Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Keliuose daugės nežymėtų policijos automobilių

Kai policijos pareigūnai dėmesį sutelkė neblaivių vairuotojų gaudymui, keliuose susilpnėjo greičio kontrolė. Tačiau pareigūnai informuoja, jog jau netrukus padaugės nežymėtų policijos automobilių, taip pat bus imta naudoti mobilius greičio matavimo įrenginius.

Naujienų portalo lrytas.lt kalbintas Lietuvos kelių policijos tarnybos Specialios paskirties skyriaus vyriausias specialistas Jonas Davidonis teigė, kad nauji greičio matuokliai fiksuos ir artėjančių, ir tolstančių transporto priemonių greitį. Pažeidėjai bus fiksuojami net kai kelias turi šešias skirtingas juostas, o padarius pažeidimą, bauda pažeidėjo namus turėtų pasiekti vos per kelias artimiausias paras.

J.Davidonio teigimu, netrukus bus įsigyta dar 10 naujų nežymėtų įvairių markių automobilių. Kaip vyras pasakojo lrytas.lt žurnalistams, šių tarnybinių transporto priemonių tikslas bus tik užfiksuoti Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidėjus, o ne juos sustabdyti. Tačiau pareigūnų įsikišimo bus galima sulaukti, jei KET pažeidimas bus grubus ar kels grėsmę eismo saugumui.

Pareigūnas naujienų portalui atskleidė, kad šiuo metu Lietuvoje važinėja 16 nežymėtų tarnybinių automobilių. Jie patruliuoja skirtingose vietose, pagal aptarnaujamas teritorijas. Policininkas priminė, jog pareigūnai, stabdydamas transporto priemonę, turi vilkėti uniformą, ekipažas sudarytas iš ne mažiau kaip dviejų pareigūnų. Transporto priemonės stabdomos šviečiančiomis reguliuotojo lazdelėmis ar šviesą atspindinčiu skrituliu, taip pat važiuojant iš paskos įjungus patrulinio automobilio švyturėlius. Anot J.Davidonio, nežymėtu automobiliu važiuojantys pareigūnai niekada nestabdo užkirsdami kelią iš priekio. Ir tik išskirtiniais atvejais gali stabdyti prisigretindami prie stabdomo automobilio. Papildomai dar gali būti panaudota švieslentė su užrašu „Stop policija“.

Lrytas.lt kalbintas Jonas Davidonis įvardijo, kad vidutiniškai per metus nežymėtu automobiliu nustatoma apie 5-6 tūkst. KET pažeidimų.

Rekomenduojami video