Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kiekvienas žmogus turi savo medį

Ar iš tiesų kiekvienas iš mūsų turime savo medį? O jei turime, kaip galime pasinaudoti jo teikiama energija?

Pasitelkdami druidų – Šiaurės Europoje (Airijoje ir Galijoje) gyvenusių senovės žynių – pasaulėžiūrą bei filosofiją, artimą mūsų ir prūsų protėviams, galime daug ko pasimokyti, nes kažkada druidai buvo laikomi tarpininkais tarp žmonių ir dievų. Jie vadovavo, remdamiesi gamta ir jos įstatymais, gilinosi į geografiją, fizinius mokslus, gamtos teologiją ir astrologiją, išmanė liaudies mediciną, mokėjo gydyti vaistažolėmis. Anglijoje ir Airijoje archeologai kasinėjimų vietose rado net elementarių chirurginėms operacijoms skirtų įrankių.

Pasak druidų įžvalgų, žmonės ir augmenija – giminingi. Kiekvienas žmogus, kaip ir medis, turi savo vertę, trūkumų, pasižymi individualiais bruožais, reikalauja tam tikrų gyvenimo sąlygų. Kalbėdami apie medžio poveikį žmogui, druidai nevartojo žodžio „energija“, vis dėlto, panašiai kaip šiuolaikiniai mokslininkai, nusakė labai gilų ryšį tarp individo ir jį atitinkančio medžio. Šiandien jau niekas neabejoja, jog kiekvienas iš mūsų tarp medžių gali rasti savo atitikmenį, kitaip tariant – savo medį. Tai nereiškia, kad turime bendrauti tik su juo – visi medžiai skleidžia energiją ir turi skirtingą energetinę naudą žmogui.

Juk iš tiesų su kai kuriais medžiais, pavyzdžiui, sena obelimi mūsų sode ar gražuoliu ąžuolu, jaučiame ypatingą ryšį, tarsi sutikę giminaitį ar gerą draugą. Medžiai mus veikia nevienodai: vieni sujaudina ar nuramina, kiti – gydo, suteikia energijos, padeda įveikti stresą.

Ąžuolas – galingos energijos medis ir didžiulės gyvybinės energijos simbolis. Tiesioginio kontakto metu žmogus nuramina dvasią, išsigydo dvasines žaizdas. Seniai pastebėta, kad pasivaikščiojimas po ąžuolyną normalizuoja kraujo spaudimą, gerina širdies ir nervų sistemos darbą. Tačiau nereikia pamiršti, kad ąžuolas – stiprus ir kartu atšiaurus medis. Jo aura apgaubia ir priima tik stiprius, sveikus žmones. Sunkiai sergančiam, ypač lėtinėmis ligomis, su šiuo medžiu geriau nekontaktuoti. Jis teikia prioritetą kariams, sportininkams, su kuriais dalijasi savo ilgaamžiškumu. Kontaktas su ąžuolu labai naudingas pagyvenusiems žmonėms.

Kai jūsų gyvenime gausu svarbių įvykių, pabendraukite su pušimis, norėdamos išgirsti atsakymus į klausimus.

Beržas – mylimas mūsų tautos medis, turintis nepaprastai gerą energiją. Jį dažnai vadina gyvybės medžiu. Beržas pasižymi labai švelnia, bet stipria energija. Priešingai negu ąžuolas, jis palengvina skausmus, padeda lengviau persirgti ligas, susigrąžinti jėgas, todėl kontaktuoti su beržu patartina sergantiems, nusilpusiems, gyjantiems žmonėms.

Guoba – išskirtinai vyriškas medis, pasižymintis tikromis vyriškumo dvasinėmis savybėmis. Guoba daro įtaką būtent vyrams, palaiko visas jų iniciatyvas, tačiau nemėgsta silpnavalių.

