LRT vadovybės ir trąšų karaliaus bei stambiausio žemvaldžio, „Naisių žemės” valdovo karai visgi labai įdomūs. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderio Ramūno Karbauskio spaudos konferencija Seime uvo pagerbta ne tik istorijos dalyvio Edmundo Jakilaičio, bet ir televizijos šefo Rimvydo Paleckio dalyvavimu. Oi nelabai dažnai taip atsitinka. Ir nors abi pusės spaudos konferenciją vertina kaip kitos kvailumo ir beviltiškumo įrodymą – faktas, kad LRT vadovybė sunerimusi , akivaizdus.

Tiesa, R. Paleckis nėra koks reporteris – klausimo jo „klausime“ nebuvo – tik formalus klaustukas.  Jis veikiau panešėjo į žinią perduodantį sekundantą. Mat LRT vadovo (reikia manyti) Audriaus Siaurusevičiaus vardu jis pakevietė R. Karbauskį susikauti viešame dispute ir netgi maloningai leido pastarajam pasirinkti teritoriją – nebūtinai LRT eterį. Ar R. Karbauskis sutiks nėra aišku. Mat panašu, kad šis konfliktas yra daugeliui veikiančių asmenų labiau reikalingas tam, kad tiesiog būtų ir smilktų, negu baigtųsi kokiu nors rezultatu.

Neatsitiktinai, pavyzdžiui atkakliai ir spengiančiai tyli aktyvioji, kietoji, geležinė, nepalenkiamoji ir visokia kitokia prezidentė Dalia Grybauskaitė. Naivu manyti, kad šio kapojimosi ji nepastebi arba laiko jį visiškai nesvarbiu. Neatsitiktinai užkeikto priešo R. Karbauskio intenciją kastis po LRT valdančia kompanija palaikė ir  Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų lyderis Gabrielius Landsbergis. Į neva laisvo žodžio gynybinius apkasus negriūna ir jo senelis.

Nei kiek nekeista – A. Siaurusevičius ir jo draugai ne visada ir ne visais klausimais yra konservatorių draugai – senų sąskaitų irgi esama. Kad ir nuo VSD skandalo ir parlamentinio tyrimo laikų. O čia dar tokia proga – leisti nelabai prieteliams pasikapoti tarpusavy.

Premjero padėjėjas žiniaslaidai Skirmantas Malinauskas lemena Facebooke, kad premjeras komisijai nepritaria ir balsavo prieš, bet pats remjeras irgi neskuba plačia krūtine užstoti „siaurovizijos“. Nepalanku artėjant prezidento, kuriuo jis taip nori būti, rinkimams, atskleisti tikrąją poziciją. Juolab, kad tyli S. Daukanto aikštė. Jos paramos galbūt reikės.  Tiesą sakant, kuo kruvinesnė ir ilgiau truksianti bus Naisių kunigaikščio ir LRT vadovybės kova, kuo paikiau ir atgrasiau visi jos metu atrodys – tuo jam geriau. Geresnė gali nušvisti proga užimti laiminčią ir populiaresnę poziciją. Galima net ir griausmingai trauktis (svarbu laiku), kaip kitados Rolandas Paksas po sutarties dėl mažeikių naftos. Tad S. Skvernelis nebus R. Karbauskio sekundantu.

Išvis LRT pusėje daugiau monolitinio solidarumo. Bene vienintelis pastarųjų dienų įskilimas – LRT portalo vadovo  Vladimiro Laučiaus viešas pasisakymas apie už jo nugaros suplanuotas reformas. R. Karbauskio stovykloje lūdniau. Čia klausimus apie trąšas kelia nenuorama povilas Urbšys, o antroji partinės diarchijos galva S. Skvernelis, kaip jau minėta, savo kitelio į svetimomis dėmėmis mozoti neketina. Tai irgi turėkite omenyje, kai valdiškose ar draugiškose lažybose darysite statymus už Siaurą ar už Naisius.