ELTA nuotr.

Antradienį Seimas priėmė įstatymo pataisas, kuriomis nustatomos socialinio draudimo įmokų „grindys“. Jau kitąmet jas teks mokėti nuo sumos, ne mažesnės nei minimali mėnesinė alga, net jeigu darbuotojas dirbs ne visą etatą.

Priimtame projekte numatyta, kad darbdavio įmokos už tarnautojus ar darbuotojus, dirbančius pagal darbo sutartis ne visą darbo laiką, skaičiuojamos ir mokamos nuo nustatyto darbo užmokesčio, bet ne mažesnio kaip minimalioji mėnesinė alga (MMA).

Ši taisyklė nebus taikoma vienu tik šiais atvejais: 1) jei darbuotojas jau dirba pas kitą darbdavį; 2) gavo senatvės ar netekto darbingumo (invalidumo) pensiją; 3) buvo ne vyresni nei 24 metų.

Paprastai kalbant, jeigu darbuotojo oficialus atlyginimas bus, pvz., 10 Eur per mėnesį, darbdavys už jį mokės įmokas ne nuo šios sumos, o nuo 400 Eur (tokio dydžio MMA bus nuo kitų metų).

„Sodros“ duomenimis, šiuo metu iš viso yra beveik 190 tūkst. darbuotojų, kurie uždirba mažiau nei MMA (dabar 380 Eur). Iš jų 20,3 tūkst. yra jaunesni nei 24 m., o 16,2 tūkst. yra vyresni nei 65 metų.