Kaštonas – moteriškos energijos medis. Kontaktas su juo tolygus bendravimui su audringa kalnų upe. Stiprus ir švarus jo energijos srautas nuplaus jūsų negalavimus, tačiau, vargu ar suteiks daugiau energijos.

Kiparisas – tipiškas vyriškas medis, ne tik stiprinantis lytinį vyrų pajėgumą, bet ir gydantis impotenciją. Kiparisas nemėgsta moteriško organizmo. Jo poveikis pasireiškia per mažą atstumą ar tiesioginio kontakto metu.

Klevas – medis, palaikantis vidinės energinės jėgos pusiausvyrą, padedantis visų tipų žmonėms įgauti ramybės ir pasitikėjimo savimi. Jis sugeria emocijas, padeda atsipalaiduoti.

Lazdynas – stiprios energijos medis su charakteriu. Viena pagrindinių jo savybių – teisingumas. Lazdyno energija padės jums objektyviai ir įvairiapusiškai nagrinėti susidariusias situacijas. Lazdynui nėra nevertų dėmesio atvejų, net menkiausia neteisybė turi būti pašalinta.

Obelis – pirmas medis druidų kalendoriuje. Tai moteriškos energetinės jėgos ir seksualumo medis, pažadinantis jausmingumą. Jei norite patirti erotinių jausmų antplūdį, vasarą atsigulkite pamiegoti po obelimi. Tiesa, ji savo jėgomis mieliau dalijasi su jaunomis merginomis. Dėl obels energijos jos gali įsivaizduoti idealų vyriškį, todėl šis medis padės nepasitikinčioms savimi. Tačiau reikia vengti galimų pagundų – obels energijai negalioja jokios moralinės normos...

Pušis – ramybės ir dvasingumo medis. Kai jūsų gyvenime gausu svarbių įvykių, kuomet sprendžiasi jūsų likimas ir ramioje aplinkoje turite atsakyti į eilę rimtų klausimų, be kontakto su pušimi neapsieisite. Pušies aura labai stipri. Ji padeda besikreipiančiajam pakilti į nepaprastai aukštą dvasingumo ir kūrybiškumo lygmenį. Tiesioginiu kontaktu pušies energija eliminuoja susierzinimą ir sukauptas nuoskaudas. Pušis geba išvalyti ir apsaugoti žmogaus aurą nuo pašalinių poveikių.

Tuopa (šnek. topolis) – visai abejingas žmogui medis. Vertinga jos savybė ta, kad kaip kempinė sugeria neigiamą energiją jo aplinkoje. Todėl miestuose augančios tuopos – savotiškos sanitarės, gerinančios ekologiją.

Šermukšnis – medis, savo energija giminingas obeliai. Jis globoja vyresnes moteris. Tai pats geriausias sąjungininkas patiriančioms didžiausią fizinį pasitenkinimą. Tiesioginis kontaktas su šermukšniu gali pažadinti snaudžiantį seksualumą. Tai moterų, vyresnių nei 40 metų, medis, dovanojantis meilės jėgų, ypač rudenį.

Uosis – medis, simbolizuojantis dievišką žmonijos kilmę ir padedantis suprasti mūsų paskirtį. Uosio energija kartais pažadina aiškiaregystės gebėjimus, leidžia įžvelgti ateitį, tačiau padeda tik nuoširdžiai trokštantiems žinių.

Žilvitis – moteriškos magijos medis. Jo energija susijusi su Mėnuliu, visomis žemės ir vandens apeigomis, kurias atlieka moterys. Žilvičio energijos negalima laikyti gera, nes ji abejinga gėriui ir blogiui, tarnauja vien gamtai, paklusdama pusiausvyros ir teisingumo dėsniams. Žilvitis labai jautrus, todėl gali su jumis nebendrauti.

O kaip yra su medžiais, kurių nėra druidų įžvalgose, bet jie auga mūsų aplinkoje ir savo energija, vis dėlto, turi poveikio mums? Pažvelkime į juos.

