Turite interneto svetainę, kuriate kompiuterinius žaidimus, o galbūt tiesiog vystote savo asmeninį virtualų projektą? Tuomet, tikėtina, teko susidurti su įvairiausių serverių nuomos pasiūlymų, planų ir teikėjų gausa. Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad minėtoje rinkoje aktualūs tik techniniai parametrai, rodikliai ir tikslūs skaičiai, šis pasaulis kupinas įdomybių. Toliau – 5 daugelį nustebinsiantys faktai apie duomenų centrus bei jų teikiamas paslaugas.

1. Saugus prieglobstis nuosavai įrangai

Jei turite nuosavą įrangą, ko gero, ne kartą kilo klausimas: kaip užtikrinti jos fizinį saugumą? Virtuali apsauga IT profesionalams nėra problema, tačiau fizinė reikalauja įvairiausių veiksnių apmąstymo – pritaikytos vietos klausimas, vagystės, gamtos stichijos, nelaimingi atsitikimai. Išsigelbėjimas yra, mat kai kurie rinkos ekspertai, besirūpinantys įvairiausių SERVERIŲ NUOMA, turi specializuotus duomenų centrus, kuriuose gali saugiai priglausti jūsų įrenginius. Kolokacijos paslauga suteikia vietą maksimaliai pritaikytame pastate: visą parą teikiama apsauga nuo virtualių ir fizinių įsilaužimų, ugniai atsparios medžiagos, įvairiausi gedimų detektoriai, palaikoma ideali temperatūra ir kitos naudos.

2. Neriboti galimybių klodai?

Daugelio mintyse gajus gana ribotas serverių galimybių paveikslas. Nenuostabu, juk internete itin daug diskusijų apie geriausius produktus efektyviam įmonių interneto svetainės bei atsarginių failų kopijų valdymui. Pažvelgę kiek giliau, pamatytumėte, jog atitinkami planai suteikia kone neribotas galimybes: vaizdo žaidimų kūrimas, bankininkystė, duomenų rinkimo, perdavimo, analizavimo įrankiai, vidinės komunikacijos sistemos. Ar žinojote, kad dedikuotieji serveriai gali būti panaudojami kuriant informacijos saugos „sieną”? Komerciniai tokios programinės ir techninės įrangos variantai gana brangūs, bet yra ne vienas kokybiškas atviro kodo pasirinkimas, kurį galite savarankiškai integruoti patys.

3. Bankai ir debesų kompiuterijos pasaulis

Nustebtumėte, bet būtent bankai yra vieni aktyviausių debesų kompiuterijos dalyvių. Kodėl šiandien būtent jie yra vieni pagrindinių šios paslaugos naudotojų? Vos atsiradus visavertei elektroninės bankininkystės, finansų pritraukimo iš didelio žmonių kiekio (anglų k. crowdfunding) bei pinigų valdymo programoms, debesų kompiuterijos privalumai tapo tobulais sprendimais. Beje, numatoma, kad finansų rinkoje vadinamųjų „debesų” formos tendencija tik augs. Viena priežasčių – vis didėjantis virtualių valiutų populiarumas ir susijusių sistemų tobulinimas.

4. Aukojimo akcijos

Kaip gerumo akcijos susijusios su duomenų centrais, serveriais ir šių nuoma? Panašu, jog posakis, kad gerumui nėra ribų, čia puikiausiai tinka. Pavyzdžiui, Stanfordo universitetas pristatė projektą, kurio metu įmonės, besinaudojančios dedikuotais serveriais, turi galimybę paaukoti nepanaudotus išteklius. Pagrindinė idėja – pasitelkti juos svarbių mokslinių atradimų paieškose. Gydymo būdų ieškoma tokioms ligoms kaip vėžys, Alzheimerio bei Parkinsono ligos. Ir tai tikrai nėra vienintelė iniciatyva.

5. Didžiausio duomenų centro pasaulyje paieška

Teigiama, kad daugiausiai tokių centrų pasaulyje turinti šalis yra Jungtinės Amerikos Valstijos. Čia suskaičiuojama virš 2500 veikiančių objektų. Vis dėlto, 2021-ųjų apžvalga atskleidžia, kad didžiausias savo plotu pasaulyje šiandien yra „China Telecom” priklausantis centras. Naujausiomis technologijomis bei vienu sparčiausių skaitmenizacijos procesų garsėjančioje šalyje minėtasis duomenų saugos objektas užima beveik šimto tūkstančių kvadratinių metrų plotą!

Net įvairiausių skaičių ir techninių parametrų kupina sritis gali priblokšti kur kas daugiau nei techninėmis galimybėmis ar lanksčiais planais. Nors, gerai pagalvojus, tam, kad galėtumėte klientus stebinti jūs, būtent apie lanksčius, lyderių pozicijose esančius partnerius verta pagalvoti pirmiausia.