V. Valvonis

Lietuvos bankas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl galimo „Lietuvos ryto“ šmeižto, sakydamas, kad šios grupės žiniasklaidos priemonės paskelbė „išgalvotų arba suklastotų“ centrinio banko darbuotojo pokalbių išklotines.

Lietuvos bankas teigia, kad „Lietuvos ryto“ laikraštyje, naujienų portale ir televizijoje pastaruosius du mėnesius buvo sistemingai pateikiamos melagingos šmeižikiško pobūdžio žinios apie tariamus neteisėtus Lietuvos banko tarnautojų veiksmus.

„Šios žiniasklaidos grupės publikacijose ir laidose kaip realus faktas buvo pateikiami tikrovės neatitinkantys teiginiai apie neva vykusius Lietuvos banko Priežiūros tarnybos vadovo Vytauto Valvonio pokalbius su trečiaisiais asmenimis, galimai dalyvavusiais finansų rinkos dalyvio reketavimo schemoje. Siekiant sukurti tikrumo įspūdį, buvo pateiktos ir neva vykusių pokalbių vadinamosios „išklotinės“, – rašoma Lietuvos banko pranešime spaudai.

„Kadangi nei tokių pokalbių, nei susitikimų su minėtais asmenimis nebuvo, keliose „Lietuvos ryto“ valdomose žiniasklaidos priemonėse skelbti „pokalbiai“ yra išgalvoti arba suklastoti“, – nurodo centrinis bankas.

Lietuvos bankas kreipdamasis į prokuratūrą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo tvirtino, jog „Lietuvos ryto“ skleidžiama melaginga informacija turi visuomeninės reikšmės. Be to, Lietuvos bankas į „Lietuvos ryto“ grupę kreipėsi šešis kartus prašydami paneigti melagingą informaciją, o kartu asmeniškai kreipės LIetuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas ir V.Valvonis.

Su „Lietuvos ryto“ atstovais BNS kol kas susisiekti nepavyko.

Dienraštis „Lietuvos rytas“ gegužės pradžioje pateikė pokalbių iškloltines, kuriose, anot laikraščio, V.Valvonis ir jo bičiulis Andrius Labunskas kalba apie kyšius. Lietuvos banko teigimu, tokio pokalbio nebuvo.