Organizatorių nuotr.

Suomijos medienos gaminių įmonė „MetsäWood“ skelbia inovacijų konkursą – kviečia statybos inžinierius ir įmonesteikti idėjas, kaip statybų sektorių padaryti tvaresnį, tuo pačiu užtikrinant ir inovatyvumąbei efektyvumą.

„Metsä Wood“ kviečiakonkursususidomėjusius užsiregistruoti prie „HybridCity“ iniciatyvos per „Open Source Wood“ platformą, pasirinkti jau pastatytą nemedinį daugiaaukštį pastatą ir perprojektuoti jį,kaip pagrindinę medžiagą naudojant „Kerto LVL“ laminuotą fanerą.

Konkursasvyksiki 2020 m. gegužės 31 d., o nugalėtojus išrinks ekspertų grupė iš „OpenSourceWood“ platformos. Novatoriškiausio sprendimo autoriusbus apdovanotas 10 000 eurų prizu, antros – trečios vietų laimėtojams bus skiriama po 5000 eurų.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Statybų sektorius ekologiškesnis ir tvaresnis taps tik tuo atveju, jei galės išlaikyti efektyvumą

Statybų sektoriuje tradiciškai dominuoja tokios medžiagos kaip betonas ir plienas, be to, statybose yra sunaudojama net 50 procentų pasaulio gamtinių išteklių ir išmetama 30 procentų viso išmetamo anglies dvideginio.

Nors pasaulio statybos įmonės jaučia augančią tvaresnių pastatų paklausą, „Metsä Wood“atstovų nuomone, statybų sektorius tvarumo ir ekologiškumo link pasistūmės tik tuo atveju, jei bus sudarytos galimybės išlaikyti tokį pat efektyvumą. Vienas iš atsakymų, kaip derinti tvarumą ir efektyvumą yra hibridinė konstrukcija: modulinė konstrukcija, kurioje derinama mediena ir kitos statybinės medžiagos.

„Didžiausia problema ta, kad statybos įmonių neretai buvo prašoma vienu metu pakeisti tiek naudojamas medžiagas į tvaresnes, tiek pačius statybos metodus. Rezultatai nežibėjo. Todėl turime rasti būdų, kaip padėti statybos įmonėms pereiti prie tvarių pastatų elementų, kurie atitiktų modernius statybos būdus. Hibridinė statyba yra vienas atsakymų“ – sakė Mikko Saavalainen, „Metsä Wood“ vyresnysis viceprezidentas ir verslo plėtros vadovas.

Sidnėjaus „Sirius“ pastato architektas: ateities miestai bus hibridiniai

Žymus architektas Tao Gofers, Sidnėjaus „TheRocks“ rajone sukūręs įžymųjį brutalistinį „Sirius“ butų kompleksą teigia, kad pastatai galėtų tapti tvaresni, jei neatsinaujinančios medžiagos būtų pakeistos inžinerijos būdu pagaminta mediena, pavyzdžiui, „Kerto® LVL“ laminuota fanera.

Tao Gofers. Organizatorių nuotr.

Tao Gofers. Organizatorių nuotr.

„Daugeliu atvejų net 25procentus statybose naudojamų medžiagų galima lengvai pakeisti „Kerto LVL“ laminuota fanera. Galutinis rezultatas būtų ir gražus, ir tvarus, nes mediena yra ir efektyvi, ir estetiška medžiaga. Manau, kad medienos elementai bus esminė geresnių ateities miestų – hibridinių miestų – dalis“ – sakė TaoGofers.

Registracija:https://www.metsawood.com/global/Campaigns/planb/Hybrid-City/Pages/default.aspx

Kontaktai žiniasklaidai: Viivi Kylämä, „Metsä Wood“Marketingo vadovė, +358 40 820 9850, viivi.kylama@metsagroup.com