt

projekto partneriu logo

 

 

Rekomenduojami video