Per metus iš ūkininkų ir kooperatinių bendrovių „Kėdainių aruodai“ superka apie 250 tūkst. tonų grūdų.

Kėdainiuose įsikūrusi įmonė „Kėdainių aruodai“ sėkmingai dirba jau devynerius metus, tad įmone pasitikinčių ūkininkų ir superkamų grūdų kiekis sparčiai auga. Apie šios įmonės kasdienybę plačiau sutiko papasakoti „Kėdainių aruodai“ generalinis direktorius Saulius Gabševičius.

Plėtra į naujus sandėlius ir naujus regionus reiškia, kad ūkininkai mus pasieks lengviau, o mūsų patirtis po kiekvienų metų leidžia patobulinti tas sritis, kurios dar labiau pagerintų žemdirbiams grūdų realizacijos galimybes. S. Gabševičius

– Kaip galėtumėte apibūdinti savo vadovaujamą įmonę?

– UAB „Kėdainių aruodai“ – patikima ir nuosekliai auganti grūdų supirkėja ir pardavėja, dirbanti visoje Lietuvoje. Įmonė geriausiai žinoma, kaip sugebanti greitai reaguoti į besikeičiančias rinkos sąlygas, galinti lanksčiai prisitaikyti prie ūkininkų poreikių, siūlanti įvairius grūdų kainų fiksavimo variantus bei pasirūpinanti, kad pinigai už parduotą produkciją žemdirbius pasiektų kaip įmanoma trumpesniais terminais. Prieš devynerius metus kooperatinės bendrovės pagrindu įkurti „Kėdainių aruodai“ savo veiklą pradėjo nuo investicijų į grūdų elevatorius Kėdainiuose ir Krekenavoje (Panevėžio r.) su ambicijomis sėkmingai dirbti vietiniame regione, o šiandien įmonė išaugo į stiprų Lietuvos grūdų rinkos žaidėją, per metus iš ūkininkų ir kooperatinių bendrovių superkantį apie 250 tūkstančių tonų grūdų. Įmonės stabilumo ir nuolatinio augimo garantas – daugiametę patirtį sukaupę, nuosekliai tikslo siekiantys ir puikiai prie rinkos pokyčių sugebantys prisitaikyti darbuotojai, kurie yra neabejotini savo srities profesionalai.

Saulius Gabševičius: „Daugelis su mumis dirbančių ūkininkų yra ilgalaikiai mūsų partneriai, o tie, kam dar neteko su mumis dirbti, siūlome susisiekti su mūsų vadybininkais, kurie supažindins su įmonės galimybėmis, išsiaiškins ūkio poreikius ir galės pasiūlyti tinkamiausias paslaugas.“

Saulius Gabševičius: „Daugelis su mumis dirbančių ūkininkų yra ilgalaikiai mūsų partneriai, o tie, kam dar neteko su mumis dirbti, siūlome susisiekti su mūsų vadybininkais, kurie supažindins su įmonės galimybėmis, išsiaiškins ūkio poreikius ir galės pasiūlyti tinkamiausias paslaugas.“

– Kur superkate grūdus šiandien ir kokie ateities planai?– Po investicijų į grūdų elevatorius Kėdainiuose ir Krekenavoje, kurių kiekviename telpa apie 20 000 tonų grūdų, ir padirbus keletą metų su vietos ūkininkais, pavyko gerai sutarti, o tai leido įmonei dirbti sėkmingai ir pelningai. Jeigu veikla sėkminga, ją tiesiog reikia plėsti. Todėl vėliau, pasitelkus partnerius, buvo nuspręsta grūdų supirkimo veiklą plėsti į kitus regionus. „Kėdainių aruodų“ partneriai investavo į naujus grūdų elevatorius pirmiausia Pušalote (Pasvalio r.), kur sandėlių talpa šiuo metu yra apie 18 000 tonų, vėliau – Eržvilke (Jurbarko r.), kur 2017 metų vasarą darbą pradėjo visiškai naujas elevatorius, kuriame taip pat telpa apie 18 000 tonų grūdų. Po kiekvieno sezono, įvertinus pokyčius atliekant grūdų priėmimą ir atkrovimą elevatoriuose, numatomos papildomos investicijos tam, kad būtų galima užtikrinti kuo didesnį elevatoriaus pralaidumą, taip žemdirbiams bus pagerintos sąlygos, užtikrinančios, mažesnes laiko, praleidžiamo stoviniuojant eilėse, sąnaudas norint priduoti grūdus ir, galų gale, kad pats elevatorius neužsikištų nespėjant atkrauti grūdus ruošiantis juos išvežti į krovos terminalus eksportuoti.

Įmonei toliau augant ir norint sustiprinti savo pozicijas kituose regionuose, šiais metais kartu su partneriais numatyta atidaryti naują grūdų elevatorių Barzduose (Šakių r.), kuriame tilps apie 18 000 tonų grūdų. Statybos vyksta pagal grafiką ir elevatorius bus paruoštas darbui prieš javapjūtės sezoną. Matome, kad Lietuvoje auginamų žemės ūkio kultūrų skaičius ir kiekis auga, esant palankiems orams pasiekiami vis nauji rekordiniai derliai. Todėl tikimės ir šiame regione suburti aplinkinių ūkininkų ratą, kuriems galėsime pasiūlyti greitą grūdų priėmimą, lankstų elevatorius darbo grafiką ir konkurencingas grūdų kainas.

Reikia pastebėti, jog elevatoriuose priėmimo galimybės per dieną – iki 2 000 tonų, t. y. ~100 transporto priemonių per dieną, grūdų apdirbimas: valymas, džiovinimas per dieną – iki 1 000 tonų, žinoma, jei drėgmė nėra išskirtinai per didelė. Pačių priėmimo procedūrų atlikimas užtrunka ~15 min. – nuo įvažiavimo, kokybės nustatymo, išsipylimo, svėrimo, dokumentų įforminimo.

Taip pat turime galimybę priimti kelias kultūras vienu metu.

– Koks jumis pasitikinčių partnerių skaičius? Ar daug turite ilgalaikių tiekėjų?

– Mumis jau pasitiki ir mums savo užaugintus grūdus patiki per 1 500 ūkininkų ir šis skaičius toliau nuosekliai auga. Vien tik mūsų įmonės elevatorių ir talpų, skirtų mūsų įmonei, partnerių elevatoriuose talpinamas grūdų kiekis šiais metais bus apie 88 000 tonų, o papildomai priskaičiavus sandėlius, esančius Klaipėdos uoste, įmonės operuojamų sandėlių talpa perkopia 110 000 tonų. Klaipėdoje „Kėdainių aruodai“ bendradarbiauja su UAB „Malkų įlankos terminalas“, kuris turi bene geriausiai pritaikytą infrastruktūrą grūdų priėmimui sunkvežimiais, o tai ypač vertina ūkininkai ir vežėjai. Plėtra į naujus sandėlius ir naujus regionus reiškia, kad ūkininkai mus pasieks lengviau, o mūsų patirtis po kiekvienų metų leidžia patobulinti tas sritis, kurios dar labiau pagerintų žemdirbiams grūdų realizacijos galimybes. Daugelis su mumis dirbančių ūkininkų yra ilgalaikiai mūsų partneriai, o tie, kam dar neteko su mumis dirbti, siūlome susisiekti su mūsų vadybininkais, kurie supažindins su įmonės galimybėmis, išsiaiškins ūkio poreikius ir galės pasiūlyti tinkamiausias paslaugas.

 

Patricija JOVAIŠAITĖ