Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Įžvalgas apie aromaterapiją pasitikrina šeimoje

Kauniečių Giedrės ir Remigijaus Veličkų verslas – aromaterapinė kosmetika visai šeimai. Nustebau sužinojusi, kad 30-metė Giedrė yra šios kvapnios produkcijos kūrėja, turinti net 15 metų patirtį aromaterapijoje. Vadinasi, Giedrė savo veiklą pradėjo būdama 15-os?

Kvapų dėžutė

Istorija, pasirodo, tokia: 14-metę mergaitę tėvai nuvedė pas masažistę patirti masažo teikiamą malonumą, pasisemti sveikatos. Specialistė pasiūlė neįprastą masažą su eteriniais aliejais. Prieš keliolika metų aromaterapija Lietuvoje buvo gana nauja sritis, bet specialistė jau buvo baigusi mokslus, o gal menus (juk ir taip galima pavadinti aromaterapiją), turėjo įsigijusi eterinių aliejų ir leido Giedrei išsirinkti kelis patikusius kvapus.

„Kai masažistė atidarė dėžutę, mano akys nušvito, žaibas trenkė. Iškart supratau, kad tai yra mano, man, – pasakoja Giedrė. – Iškilnojau, išuostinėjau daugelį kvapų, supratau, kad noriu gilintis, išmokti aromaterapijos paslapčių, nes tai ne vien kvapnūs aliejai, bet ir raminantys, atpalaiduojantys, nuskausminantys, žodžiu, organizmą veikiantys gamtos stebuklai. Grįžusi namo pasakiau tėvams, kad labai noriu mokytis ir nuo šiol visus kišenpinigius skirsiu aromaterapijos kursams. Tėvai palaikė, pritarė, skatino.“

Pasak moters, šeimoje svarbiausia atrasti savą ritmą, sau tinkamą gyvenimo būdą, maistą, o tame – laimė, harmonija, sveikata.

Jauna maksimalistė

Iš pradžių Giedrė sėmėsi žinių iš aromaterapijos instituto įkūrėjos Jūratės Kukenienės, o vėliau kursų buvo daugiau – ir Lietuvoje, ir užsienyje. Didelis lūžis link aromaterapijos, kaip nuolatinės veiklos, įvyko, kai gimė sūnus Arvydas (šiuo metu jam 10 metų).

„Tas mažas, švelnus, pienu kvepiantis žmogutis ne tik pavertė mane mama, bet ir padėjo suprasti, kad gyvenime didžiausią laimę teikia rūpinimasis kitais, – patikino G.Veličkienė. – Buvau jauna mama, norėjau vaikeliui maksimaliai geriausio. Jei iki tol eterinius aliejus daugiau naudojau namams kvėpinti, kremams gaminti, dabar gilinausi į jų terapines savybes: kaip galiu padėti mažyliui suslogavus, kaip apmalšinti skausmą besikalant dantukams, o kur dar pilvuko bėdos... Viską stengiausi išspręsti natūraliomis priemonėmis. Taip gimė poreikis sumaišyti atitinkamus aromaterapinius mišinius, kuriuos dabar gaminame „Aromáma“ linijoje. Taigi, viskas prasidėjo nuo Arvydėlio, o netrukus atsirado ir antras džiaugsmas – Tautvydėlis“, – pasakoja įmonės „Aromáma“ įkūrėja.

Giedrė bandė, praktikavo, o kur dar knygos, kursai, nuolatinis mokymasis, atsakymų ieškojimas? Visas savo įžvalgas apie eterinius aliejus Giedrė pasitikrindavo šeimoje. Taip atskleidė daugybę paslapčių pirmiausia sau pačiai. Moteris išsikėlė tikslą nuleisti aromaterapiją ant žemės, t. y. suprantama žmogui kalba paaiškinti, kas toji aromaterapija, nes dar prieš dešimtmetį ši sritis Lietuvoje buvo tarsi aukščiau mirtingųjų.

Augindama vaikus, Giedrė absoliučiai visus sveikatos klausimus stengėsi išspręsti natūraliomis priemonėmis.

