Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ką daryti, kai problemų kelia kaimynų bute laikomas šuo?

Daugiabučiuose laikomi augintiniai vieniems gyventojams praskaidrina kasdienybę, o kitiems tampa tikru galvos skausmu. „Rinkos aikštės“ redakcijai viename daugiabutyje gyvenantis kėdainietis (pavardė redakcijai žinoma), atsiuntė laišką ir paprašė išsiaiškinti, kokios taisyklės apibrėžia šunų laikymo sąlygas daugiabučiuose ir koks yra rajono valdžios požiūris į šią problemą.

Laiško kalba pateikiama netaisyta: „Šiuo metu nemaža problema susidaro tarp daugiabučių gyventojų dėl butuose laikomų augintinių. Vieni labai toleruoja ir garbina šunis, kiti jų nemėgsta ir tiesiog neperneša jų keliamo triukšmo. Yra tokių šunų, kurie neloja, kai yra kas nors iš namiškių namuose, bet kai palieka vienui vieną namuose, tada būna, kad šuo loja ištisai kaip užsuktas, net pusę dienos, kol parvyksta kažkas iš namiškių.

Anksčiau net spaudoje buvo rašyta, kad norint laikyti kokį augintinį, tai yra šunį, reikia sutikimo iš artimiausių kaimynų, ypač gyvenančių viršuje ar apačioje. Tačiau girdėjau, kad kiekviena savivaldybė gali priimti atskirą nutarimą dėl laikomų augintinių.

Atrodo, ankstesnė valdžia buvo nutarusi, kad jokių sutikimų iš kaimynų nereikia. Įdomu, kaip į tai reaguoja nauja mūsų valdžia – ar tikrai nereikia jokių kaimynų sutikimų? Labai norėčiau, kad mūsų savivaldybė apie tai pateiktų informaciją.“

Remdamiesi šiuo skaitytojo prašymu, savivaldybei pateikėme klausimus. Atsakymus pateikė mero patarėja Jorūnė Liutkienė, nurodydama, kad juos parengė savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius.

– Jei žmogus gyvena daugiabutyje ir nori laikyti šunį, ar privalo gauti kaimynų sutikimą?

– Kėdainių miesto daugiabučio namo gyventojas, norintis įsigyti ir bute laikyti gyvūną (šunį) privalo laikytis Lietuvos Respublikos Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatyme bei Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2013-10-04 d. įsakymu Nr. AD-1-1192, patvirtintų gyvūnų laikymo Kėdainių rajono savivaldybėje taisyklėse, nustatytų reikalavimų.

Vadovaujantis galiojančiais teisės aktais asmenims norintiems laikyti bute gyvūną (šunį), kaimynų sutikimas nereikalingas, rinkliavos mokestis už daugiabutyje laikomą gyvūną nerenkamas.

– Ką daryti, kai trukdo gyventi kaimynų šuo? Kai kaimynai išeina į darbą, augintinį bute palieka vieną, o šis – pusę dienos kaukia ir trukdo gretimuose butuose gyvenantiems kaimynams. Kur galima būtų kreiptis? Ar yra kokia institucija, kuri įpareigotų šunų savininkus išspręsti tokias problemas?

– Už gyvūno keliamą triukšmą gyvenamosiose patalpose vakaro metu (nuo 19 val. iki 22 val.) ir nakties (nuo 22 val. iki 7 val.) metu gyvūnų savininkams, vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 488 straipsniu (viešosios rimties trikdymas) skiriama bauda nuo 20 iki 80 eurų, už pakartotiną nusižengimą skiriama bauda nuo 80 iki 300 eurų.

Apie asmenis, pažeidžiančius Lietuvos Respublikos Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatyme bei Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2013-10-04 d. įsakymu Nr. AD-1-1192, patvirtintų gyvūnų laikymo Kėdainių rajono savivaldybėje taisyklėse, nustatytus reikalavimus, gyventojai gali pranešti Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriui nemokamu telefonu 8 800 41510 arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

– Koks naujos Kėdainių rajono valdžios požiūris į šunų auginimą butuose? Ar nemano, kad norintys laikyti šunis turėtų gauti ir kaimynų sutikimus? 

Į šį klausimą savivaldybė atsakymo nepateikė. Kodėl jo nepateikė, nepaaiškino.

Rekomenduojami video