Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Seniūnų rūpestis – ir tvartuose laikomi gyvuliai

Seniūnai kasdien turi daug ir įvairaus darbo, apie kurį neužsimenama jokiose ataskaitose. Bet tas darbas yra būtinas, mat seniūnas visuomet yra arčiausiai žmogaus, arčiausiai vietos gyventojo. Štai Krakių seniūnui Ernestui Barčui neseniai teko skubėti tikrinti gautos informacijos apie galimą gyvulių nepriežiūrą. Laimei, informacija nepasitvirtino.

„Kūda“ karvė

Krakių seniūniją pasiekė informacija, kad Meironiškių kaimo gyventoja tvarte netinkamai laiko karvę ir kelias ožkas. Žmonės pranešė, kad karvė yra labai „kūda“, galimai nešeriama arba šeriama netinkamai.

Seniūnas, metęs visus darbus, išskubėjo tikrinti gautos informacijos.

„Karvė yra liesoka, bet augintoja aiškina, kad ją šeria tinkamai. Pašaro buvo pakankamai, todėl pagrindo manyti, kad karvė yra nešeriama, nėra“, – situaciją apibendrino seniūnas.

Perspėjo gyventoją

Vis dėl to seniūnas įspėjo gyventoją, kad ši gyvulius prižiūrėtų tinkamai, mat jis pastebėjo, jog tvarto langai nėra sandarūs, žioji nemaži plyšiai, per kuriuos į tvartą patenka šaltis.

„Gyvuliais turi būti rūpinamasi tinkamai. Jie turi būti laikomi sausose, šiltose patalpose, jiems turi būti duodama pakankamai maisto ir vandens. Jei augini gyvulį, esi už jį atsakingas“, – pažymėjo E. Barčas.

Patikrino ir gydytojas

Moters laikomą karvę apžiūrėjo ir veterinarijos gydytojas. Jis taip pat didelių priekaištų karvės laikytojai neturėjo.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba primena, kad gyvuliai turi būti šeriami atsižvelgiant į jų amžių, svorį, elgsenos ir fiziologinius poreikius, kad jie būtų sveiki ir gerai jaustųsi.

Gyvulių guolis turi būti patogus, švarus ir sausas, neturi neigiamai veikti gyvulių.

Mėšlas, srutos ir nesuėsti pašarai turi būti reguliariai šalinami, kad nebūtų nemalonaus kvapo, kuris galėtų privilioti musių arba graužikų.

Gyvuliai turi būti laikomi taip, kad galėtų laisvai atsigulti, atsistoti, pailsėti ir patenkinti ekologinius poreikius. 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video