Akacija – medis, kuriantis gyvybę. Jau gilioje senovėje pagonių poros prašydavo sveiko kūdikio. Akacijos energetika didina vaisingumą, pažadina giminės tęsimo instinktą tiek vyrams, tiek moterims.

Alksnis – medis, globojantis šeimas. Kuo daugiau šeimoje vaikų ir anūkų, tuo stipriau alksnis juos palaiko. Jis stiprina giminingus ryšius, sujungia visus šeimos narius. Jei prie alksnio ateisite nešini šeimyninių santykių problemomis, jis mielai padės rasti jų sprendimą. Tai moterų – šeimyninio židinio saugotojų – medis. Alksnis net gali padėti joms „pririšti“ vyrą prie namų ir šeimos.

Drebulė – medis, sugeriantis neigiamą energiją. Ši savybė senovėje buvo laikoma magiška. Visiems žinomas mitologinis kovos su vampyrais būdas – drebulinis kuolas. Tiesioginis kontaktas su medžiu apvalys ir apsaugos jūsų aurą nuo kenksmingų poveikių. Tokia savybe pasižymi ne tik gyvas medis, bet ir jo gaminiai. Bendravimas su drebule padeda neurozės atveju, kai vargina įkyrios mintys ir nepagrįsta baimė.

Eglė – medis, teikiantis energijos ištisus metus. Ji nėra labai stipri, tačiau eglės energija padeda kontroliuoti emocijas, o smilkoma šakelė – puiki patalpų valymo priemonė. Mažai kam žinoma, kokiomis unikaliomis gydomosiomis savybėmis pasižymi eglės kankorėžiai. Kuo daugiau jų parsinešite į namus, tuo sveikesnis ir švaresnis bus oras, kuriuo kvėpuojate. Patartina jų pasirinkti žiemai: kankorėžius rinkite nuo žemės, o ne nuo šakų. Jei tarp delnų keletą minučių palaikysite eglės kankorėžį, atsikratysite organizme susikaupusios neigiamos energijos. Po pirties ar vonios labai naudinga jauną eglės šakelę pridėti prie sumuštų ar skaudančių kūno vietų – ji ištrauks skausmą, užgydys paviršines žaizdas.

Erškėtis – krūmas, atsakingas už meilę. Jis stimuliuoja švelnius jausmus, palaiko aistrą, dvasinę harmoniją. Jei nulaužtą erškėčio šakelę padovanosite mylimam žmogui, o jis į tai nesureaguos – reiškia, kad jo jausmai ne tokie gilūs ir stiprūs, kaip jums atrodė. Erškėčio magiška energija susikoncentravusi jo žieduose ir vaisiuose.

Ieva – švelnus medis, draugiškas jaunimui. Ieva gydo jaunuolių dvasinius nusivylimus, padeda išreikšti švelnų prieraišumą, jaunatvišką aistrą, tačiau neleidžia jokių žemų jausmų ir poelgių. Jei kalba ne dvasia, o kūnas, ieva nesuteiks energijos. Kitu atveju, net jei nesate jaunas ir pavargęs nuo likimo audrų, ateikite prie ievos. Jos aura padės vėl pamilti žmones ir gyvenimą.

Kadagys – krūmas, pasižymintis stipriomis valančiomis savybėmis. Jo energija veikia ne tiek žmones, kiek juos supančius daiktus. Norėdami atsikratyti neigiamos energijos namuose, pasmilkykite kadagio šakelę.

Beje, pasak mokslininkų, pasaulio medžiai pastaruoju metu ėmė keistai elgtis: teigiamos energijos medžiai kai kuriose vietovėse pradėjo skleisti neigiamą, griaunančią energiją. Jų iškelta hipotezė tokia: matyt, tai yra gyvosios gamtos atsakas prieš žmonių veiksmus, kenkiančius gamtai.

Rekomenduojami video