Patyrė, kad veikia

„Eteriniai aliejai – gyvas, jautriai žmogų veikiantis gamtos produktas, – tikina specialistė. – Nenuostabu, kad kiekvienas iš mūsų skirtingai reaguojame į atskiras aliejų rūšis. Jei vienam nuo slogos padeda eukaliptas, kitam galbūt labiau tiks arbatmedis ar pušis. Svarbu patarti, kad užklupus bėdai iš pradžių verčiau pasikliauti natūraliais gydymo būdais, žinoma, jei negalavimas nesudėtingas, kasdienis, o jei aromaterapija nepadeda, gerti vaistus.“

Ar vyras palaikė Giedrę, kaip jis žiūrėjo į kvapų meną? „Į mūsų bendrą gyvenimą atėjau su visais kvapais, – nusijuokė ji. – Jis mane tokią, nesiskiriančią su kvapų buteliukais, pažino. Žinoma, gal kurį laiką žiūrėjo skeptiškai, svarstė: ar iš tiesų tai gali padėti? Vyrams reikia įrodymų, bet sykį pagydžiau, kai suslogavo, kitąkart, kai suskaudo galvą, o kai pasiskundė nemiga, pagarinau miegamąjį, ir jis patyrė, kad eteriniai aliejai padeda, veikia. Dabar vyras turi daug žinių, abu sukamės šeimos versle.“

Reikalinga kitiems

„Sąmoningos mamos“ – ką Giedrei reiškia jos ankstesnė veikla, gal būtent ji pastūmėjo į aromaterapijos verslą? „Prieš 10 metų drauge su jogos instruktore Irena Strazdiene įkūrėme kažką panašaus į mamų klubą, – pasakojo ji. – Kolegė vedė kūdikių ir vaikų jogą, o aš, bendraudama su kitomis mamytėmis, pažerdavau patarimų iš patirties: kaip maitinu, ugdau, grūdinu, gydau, pasitelkdama kvapus. Dvejus metus dalijomės žiniomis, receptais ir patarimais. Tuo pačiu metu studijavau Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Man patiko atsakinėti į klausimus motinystės bei sveikatos temomis. Paskaitų metu garuodavo eterinių aliejų žvakidė, vėliau – elektrinis garintuvas. Daugelį temų susiedavau su aromaterapija, eteriniais aliejais, dalijausi receptais, kuriuos pati kūriau ir bandžiau šeimoje. Tad pirmosios mano eterinių aliejų pirkėjos – būtent paskaitų lankytojos.“

Nieko keista: dar paauglystėje pametusi galvą dėl kvapų terapijos, Giedrė mokėsi iš geriausių šio meno specialistų Lietuvoje ir užsienyje. Mamos ėmė prašyti pagaminti mišinių kasdienėms vaikų sveikatos problemoms spręsti, nes ne visos turėjo reikalingų priemonių ir gal net drąsos pasigaminti eterinių aliejų mišinuką. Kasdien sulaukdama susidomėjimo iš klienčių, Giedrė varstė valdiškų įstaigų duris, domėjosi kosmetikos gamybos galimybėmis, toliau mokėsi, savoms reikmėms atsisiųsdama įvairių eterinių aliejų iš viso pasaulio. Giedrė ieškojo geriausių žaliavų tiekėjų, tikėdamasi, kad jos veikla netruks padovanoti tai, ko labiausiai troško – jausmą, kad gali būti reikalinga kitiems.

Dar paauglystėje pametusi galvą dėl kvapų terapijos, Giedrė mokėsi iš geriausių šio meno specialistų Lietuvoje ir užsienyje.

Nuo kelių mišinėlių

„Aromaterapijos verslas taip ir prasidėjo, – aiškino Giedrė. – Iš pradžių per savaitę padarydavau keletą mišinių savo paskaitų klausytojoms, o paskui – ir 20, ir 50. Ką tik pagamintą produkciją supakuodavau, išsiųsdavau, dar ir į kiekvieną klausimą atsakydavau. Per kelis metus visa tai augo geometrine progresija: šiandien turime didžiulę gamybinę įmonę, kurioje dirba 50 žmonių, laboratoriją bei keletą parduotuvių didžiuosiuose šalies miestuose. Kasdien šviečiame žmones aromaterapijos ir sveikatingumo klausimais, vykdome daug socialinių akcijų. Mano misija liko ta pati: nuleisti aromaterapiją ant žemės, kad ji būtų suprantamesnė ir artimesnė kiekvienam žmogui, šeimai.“

