Prie Vilniaus g. 8 namo, pro kurio stogą gal prieš savaitę praūžė vėjas, pirmadienį ūžė ekskavatorius, aplinkui krutėjo keli žmonės. Regis, pajudėjo pamatų ir stogo šiltinimo darbai.

Vilniaus gatvės 8 namo gyventojai praėjusią savaitę su nerimu žiūrėjo į kieme riogsančias apšiltinimo plokštes. Jas nepritvirtintas ant stogo paliko rangovai, kurie patys dingo. Vėjas nešiojo plokštes po aplinkinius kiemus, žmonės jas rinko ir vis laukė statybininkų. O šie, kaip ir tas vėjas, pasirodydavo bei dingdavo be jokių aiškių prognozių. Tik tada, kai kantrybės netekę namo gyventojai ėmė skambinti rangovų „vietininkams“ bei vietos valdžios atstovams ir žiniasklaidai, statybininkai ėmė rodytis.

Vakar iš ryto prie Vilniaus gatvės 8 namo triūsė keli darbininkai ir ekskavatorius. Pasak vieno darbininko, vyko pamatų ir stogo apšiltinimo darbai.
Apšiltinimo plokštės jau buvo vėl „užlipusios“ ant stogo, tačiau kieme sutiktas vieno iš butų gyventojas Arvydas Karitonas abejojo apšiltinimo kokybe. Anot vyro, vėjo nešiotos plokštės buvo suskilusios, tad tokias jas statybininkai ir sukėlė ant stogo.

„Nežinau, ar taip turėtų būti. Tačiau viena aišku, kad už darbus labai ilgai mokėsime mes“, – sakė A. Karitonas. Kiti namo gyventojai išsakė nuomonę, kad už renovacijos darbų organizavimą bei priežiūrą atsakingi asmenys turėtų dirbti pareigingai ir jų nereikėtų gaudyti kaip tų vėjo nublokštų plokščių ar rangovų.

Minėtą namą renovuoja liūdnai pagarsėjusi vilniškė UAB „Statybų kodas“, su kuria savivaldybė jau ketino nutraukti sutartį.

Apie renovacijos procesus ir dėl rangovo kaltės nepavydėtinoje situacijoje atsidūrusius namus kone geriausiai žinanti savivaldybės mero pavaduotoja Irutė Varzienė sakė, kad ledai turėtų pajudėti.

„Statybų kodas“ jau pirmadienį ketino vykdyti derybas su patikimu subrangovu, gerai užsirekomendavusiu renovuojant namus Biržuose. Dėl „Statybų kodo“ problemų stringa Vytauto g. 39 B, Vytauto g. 39 C, Vytauto g. 62 ir Vilniaus g. 8 daugiabučių renovacija. Ta pati su darbais nesusitvarkanti bendrovė įgijusi teisę antrajame etape renovuoti ir Vytauto g. 65 bei Vėjo g. 22 namus.
O kol vyksta derybos, mero pavaduotoja I. Varzienė tvirtina, kad savo darbą atsakingai turi atlikti UAB „Biržų šilumos tinklai“ projektų vadovas Linas Kulbis.
„Jis už tai gauna atlyginimą, todėl privalo stebėti, kas vyksta renovuojamuose objektuose“, – sakė I. Varzienė.

Pirmadienį „Šiaurės rytų“ kalbintas renovacijos projektų vadovas L. Kulbis tvirtino, kad darbus stebi ir jis pats, ir techninis prižiūrėtojas. L. Kulbis asmeniškai pažadėjo pasidomėti, ar ant Vilniaus gatvės 8 namo stogo sudėtos plokštės tinka kokybiškam apšiltinimui.

„Kai tik iškviečiame, jis visada atvyksta“, – sakė L. Kulbis apie UAB „Statybų techninė priežiūra“ specialistą Vidmantą Patecką. Šį renovacijos darbų priežiūrą Biržuose atliekantį specialistą L. Kulbis pažadėjo pakviesti ir dėl Vilniaus gatvės 8 namo apšiltinimo darbų.
Projektų vadovas L. Kulbis neigė, kad stogas apšiltintas suskilusiomis medžiagomis. Anot jo, plokštės buvo supjaustytos specialia įranga.

Alfreda Gudienė

 

Biržų krašto laikraštis Šiaurės rytai