Įmonės vadovas Donatas Masiokas rekonstruojamame Žemaitės g. kvartale. Jame bus ne tik įrengti nauji šaligatviai, pakeisti vamzdynai, išlietas asfaltas, bet ir pasodinta daugiau kaip penkiasdešimt naujų medžių. / UAB „Doresta“ nuotr.

„Regionas, bet ne provincija“ – taip Kėdainius apibūdina UAB „Doresta“ projektų vadovė Rasa Bielskytė. „Norime, kad ir kėdainiečiai taip jaustųsi“, – sako pašnekovė ir vedasi aprodyti savo vykdomų darbų Kėdainių mieste. Daugiausia aistrų šiuo metu kelia kvartalinė rekonstrukcija, kurios ir laukia, ir bijo gyvenamųjų kvartalų gyventojai. 

Įmonė neslepia, kad sulaukia pavienių skundų dėl vykdomų darbų – dėl statybinės technikos keliamo triukšmo, laikino automobilių statymo vietų kiemuose trūkumo, tačiau gyventojai išsako ir padėkas – atnaujintos gatvių, šaligatvių dangos, padidintas ir modernizuotos automobilių statymo aikštelės, pertvarkyti žalieji plotai ir vaikų žaidimų aikštelės džiugins visų amžiaus grupių gyventojus.

„Kaip daugelis yra patyrę, tvarka užkrečiama, – sako Rasa. – Sutvarkius kiemus pastebime, kad stengiasi ir daugiabučių namų gyventojai – tvarkosi nuogrindas, sodinasi augalus prie laiptinių, statosi suoliukus.“

Sutvarkytas kiemas kelia ne tik socialinę gerovę, bet yra ir finansiškai naudingas, nes kyla nekilnojamojo turto vertė.

Dirba kraštiečiai

Aštuonerius metu veikianti „Doresta“, be kitų projektų, šiuo metu vykdo trijų rajonų kvartalinę rekonstrukciją. Karantino laikotarpiu įmonė siekia nemažinti darbų tempo.

„Privalome sudaryti sąlygas, kad mūsų darbuotojai galėtų dirbti ir užsidirbti, todėl perskirstę brigadas ir apsirūpinę saugos priemonėmis tęsiame darbus“, – teigia Rasa.

Beveik visi iš aštuoniasdešimties „Dorestos“ darbuotojų yra kėdainiečiai, todėl sutrikdytas darbo režimas būtų smūgis ne tik įmonei, bet ir miestui.

Tai, kad dirba vietiniai, yra didelis privalumas – darbuotojai pažįstami tarpusavyje, padeda vieni kitiems, yra suinteresuoti dirbti savo miesto labui.

„Siekdami dirbti kokybiškai ir sparčiai, investuojame keliomis kryptimis – į modernią statybinę techniką, mažinančią rankinio darbo ir klaidų tikimybę, ir į darbuotojų kvalifikaciją, – sako įmonės vadovas Donatas Masiokas. – Taip pat stengiamės išlaikyti pastovų patikimų partnerių tinklą.“

Veikla rajone

„Dorestos“ veikla dvikryptė – pramoninė statyba ir aplinkotvarka, gatvių, aikštelių įrengimas.

Dėl veiklos specifikos susiklostė taip, kad geriausiai matoma sritis yra būtent aplinkotvarka – jau pernai įrengta rekreacinė zona prie Pelėdnagių tvenkinio, pėsčiųjų takai Krakėse, kelias prie naujosios „Moki-veži“ parduotuvės, atnaujinti teniso kortai miesto parke.

Jau netrukus teniso kortai bus atviri sporto lauke pasiilgusiems kėdainiečiams. Juose sutvarkytos dangos, įrengta nauja automobilių statymo aikštelė, suoliukai atnaujinti.

„Projekte nebuvo numatyta pakeisti susidėvėjusį aptvėrimą, tad jį pakeitėme „Dorestos“ sąskaita – tai mūsų dovana miestui“, – pasakojo pašnekovė.

Palaipsniui rekonstruojami kvartalai

Šiuo metu rekonstrukcija vyksta trimis frontais. Darbai Liaudies kvartale eina į pabaigą, jau išlietas asfaltas, atnaujinti šaligatviai, liko tik baigiamieji darbai – augalų sodinimas, vaikų žaidimo aikštelių įrengimas. Šiuose kiemuose augs penkiolika naujų klevų, mažieji žais trijose aikštelėse. Vasaros pradžioje gyventojai galės atsipūsti nuo statybininkų.

Tuo tarpu Žemaitės kvartale darbai truks kiek ilgiau, nors ir ten jau įrengti nauji šaligatviai, pakeisti vamzdynai. Artimiausiu metu bus vykdomi asfaltavimo darbai, kurie turėtų labai pradžiuginti rajono gyventojus. Baigiant darbus šiame rajone taip pat bus pasirūpinti žaliuoju karkasu – pasodinta daugiau kaip penkiasdešimt naujų medžių.

Vadinamojo „Garadoko“ projektas pradėtas vėliausiai, tačiau taip pat bus užbaigtas dar šiais metais. Šiuo metu paeiliui vyksta demontavimo, vamzdynų keitimo ir šaligatvių atstatymo darbai. „Demontavimo etapas gyventojams pats nepatraukliausias, nes apsunkinamas įvažiavimas į kiemus, panaikinami kai kurie iš įprastų praėjimo takų, – teigia Rasa. – Tačiau siekiame darbus organizuoti taip, kad visi gyventojai galėtų saugiai ir švariai patekti į daugiabučius“.

O laukti yra ko – juk šis seniausias Kėdainių rajonas jau labai seniai laukė pertvarkymo.