Pasak specialistės, gal per skambu pasakyti, kad eteriniai aliejai gydo, bet ši alternatyvi terapija tikrai palengvina kasdienius negalavimus. „Eterinių aliejų veikliosios medžiagos žadina organizmą sveikti, – įsitikinusi ji. – Visame pasaulyje vyksta daug intensyvių tyrimų, kuriamos naujos receptūros, rašomi moksliniai darbai. Jau ir Lietuvoje aromaterapija nieko nebestebina. Tikiu, kad ilgainiui bus panašiai kaip, pavyzdžiui, Prancūzijoje, kur patys gydytojai rekomenduoja vonias ar įtrinimus su eteriniais aliejais, aromaterapinius masažus, inhaliacijas. Kvapiųjų mišinių naudojimas nuo seno įaugęs į jų kultūrą, ne šiaip sau Prancūzija laikoma aromaterapijos lopšiu. Smagu, kad ir mūsų šeimos gydytojai palankiai žiūri į aromaterapiją. Nemažai informacijos jiems paskleidė mamos, pasidalinusios, ką, kokiu atveju ir kaip naudojo. Pavyzdžiui, kad peršalusiam vaikučiui nuo slogos padėjo „Aromáma“ aliejų mišinys „Baubukas“, o nuo kosulio – aromaterapinis balzamas „Kranklys“.

Brangina klientus

Žinoma, tik kruopščiai išieškota, patikrinta žaliava garantuoja veiksmingą ir kokybišką produktą. „Šiais laikais pasiūla milžiniška, žaliavų tiekėjų netrūksta ir vietoje, ir svetur, – aiškina Giedrė. – Vis dėlto atsirinkti patikimus tiekėjus, auginančius aukštos kokybės žaliavas, nelengva. Daug dirbame šiuo klausimu: važiuojame į parodas, lankome augavietes, testuojame aliejus laboratorijose, vertiname ne tik eterinio aliejaus aromatą, bet ir jo cheminę sudėtį bei nuo to priklausančias terapines savybes.“

Pasak pašnekovės, žaliavos kokybę lemia vietovės klimatas, reljefas, dirvožemis bei sezono reiškiniai – lietus, saulė, vėjas. Net tame pačiame regione, tačiau skirtinguose ūkiuose išaugintos žaliavos aromatas ir kokybė gali skirtis! Žaliavos gamybos procese svarbi kiekviena smulkmena, ypač energetika. Bėgant metams Giedrė „išsigrynino“ tiekėjus, šiandien jie gana pastovūs. Net jei kuris nors dėl sezono subtilybių kažko neužsiaugino, įmonė tais metais negamina tam tikrų produktų. „Esame ištikimi savo vertybėms, saugome produkcijos kokybę, branginame savo klientus, – tvirtina G.Veličkienė. – Siekiame, kad ir kitų šeimų vaikai augtų lygiagrečiai su aromaterapija nuo gimimo iki brandos.“

Keliasi 4 valandą

Įdomu, kokių sveikatos principų be to, kad nuolatos draugauja su aromaterapija, laikosi Veličkų šeima? „Nesame nei vegetarai, nei jogai, nemedituojame. Manau, kad šeimoje svarbiausia atrasti savą ritmą, sau tinkamą gyvenimo būdą, maistą, o tame – laimė, harmonija, sveikata. Pati keliuosi 4 valandą ryto, nes man patinka metas, kai aplink tyla ir ramybė – tuomet kuriu naujas formules, rašau straipsnius, o dieną skiriu susitikimams, skambučiams, bendravimui, jei ne realiai (šiuo metu), tai bent virtualiai.“

Ar kvapų fėja galėtų ką nors parekomenduoti šiuo pandemijos laikotarpiu? Pasirodo, pravartu išskirti imunitetą stimuliuojančius čiobrelių, citrinų, arbatmedžių, mirtų, rozalinų eterinius aliejus, kuriuos galima maišyti arba naudoti pavieniui – inhaliacijoms, įtrynimams, vonioms. Yra daug efektyvių naudojimo būdų, ir kiekvienas produktas savaip veikia žmogaus organizmą. Jei persirgus COVID-19 infekcija dingo uoslė, gydytojai rekomenduoja aromaterapiją. Gali padėti uoslės treniruotės su rozmarinų, pipirmėčių, eukaliptų eteriniais aliejais.

Rekomenduojami video