Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
AKM virusas plinta Europoje: apie pirmąjį protrūkį nedideliame ūkyje pranešė Slovakija

Šią savaitę Slovakijos veterinarijos tarnyba pranešė apie pirmąjį šalyje afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkį šiais metais, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

 AKM virusas užfiksuotas smulkiame ūkyje Trebišovo regione, apie 1,5 km nutolusiame nuo sienos su Ukraina ir 2,5 km nuo Vengrijos. 2019 m. Slovakijoje kiaulių laikymo vietose buvo patvirtinta 11 AKM protrūkių. Įtarimai kiaulių laikytojui kilo sunegalavus dviem laikytiems gyvuliams, kurie buvo praradę apetitą, o vėliau nugaišus ir ištyrus gaišenų mėginius patvirtinta AKM diagnozė.

Pranešime nurodoma, kad ligos paveiktas kiaulių ūkis buvo registruotas. Slovaikijos veterinarijos pareigūnai ėmėsi visų būtinų apsaugos ir priežiūros priemonių ligos plitimui sustabdyti. AKM viruso paveiktoje kaimo vietovėje planuojama nugaišinti laikomas kiaules. VMVT duomenimis, šiais metais ES valstybėse AKM protrūkiai jau patvirtinti Rumunijoje (338) Bulgarijoje (17), Lenkijoje (6), Graikijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Slovakijoje – po 1.

 Mūsų šalies kiaulių laikytojams primenama, kad kilus įtarimų dėl gyvulių sveikatos būklės būtina nedelsiant informuoti VMVT telefonu 8 800 40 403, kreiptis į VMVT teritorinius departamentus arba pranešti aptarnaujantiems privatiems veterinarijos gydytojams. Veterinarijos specialistai akcentuoja, kad kontroliuojant AKM ypač svarbus pačių ūkininkų sąmoningumas, operatyvus informavimas pasikeitus kiaulių sveikatos būklei, nes šie veiksmai padeda AKM nustatyti ankstyvojoje stadijoje ir imtis visų reikiamų, kad virusas neišplistų.

Kiaulių laikytojai, norintys apsaugoti savo ūkius, raginami griežtai laikytis biologinio saugumo reikalavimų, saugoti auginamus gyvulius nuo galimų kontaktų su pašaliniais asmenimis, kitais gyvūnais, nešerti kiaulių šviežiai nušienauta žole, taip pat prieš einant į tvartą pasikeisti avalynę, darbo drabužius, naudoti tik kiaulių šėrimui ir priežiūrai skirtą inventorių, laikytis asmeninės higienos.

Rekomenduojami video