Latvijoje vykusiame tarptautiniame vyno čempionate kraštiečių pagaminti vynuogių vynai buvo įvertinti aukščiausiais apdovanojimais. / Asmeninio archyvo nuotr.

Latvijoje, Bauskės pilyje vykusiame tarptautiniame vyno čempionate „Baltic Cup 2019“ kraštiečio Ernesto Aušvico pagaminti vynuogių vynai buvo įvertinti aukščiausiais apdovanojimais.

Kėdainietiški baltieji vynai šiame konkurse tarp maždaug 150 dalyvių iškovojo 1-ąją ir 2-ąją vietas. Sausas vynuogių vynas pagamintas iš „Felicia“ vynuogių veislės ir pusiau saldus „Solaris“ vynuogių veislės vynas tapo čempionato nugalėtojais.

Vyndario E. Aušvico iš savo užaugintų vynuogių pagaminti vynai šiame konkurse jau trečius metus iš eilės sulaukia tarptautinio įvertinimo.

„Vynuogės ir vyndarystė Lietuvoje tikrai turi ateitį. Šiltėjant klimatui vyndarystės centrai keliasi šiauriau, tuo pačiu ir mūsų regionas darosi vis perspektyvesnis šiai veiklai. Taip pat atsiranda ir naujų hibridinių veislių vynuogių, kurios labiau pritaikytos šiaurei.

Šiemet konkurse „Baltic Cup 2019“ dalyvavome su 2018 metų derliaus vynais. Vertinimui pateikėme penkias savo pagaminto vyno rūšis – keturi vynuogių vynai ir juodųjų serbentų vynas. Du iš jų tapo nugalėtojais.

Tikrai didžiuojamės ir džiaugiamės tokiu įvertinimu, nes konkurencija buvo nemenka – vien iš Lietuvos konkursui buvo pateikti 42 vynai iš daugiau nei dešimties šalies vyndarių, o iš viso mūsų vynams teko rungtis daugiau nei su 100 vynų“ – sako vyndarys kėdainietis Ernestas Aušvicas.