Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kokių klaidų vengti prižiūrint automobilį

Nors automobilio priežiūra daugeliui vairuotojų tampa įprastu ir reguliariu dalyku, vis dar galima išgirsti įsisenėjusių stereotipų tiek apie patį plovimą, tiek apie pasirenkamas švaros priemones. Tačiau ekspertai tikina – klaidingos teorijos neretai atsiranda dėl žinių trūkumo, o noras sutaupyti gali priversti dar plačiau atverti pinigines.

Algirdas Plečkaitis, „Švaros brolių“ automobilių švaros centrų tinklo vadovas, dalijasi populiariausiais mitais apie automobilių priežiūrą.

Plauti automobilį užtenka tuomet, kai jis atrodo purvinas. Netiesa. „Mėgstu pajuokauti, kad remiantis tokia teorija ir patys turėtume praustis tik tuomet, kai esame vizualiai purvini“, – sako pašnekovas.

Pasak jo, vertinimas remiantis kriterijumi, ar automobilis jau pakankamai purvinas, – gana subjektyvus. Svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kad vadinamasis vasaros purvas nelygus purvui, kuriuo automobilis pasidengia žiemą. Sausomis dulkėmis padengtas automobilis išoriškai atrodys purvinesnis nei išteptas šlapiu purvu, tačiau jame esančios įvairios druskos turės didesnį neigiamą poveikį.

Automobiliui nuplauti užtenka aukšto slėgio srovės. Netiesa. Bent jau tuomet, kai siekiama tą padaryti kokybiškai. Eksperto teigimu, aukšto slėgio srove galima pašalinti nešvarumus, tačiau po tokio plovimo automobilis anaiptol neatrodys tvarkingai.

„Plaunant aukšto slėgio srove vėliau teks šalinti nuo vandens likusius kalkių pėdsakus. Ne veltui švaros centruose naudojamas specialus nukalkintas bei suminkštintas vanduo – kitu atveju jame lieka daug įvairių mineralų, dėl kurių ant nudžiūvusio paviršiaus lieka kontūrinės dėmės, o jas pašalinti gana sudėtinga“, – sako A.Plečkaitis. Tiesa, vandenį šiek tiek suminkštinti padeda automobilio priežiūrai skirtas šampūnas, tačiau jį nuskalavus efektas išliks panašus – vargu ar pavyks išvengti kalkių nuosėdų pėdsakų.

Norint švariai nuplauti automobilį, specialus šampūnas nebūtinas, užtenka indų ploviklio. Netiesa. Kiekviena valymo priemonė turi savo paskirtį, todėl tai, kas tinka vieniems paviršiams, visai netinka kitiems. Ir nors naudojant indų ploviklį nuplauti purvą galimai pavyks, toks pasirinkimas gali duoti daugiau žalos nei naudos – kartu su plovikliu bus pašalinamas ir apsauginis automobilio paviršiaus sluoksnis.

„Indų ploviklis skirtas pašalinti riebalams, o automobilio kėbului reikalinga priešinga priežiūra – siekiant prailginti jo ilgaamžiškumą būtina reguliariai naudoti vašką. Pasirinkdami netinkamą priemonę šaliname ne purvą, o vašką, todėl sau darome meškos paslaugą“, – sako pašnekovas.

Pasak jo, specialiai automobiliui skirtas šampūnas ne tik neišsausina kėbulo paviršiaus, bet ir sukuria apsauginę plėvelę, padedančią lengviau slysti šluostei – taip mažėja subraižymų tikimybė. „Bet koks prisilietimas prie automobilio kėbulo jam daro mechaninį poveikį. Ir nors jis ne visuomet matomas plika akimi, net mažiausios purvo dalelės, patekusios ant automobilio ar šluostės, gali subraižyti paviršių. Todėl kuo didesnė apsauginė plėvelė ir geresnis slydimas, tuo mažesnė mikro įbrėžimų tikimybė“, – tikina pašnekovas.

Nėra efektyvių priemonių sunkiai išvalomoms dėmėms ir kvapams panaikinti. Netiesa. Priemonių yra, tačiau svarbu dėmes pašalinti tinkamai.

„Dažna klaida, kurią daro vairuotojai – automobilio salone išbėgus įvairiems kvapą skleidžiantiems ar tepiems skysčiams, pirmiausia ima valyti išteptą paviršių. Tačiau automobilis – konstrukcinis elementas, turintis daugybę įvairių ertmių. Skystis pasiekia tas ertmes ir jose užsistovi, ima skleisti intensyvų kvapą. Ir nors dėmės nebėra, kvapas liko. Dėl šios priežasties vien paviršiaus išvalyti neužtenka – reikia nuoseklesnio valymo“, – sako A.Plečkaitis. Pasak jo, norint teisingai pašalinti dėmes, pirmiausia reikia patraukti medžiaginius paviršius ir išvalyti technologines ertmes. Ir tik tuomet valyti pačią medžiagą – tokiu atveju tiek dėmes, tiek nemalonius kvapus pašalinti taps nesudėtinga.

Rekomenduojami video