Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ar reikia šeštadienį tvarkyti namus

Kaip paruošti namus, kad rudenį jie spindėtų tvarka ir sužavėtų ne tik namiškius bei svečius? Apie tai pokalbis su efektyvaus namų tvarkymo konsultante - Giedre Bagdoniene.

Jūsų veikla, skamba labai įdomiai – efektyvaus namų tvarkymo konsultantė. Kaipgi ja tapote?

Sugalvojau pati, kad reikia tokiai tapti ir kažkaip save įvardinti ir kai pradėjau vesti seminarus, man trūko to tokio aiškaus suvokimo, kas aš esu, ko aš mokau ir kuo dalinuosi. Aš ir toliau, žinoma, dalinuosi savo patirtim, tuo kas man labiausiai veikia, tuo, kas veikia moterų gyvenime.

Kodėl nusprendėte padėti tvarkytis kitiems žmonėms? Turbūt jūsų namai blizga?

Daug kas iš tikrųjų galvoja, kad juose daug kas blizga, bet tikrai būna visko, kadangi turiu du mažus vaikus, turiu vyrą, kuris yra užsiėmęs ir dažnai jo dėmesys ir kitur, tikrai ne į namų tvarkos palaikymą. Mano prioritetas yra namai, todėl, aišku, aš daug energijos įdedu. Draugai net sakydavo, kad savo žiniomis turėčiau pasidalinti su kitais.

Tai ateidavot į svečius ir jau apžiūrinėdavot, kaip daiktai sudėlioti?

Arba pas mane ateidavo ir mes kalbėdavome apie namus. Iš tiesų, daugeliui moterų šeštadienio rytas, kai reikia tvarkyti namus, yra tikras galvos skausmas.

Aš vis galvoju, kodėl ji vis dar yra tipinis susiformavimas, kad namus reikia tvarkyti šeštadienio rytais?

Noriu išmušti šį šabloną.

Ką pasiūlytumėt?

Siūlau kasdienį tvarkymąsi, tačiau labia trumpą ir efektyvų. Įrėmini save laiko limite ir per jį turi susitvarkyti tai, ką susiplanavai. Pavyzdžiui, pamatei purviną veidrodį, paėmei ir išvalei jį. Jeigu išmėtyti žaislai, paėmei ir sudėjai juos. Šeštadienį aš niekada nesitvarkau.

Giedre, o kaip įtraukti šeimą į namų tvarkymą?

Mūsų suvokimas apie tvarką šeimose dažniausiai skiriasi – šeimoje ateina du žmonės iš visiškai skirtingų šeimų, patirčių ir jie kuria savo naują tvarką, savo naujus namus ir čia prasideda didžiausi iššūkiai ir didžiausi išbandymai santykiuose, paprastoje elementarioje buityje – dėl paprastos, elementarios buities, kad kažkas kažką ne ten padėjo, numetė arba aš ką tik sutvarkiau, o tu ir vėl išpylei ir to nesutvarkei – kyla didžiausi didžiausi konfliktai. Tai čia yra labai svarbu išspręsti, bet kiek aš matau ir kiek aš pati eksperimentuoju, tai tik gražiuoju ir, sakyčiau, namų taisyklės yra būtinos kiekvienuose namuose. Ką galima padaryti pirmiausia – tiesiog moteriai surašyti pagrindinių darbų sąrašą arba netgi ne pagrindinių, o išrašyti viską, ką reikia padaryti namuose, ką Jūs žinote, kad dažniausiai pati viena darote ir su tuo sąrašu susėsti ir rasti gražų vakarą svetainėje prie stalo, jeigu turite vaikų, dar ir juos pasikviesti kartu ir pasakyti, kad štai yra tokia situacija.

Daugelis galvoja, kad sezoninis namų tvarkymas yra labai svarbu, ar net būtinas. Ar iš tiesų reikia paruošti namus rudeniui?

Bent jau du kartus per metus būtų labai gerai sutvarkyti namus iš pagrindų. Aš sakau, kad mes Lietuvoje turime du pagrindinius sezonus, ateina pavasaris ir mes tada ruošiamės vasarai ir šiek tiek rudeniui, ir tada tas ilgasis sezonas, kuris ateina rudenį, rugsėjo pabaigoje ir tęsiasi iki pavasario, balandžio mėnesio.

Ar spintą reikėtų irgi tvarkyti pagal sezoniškumą?

Taip. Reikia atrinkti drabužius pagal sezoniškumą, nes dabar dar pas daugelį kaba ir vasarinės suknelės ir jau keli šilti megztiniai. Vis dėlto, dažnai žmonės galvoja, kad atnaujinti, sukurti namų jaukumą kainuoja didelius pinigus.

O kaip sukurti tą jaukumą neišleidžiant nė cento, ar yra kažkokie patarimai?

Tada reikia peržiūrėti viską, ką turime. Tada reikėtų eiti prie daiktų atsirinkimo, sakyčiau, tuos stalčius atitraukti ir atsirinkti viską, kas juose yra, nes dažniausiai kiekvienuose namuose yra kažkokių detalių, padovanotų kvepiančių muilų, kuriuos galima pasidėti dabar savo vonios kambariuose ir yra padovanota ,turbūt, kažkokių detalių ir žvakių. Jų tikrai nereikia pirkti, jas galima tiesiog imti ir panaudoti. Dar viena didelė grupė daiktų namuose, ypač tų, kurie augina vaikus, yra žaislai, kurių nėra kur dėti, kurie išaugami, o išmesti gaila.

Kaip patartumėte sandėliuoti, jeigu vietos nėra?

Gyvename laikotarpyje, kai nereikia kaupti konservų. Šiais laikais visko labia gausu, visko galima nusipirkti, todėl tikrai neverta kaupti. Žaislus vaikai išauga labai greitai, todėl geriausia jais dalinti su pažįstamų, draugų vaikais.

 Kokie daiktai galėtų padėti sukurti jaukumą?

Tarkime, laukiu svečių vakare. Kaip greitai viską sutvarkyti, kad namai pasirodytų jaukūs ir tvarkingi? Tai, pirmiausia, jaukumui trukdo didelis daiktų kiekies. Pavyzdžiui, mano siekiamybė, kad mano namai primintų viešbutį. Pastebėkime, kai įeiname į viešbutį, į kambarį, tas jausmas, o, kaip čia gerai, o dėl ko būna gerai, dėl to, kad ten yra lova, pagalvėlės, keli foteliukai, įeini į vonią yra padėta po kažkokį mažą muiliuką, viskas švaru, kvepia. Nėra nieko, ko nereikia. Tiktai, kai jau išsikrauni savo lagaminus, apsidedi, supranti, kad čia jau kaip namuose ir tada jau kažkaip kitaip grįžti į tą kambarį negu tas pirmas įspūdis. Tai aš sakyčiau būtų tobula, jeigu ir svečiams mes paruoštumėm bent jau tą erdvę, kurioje jie gali, visų pirma, pasikabinti savo paltus ir striukes, dabar jau šitas sezonas reikalauja, kad padarytumėm erdvės koridoriuje, tai yra, suslepiame savo batus kažkur, jeigu netelpa koridoriuje, suslepiam kitur, kad jie galėtų pasidėti savo batus ir jaustųsi patogiai vos įžengę į mūsų namus.

Rekomenduojami video