Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Tarp Amerikos ir Britanijos kilo žodžių karas

Tarp Amerikos ir Britanijos kilo pats tikriausias žodžių karas, o jo priežastis - Oprah Winfrey interviu su Meghan ir Harry, kuris dar tik bus transliuojamas per CBS sekmadienį (pirmadienį 03:00 Vilniaus laiku), o pirmadienį vakare jį pakartos britų ITV. Tačiau žodžių karui kilti pakako ir kelių šio interviu ištraukų.

Keliais žodžiais: Meghan suvaidino geriausią savo gyvenimo vaidmenį, dramatišką ir ašarą spaudžiantį. Pasirodo, ji yra Auka, kurią žiauriai gniuždė, žemino, tildė... Amerikoje sukilo visas leftistinis gaivalas su Holivudo primadonomis priešakyje.

Pavyzdžiui, laidoje „The View Whoopi Goldberg“ Britanijos Karališkoji šeima buvo pavadinta „beviltiška“. Viena iš Whoopi Goldberg pašnekovių svaičiojo, kad Harry išvežė savo žmoną iš Anglijos „dėl baisios rasinės neapykantos“ ir jis esą nenorėjo, kad Meghan nepasikartotų tai, kas nutiko jo motinai su žiniasklaida. „Vanity Fair“ karališkoji korespondentė Katie Nicholl teigė, kad JAV žmonės stojo į Meghan pusę: „Daugelis amerikiečių dabar yra Meghan komanda ir tai kelia didelę problemą karališkajai šeimai“.

Tačiau labiausiai britai pasiuto dėl ABC laidų vedėjos Sunny Hostin pareiškimo, kuri paragino karalienę viešai atsiprašyti „už tai, kad ji neapsaugojo“ Meghan. Tuo tarpu Britanijos laikraščiai šiai TV laidų vedėjai atsakė, pavyzdžiui, tokia antrašte: Kas, po velnių, tu manai esanti? Specialaus tyrimo neatlikau, bet nemačiau nei vieno britų leidinio kuris būtų stojęs Meghan ir Harry pusėn. Santūrus britų komentatoriai teigia, kad tas Meghan interviu yra „visiškai melagingas pasakojimas, paremtas klaidinančia, žalinga ir netinkama informacija“. Aštresnių žodžių nevengiantys rašo, kad leftisitinio Holivudo laikysena yra „visiškai gėdinga ir šališka“.

Kilus šiam šaršalui, prabilo buvę Meghan ir Harry darbuotojai, kurie apkaltino Auką dėl patyčių, o Bakingemo rūmai pradėjo tyrimą. Kam įdomu, trumpai priminsiu istoriją. Po neilgai trukusio romano 2018-ųjų gegužę įvyko karališkosios vestuvės. Viename seriale šiek tiek blykstelėjusi atvirai leftistinių ir „progresyvių“ pažiūrų aktoriukė nuo pat pradžių sąmoningai ignoravo esminį dalyką.

Vienas iš svarbiausių žmonių, daug metų praleidusių greta karaliaus George‘o VI, jo dukros – vėliau karalienės Elizabeth II buvo jų asmeninis sekretorius seras Alanas Frederickas „Tommy“ Lascellesas. Dar jaunai princesei jis aiškino, kad vieną dieną jos gyvenimas pasikeis, kad karūna nėra tik puošmena ant galvos. Tai – ir privilegija, ir sunki našta, kupina rimtų atsakomybių bei neišsipildžiusių lūkesčių. Tačiau, regis, Meghan viską kruopščiai planavo ir savo naujas pareigas suprato panašiai, kaip Elizabeth II sesuo, princesė Margaret, kuri vaikystėje naiviai svajodavo, kad būti karaliene reiškia tai, kad tavo atvaizdas yra ant monetų ir pašto ženklų, o tu tik įsakinėji.

Būsimoji Sasekso kunigaikštienė plataus masto užgaidas pradėjo rodyti dar prieš vestuves, bet buvo subtiliai sugrąžinta į realybę. Po to prasidėjo kiti kaprizai, o britų žiniasklaidoje, kuri iš pradžių buvo labai palanki porai, viena po kitos pasirodė žinios apie nepakenčiamą Meghan elgesį su aptarnaujančiu personalu. Pavyzdžiui, gimus jų sūnui Archie Harrisonui Mountbattenui - Windsorui, nei viena auklė Meghan namuose neištverdavo ilgiau kaip dvi savaites. Į tai ir į kitus priekaištus Harry atsakė viešai ir paprastai: „Viskas bus taip, kaip norės Meghan“.

Akivaizdu, kad viskas taip ir vyko. Pastaraisiais mėnesiais britų žiniasklaida konstatavo, kad Harry buvo ir tebėra tarsi apsėstas ir yra visiškoje Meghan valioje, o ji juo sumaniai manipuliuoja. 2019 m. aiškius kontūrus įgavo Meghan pradžioje slėptas planas po britų monarchijos stogu sukurti kažkokį alternatyvų ir „progresyvų“ karališkąjį dvarą, o ji, suprantama, bus jo valdovė ir nustatys žaidimo taisykles. Sasekso kunigaikštienė sulaužė nerašytas taisykles ir pradėjo atvirai politikuoti, aktyviai vystė savo leftisitinę bei „progresyvią“ veiklą. Reikalams įsisiūbavus, buvo pakeistos jos spaudos atstovų darbo taisyklės ir pastarieji viską turėjo derinti su Bakingemo rūmais.

Sasekso gyventojai net buvo pradėję rinkti parašus, kad už veiklą, nesuderinamą su jos statusu, iš Meghan būtų atimtas kunigaikštienės titulas. Be to, ji išskyrė du brolius. Galų gale tapo aišku, kad Meghan planas po monarchijos stogu vystyti savo versliuką neišdegs, todėl ji ėmėsi plano B – atsisakyti karališkųjų pareigų ir tapti laisva bei „finansiškai nepriklausoma“.

Visą tą laiką Meghan patarinėjo ir kurstė O. Winfrey. Tačiau svarbiausias Aukos Meghan varomasis motyvas – pinigai ir iš anksto parengtas planas pasinaudojant karališkais titulais ir naujomis galimybėmis susikurti savo asmeninį megabrandą. Meghan ambicija – čempionų lyga, Kim Kardashian, Eltono Johno ar George‘o Clooney lygio turtas, o atskaitos taškas - maždaug 0,5 mlrd. svarų. Tačiau praėjus keleriems metams nuo išvykimo iš Britanijos paaiškėjo, kad aktoriukė mažai kam įdomi, o savanaudės moters sukurstytas princas stojo prieš savo šeimą, šalį ir karalienę. Nors Britanijoje kartais ir skamba raginimai grįžti be Meghan, bet, regis, tiltai sudeginti. Kas toliau?

Nemanau, kad naujas Aukos vaidmuo sukraus turtus. Visi pakalbės, pakalbės ir po kelių savaičių nutils. Po to bus kokia nors nauja istorija su antruoju vaiku. Taip jie ir tąsysis...

P.S. premjeras Borisas Johnsonas, paklaustas ar žiūrės Meghan interviu, korektiškai atsakė, kad jis turbūt praleis šią galimybę, nes interviu bus rodomas labai vėlai...

Įrašas veidaknygėje.

Vidas Rachlevičius

Rekomenduojami video