Savivaldybė pareikalavo, kad Didžiojoje gatvėje veikiantis baras susitvarkytų su jo lankytojų keliamu triukšmu ir netrikdytų senamiesčio gyventojų nakties ramybės. / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Kėdainių senamiesčio gyventojai jau antrus metus naktimis kenčia nuo triukšmo, kurį kelia Didžiojoje gatvėje įsikūrusio baro „Kokteilių namai“ klientai. Naujoji rajono valdžia, vos sulaukusi gyventojų skundų, nedelsdama ėmėsi spręsti šią problemą.

Neseniai susitikti su rajono meru Valentinu Tamuliu, savivaldybės administracijos direktoriumi Arūnu Kacevičiumi ir jo pavaduotoja Danute Mykolaitiene buvo pakviesta minėto baro savininkė.

Rajono vadovai pareikalavo, kad verslininkė nedelsiant pasirūpintų įvardintos problemos sprendimu bei užtikrintų, kad dėl baro lankytojų elgesio gatvėje nenukentėtų senamiesčio gyventojų saugumas ir ramybė.

Meras V. Tamulis sakė tikįs verslininkės geranoriškumu. Jis įpareigojo „Kokteilių namus“ išspręsti nevaldomo triukšmo problemą savo pajėgumais ir visomis įmanomomis priemonėmis bei pasiūlė nesugebant susitvarkyti patiems baro darbuotojams, pasitelkti apsaugos tarnybą.

A. Kacevičius užtikrino, kad jei baras neužtikrins reikalingų pokyčių, o gyventojų skundai nesiliaus, tuomet savivaldybė pati imsis įstatymuose numatytų priemonių.

Administracijos direktoriaus pavaduotoja D. Mykolaitienė patikino, kad tų priemonių esama ne tiek jau ir mažai, tačiau panašu, kad „Kokteilių namų“ savininkei jos gali ir nepatikti.

„Alkoholio kontrolės įstatyme yra aiškiai reglamentuojamos sankcijos, kurių gali imtis savivaldybė. Numatyta, kad savivaldybių tarybos, siekdamos užtikrinti viešąją tvarką ir visuomenės saugumą bei įvertinusios prekybos alkoholiniais gėrimais vietą, gyventojų, bendrijų, bendruomenių ar jų atstovų, asociacijų ar kitų institucijų raštu pateiktą nuomonę, policijos komisariato pasiūlymus, turi teisę riboti laiką, kuriuo leidžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais, nustatyti vietas ir teritorijas, kuriose draudžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais. Taip pat savivaldybė gali ir neišduoti licencijos verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais“, – paaiškino D. Mykolaitienė.

Ar „Kokteilių namų“ savininkė sugebės įvykdyti savivaldybės reikalavimus ir užtikrinti, kad baro lankytojai netriukšmautų trikdydami senamiesčio gyventojų ramybę, bus aišku jau artimiausiu metu. Kokių priemonių verslininkė ketina imtis, nežinia, nes komentuoti šią situaciją ji atsisakė.

Nuo baro „Kokteilių namai“ atidarymo praėjusių metų pavasarį, policijoje jau yra užregistruota daugiau kaip 20 pareiškimų dėl triukšmo Kėdainių senamiesčio gatvėse po vidurnakčio.

 

Kristina KASPARAVIČĖ