Roberto Patronaičio nuotr.

Suklojusi sniego patalus žiema vis arčiau ir stipriau ima kalenti šalčio dantimis.

Jau ketvirtadienį į Lietuvą iš šiaurės rytų pradės skverbtis šaltas oras. Temperatūros stulpelis po nakties jau nekils, kaip įprastai, aukštyn. Rytiniame šalies pakraštyje įdienojus bus apie 6–7 laipsniai šalčio, o vidurio ir vakarų Lietuvoje apie 3–5, pajūryje – apie 2 laipsniai šalčio.

Debesys jau plonesniu nebevientisu sluoksniu dengs dangų, antroje dienos pusėje tikimasi pragiedrulių. Pietiniuose rajonuose vis dar protarpiais silpnai snyguriuos. Pūs šiaurės rytų iki vidutinio stiprumo vėjas.

Penktadienio naktį mus pasieks jau žymiai smarkesnė šalčio banga. Temperatūra rytiniuose rajonuose nukris iki 15–16 laipsnių šalčio, vakarinėje šalies pusėje bus truputį švelniau – apie 12–14, pajūryje – apie 7–9 laipsniai šalčio.

Dieną temperatūra daug kur svyruos apie 11–13 laipsnių šalčio, Žemaitijoje bus 8–10, pajūryje apie 6 laipsniai šalčio. Protarpiais užslinks tankesni nestori debesys, kur ne kur barstydami nedidelį sniegą. Vėjas nestipriai pūs iš šiaurės.

Šeštadienį nebus visai giedra, tarpais užslinks debesys. Daugiau jų telksis vakarinėje šalies pusėje, gindami nuo stipresnio šalčio.

Čia temperatūra kris maždaug iki 13–15 laipsnių, o rytinėje šalies pusėje šals iki 17–20 laipsnių šalčio. Dieną temperatūros skirtumai tarp regionų išliks dideli, nuo 7 iki 15 laipsnių šalčio. Pūs silpnas šiaurinių krypčių vėjas.

Sekmadienį dangus išsigiedrys ir 20–25 laipsnių kvapą gniaužiantis šaltis apims jau beveik visą Lietuvą. Dieną menkai šildanti saulė švelnins šaltį iki 12–17 laipsnių.

Orai,lt