FB nuotr.

 Į apie Briuselį rašančios interneto svetainės „Politico“ sudarytą 40-ies įtakingiausių europarlamentarų sąrašą pateko buvęs Liberalų sąjūdžio narys Antanas Guoga.

Tame sąraše jis įrašytas 38-u numeriu, o „Politico“ jį pavadino kylančia žvaigžde.

„Šis Europos Parlamento narys iš Lietuvos atneša kai ką, ko dažnai pasigendame parlamente – charizmą“, – rašoma A.Guogos pristatyme.

„Arčiausiai Donaldo Trumpo esantis žmogus parlamente, nepriklausomas ir turtingas A.Guoga nebijo spręsti jautriausių klausimų naujais būdais. Nesvarbu, ar tai repavimas dėl aplaidžios Graikijos ekonomikos, Vladimiro Putino kritika „Twitter“ ar paskelbimas apie tai, kaip Šengeno erdvė prisideda prie jo šalies gyventojų skaičiaus mažinimo“, – teigia „Politico“.

A.Guoga Europos Parlamente priklauso Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcijai, kuri yra ketvirta pagal dydį parlamente.

„Man garbė, kad ir mano įdirbis pastebėtas ir įvertintas“, – socialiniame tinkle „Facebook“ ketvirtadienį parašė politikas.

Pirmą vietą „Politico“ sudarytame sąraše užėmė Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schulzas (Martinas Šulcas), antrą ir trečią vietas – Prancūzijos Nacionalinio fronto lyderė Marine Le Pen (Marin Le Pen) ir Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcijos vadovas Guy Verhofstadtas (Gi Verhofstatas).

Į 40-ies įtakingiausių Europos Parlamento narių sąrašą pateko ir Lietuvos kaimyninių valstybių politikai: 17 ir 20 vietas užėmė lenkai Ryszardas Czarneckis (Ryšardas Čarneckis) ir Jerzy Buzekas (Ježis Bužekas), estė Kaja Kallas užėmė 30 vietą.

Iš viso Europos Parlamente yra 751 narys.

Balandžio mėnesį „Politico“ paskelbė, kad Lietuva pagal įtaką užima 17-ą vietą tarp 33 Europos Sąjungos (ES) šalių ir kandidančių į Bendriją.

A.Guoga šią savaitę paliko Liberalų sąjūdį sulaukęs partiečių nepasitenkinimo po to, kai tapęs laikinuoju partijos pirmininku pradėjo viešai pasakoti, kaip planuoja išskaidrinti partijos veiklą.

Krizė dėl partijos pirmininko Liberalų sąjūdyje kilo, kai praėjusį ketvirtadienį teisėsaugos pareigūnai paskelbė tiriantys įtarimus, kad tuometinis partijos pirmininkas Eligijus Masiulis paėmė kyšį. Šis atsistatydino iš partijos vadovų bei atsisakė parlamentaro mandato. Tuomet Liberalų sąjūdžio pirmininko pareigas laikinai perėmė pirmasis vicepirmininkas A.Guoga, o jam palikus partiją – Vilniaus meras R.Šimašius.