FB nuotr.

Skaitau, žiūriu ir dyvijuosi. Aplink vaikų maitinimą, ligonių maitinimą vyksta kažkokia isterija. Pamišėlių šou. Važiuoju čia iš Kauno į Vilnių ir girdžiu – „Žinių radijas“ pertransliuoja info.tv. Kalba kažkoks ten supertėvų (yra tokia kategorija hiperaktyvių individų, kurie daugiau nieko neveikia tik gadina kraują aplinkiniams savo pertekliniu rūpesčiu dėl bet ko) aktyvistas. Girdi, kaip gi taip – vaikai mokykloje puolė prie stalų nenusiplovę rankų. Kaip gi čia mokykloje dešrelės. Kaip gi čia mokykloje yra ir picų ir bandelių. Ir t.t.

Įspėjimas: nuo šios vietos veganai, supermamos ir sveikuoliai gali neskaityti, jei silpni nervai. Jums nesubalansuota. Viskas tik nuomonė. Faktu galite nelaikyti nei paties teksto egzistavimo, nei raidžių, nei kablelių. Subjektyvumas velniškas.

Nabagėlio supertėčio, pasiklausius mekenimais atskiestų aimanų, norisi paklausti – kada visi tie vaikai mokykloje spės nusiplauti rankas, susėsti prie restorano lygio stalų ir Olimpo dievų vaišių, kai standartinė pertrauka yra dešimt minučių? Jis pats apskritai mokykloje mokėsi ir kuo jį maitino, kad išaugo toks genialus? Ar jis pats gali pateikti pažymą, kad jo vaikas namie arba žaisdamas kieme nusiplauna rankas prieš paimdamas kiekvieną sumuštinį arba ledų prciją? Jei taip – vaiko rimtai gaila, nes tėvas yra suknistas pedantas ir perfekcionistas, o man tai tolygu sąvokai idiotas. Tai, aišku, ne medicininė diagnozė. Tai mano subjektyvi ir galbūt neteisinga nuomonė.

Normalių tėvų, kurie ne veganai, ne perfekcionistai ir ne fanatikai, auginami vaikai tiesiog nevalgys to idealaus supertėtušių užsakyto prėsko ir neva sveiko ėdalo. Išeis į artimiausią kebabinę arba nusipirks ką nors kioske. Net iš namų atsineš tų pačių dešrelių ir nieko tu, skaudžiai trenktas per makaulę supertėtuši, nepadarysi. Nepadės nei Veryga, nei Kepenis, nei Tapinas, kuris iš nuotraukų moka atpažinti šlapiankės aukščiausią ar antrą rūšį, nei dar kas kitas. Net kavinių vertintojas Užkalnis nepadės. Anas ir pats sako, kad valgo E621 ir jam skanu.

Supertėvelis radijuje paisto, kad reikia apšviesti tėvus. Ateik ir pabandyk apšviesti mane, kurio, kaip ir mano vaiko meniu tiek dešrelės, tiek cepelinai, tiek bet kas ko mes norime yra normalus dalykas. Tiesiogine prasme nuleisiu nuo laiptų. Ir supertėtušį ir net su kebabais kariaujantį eurokomisarą Andriukaitį.

Dar iškėlė „supertata“ ir visokie veryginiai ekspertai „problemą“ – vaikai mokyklose mat per anksti valgo pietus. Nupušėli neraliuotas – jei vaikas keliasi 7 ar kartais 6 ryto, tai valgyti mokyklinius labai pigius ir taupius pietus kad ir 10.30 absoliučiai normalu. Per vieną pertrauką visi fiziškai netelpa į valgyklą, paskui yra būreliai, papildomo ugdymo įstaigos ir t.t. Pavakariai ir vakarienė namuose, kurios meniu yra kiekvienos šeimos individualus, o ne superinių aktyvistų gaujos reikalas.

Dabar ligoninės. Guli žmogus su refliuksu ar kokiu gastritu Santariškėse ar kokioj Jonavos ligoninėje.  Atneša jam ligoninės maistą (keturis kartus per dieną už skirtus kokius keturis eurus visiems tiems kartams). Tokį nuotraukose neišvaizdų kugelį be plutos, virtą obuolį ir dar ten kažką. Čia įsiveržia Verygos komisija su supertėvais, išmeta jį velniop ir pakiša, priklausomai nuo nupušimo parkaipos arba steiką, arba kokį nevalgomą veganinį proteino rinkinį be skonio, kvapo ir su tiksliai apskaičiuotomis kalorijomis. Manot visi apsidžiaugs? Manot visiems įtiksite? Ne.

Bus lygiai tas pats, kas ir dabar. Didelė dalis net nepaliestų porcijų grįš ten, iš kur jas atnešė – į maisto dalinimo patalpą. Pats ne kartą ir ne dešimt mačiau tokį procesą. Kadangi pagal griežtus ir labai mandrus reikalavimus tą maistą reikia būtinai sunaikinti (kasdien kartojant tokį algoritmą), tai protingas personalas pagrįstai jį išsidalins ir parsineš namo bei suvalgys. Kaip dešreles, taip ir steikus. Ir to net vagyste laikyti neišeina. Tai protingiau ir logiškiau, negu dar samdyti naikintojų įstaigą, kuriai mokėti už sasiskos sunaikinimą iš tų pačių Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų. Alio, mokesčių mokėtojau – kiek esi pasiryžęs mokėti už sasiskos ar sardėlės, ar sūrio gabalėlio utilizavimą kokioje ligoninėje ar senelių namuose?

O įsivaizduokite – guli nėščioji. Viena norės tortų, braškių ir šokolado, kita raugintų agurkų, o trečia tik menkių kepenėlių ir šparaginių pupelių bei brokolių. Gali maisto tiekėjas – kas jis bebūtų – patenkinti kiekvieno poreikį? Gali. Bet koks kaprizas už jūsų pinigus. Ne už Verygos ir ne už nupušusių aktyvistų. Už jūsų. Jei norite ir galite mokėti daugiau mokesčių arba organizuotis į mobilias idealaus vaikučių pabiručių bei kaprizingų pacientų idealaus maitinimo savanoriškas brigadas – įstatymai nedraudžia. O šiaip tiesiog pasigooglinkite kuo skiriasi gydykla ir mokykla nuo restorano ir eikite kiek toliau negu velniop su savo šlapiankių. košių ir batonų nuotraukomis bei kauksmais.